Skidanje fotografija sa weba i stavljanje na izlog trgovine

Onda nisi bio kod odvjetnika nego neznam kako bi ih nazvao.
To ti je ista spika kao kod prodavača auta i već milijun puta ispričana priča. Svaki puta će vrhunski prodavač jednako se posvetiti onome u trenerci kao i onom u odjelu jer jednostavno nemozes znati tko šta ima na temelju toga a btw odvetnik procjenjuje slučaj a ne tebe tako da ako odvjetnik vidi računicu u tom slučaju reći će ti to će ti biti toliko xxx ako nemas mojih je xy% i tjt. Ako moze izvuci ici ce u to u suprotnom neće trošiti vrijeme. To se zove odvjetnik

He he, :smile: evo sad kad spominješ Severinu ovo je nalik tomu; tako je i ona svojevremeno tražila slično; da oni koji su “skinuli film sa neta” da joj ga vrate. :smile:
Naravno, ovo sve je pusta priča pogotovo jer ne znamo detalje, npr. o kakvoj je fotografiji riječ, jeli to print i odakle, jeli na slici osoba mr Semolina, ili mrtva priroda, gdje se nalazi taj dućan i još toga… :blush: :o:

P.S.
severina-story
- Ne me spominjat’ bez dozvole. :blush:

1 Like

istina nisam bio kod odvjetnika, ali sam zakljucio kako sve u ovoj drzavi tako funkcionira da onda valjda i ti odvjetnici. Ali ako nije tako ok. Ali i dalje vjerujem da poznati, a jos ak su bogati i poznati imaju vece sanse.

A @c3po je dao dobar primjer, poznata severina i njen filmic su bili poznati po cjelom svijetu, ona je tuzila, a ta tuzba se procula sve do Marsa. E sad da ja snimim slican video onak sa 100 kila sa nekom starom babom i tuzim nekog vjerujem da nitko ziv nebi znao za to…

Tako je tu se uvijek može pronaći xy fora o stvarnom vlasništvu slika… uglavnom autorsko pravo za to je jasno na papiru no u praksi postoji puno ako

Nisam ja na fotografiji već ono što sam napravio, isto to što oni rade i prodaju. Ja to isto radim kod kuće kao što i oni sa profesionalnim aparatima. Jedina razlika je što je moje ljepše nego njihovo. Ja imam tutorijal kroz video kako se to nešto radi i uz video sam objavio i fotografije. Oni su fotke skinuli sa moje web stranice (ili gugla) i obljepili svoju prodavaonicu

@Semolina Je l’ bi više odgovarala reklama (kroz watermark ili potpis/web link/qr code) ili da skinu potpuno (pitam jer se navodi da su jako popularna radnja)?

Pa reklama kroz qr code/web bi bila odlična opcija za mene ali sumnjam da bi lik na to pristao jer bi mnogi to što on prodaje sami napravili kod kuće. Ali sa druge strane ja sam često to kupim jer mi se neda zaje8avat doma

https://www.hok-cba.hr/hr/crm-core/contact/582 Saša Poldan, Rijeka odvjetnik za autorska prava, uz to je i fotograf.

1 Like

Hvala na informaciji!

Više idem u smjeru da imaš apsolutno pravo da zahtjevaš/tražiš da se skine to iz izloga (da za momenat sada zanemarimo duševnu bol, nematerijalnu i materijalnu štetu). Nego gledam neki kompromis dalje da ako se njemu baš svidja ta slika/fotka da postaviš neki uslov tj., da imaš opciju više za prijedlog.

1 Like

slažem se. bolje je probati napraviti dogovor s tim vlasnikom bez ikakvih prijetnji ičega i to rješiti na obostranu zadovoljstvo - ako je moguće naravno

1 Like