Skrill - scam mail?

Znači došao mi je mail naslova “Important: Dispute [#SK-NEKIBROJEVI]” gdje je riječ NEKIBROJEVI zapravo niz određenih brojeva. Jako mi je sumnjiv mail, ovo je kao pošiljaoc:

Izgleda kao dobar mail al mi ovo madmimi.com i ostalo otvara sumnju. Ovo je mail a dolje u lijevom kutu slike imate (hower mišom) gdje link vodi koji su mi poslali: http://snag.gy/yfHDE.jpg

Prevara? Meni tako izgleda. Da pokušam kontaktirat Skrill? Muči me jedino šta sam oko navedenog datuma (dan-dva gore/dole) radio jednu transakciju Paypal - Skrill jednom članu foruma, pa sam dodavao novu karticu na Skrill. Al sve je prošlo normalno.

A opet, i da je točan datum nekako sam uvjeren da je ovo gore scam.

Savjeti? Neko sličan mail dobio?

Šta su te tačno pitali?

Otvori link koji sam stavio ( http://snag.gy/yfHDE.jpg ), cijeli mail možeš vidjet skupa s linkom (u donjem lijevom kutu slike) koji vodi na “account.skrill.com.member.casa” što me muči jer kao glavna domena mi izgleda member.casa, ako .casa postoji kao domena.

Scam ko kuća :smiley: . Jesi li primjetio da piše skril.com a ne skrill.com, i način pisanja mi se ne sviđa, nemaju osjećaja za tačku :smiley: . Kontaktiraj ti njih direktno i pošalji im ovu sliku.

1 Like

scam ko kuca, imao sam slice mejlove

Nemogu vjerovat da nisam vidio skril u linku :open_mouth: (malo je freaky ovaj smajl haha)

To sam i mislio da je scam. Idem ja to poslat Skrillu, osobno sam vrlo oprezan na te stvari i dok nisam 100% siguran ništa ne otvaram, ali ima ljudi koji će past.

EDIT: I u mailu je skrll :open_mouth:

EDIT 2: @wizard1 u isto vrijeme :smiley:

Scam naravno, adresa je @skrll.com

1 Like

ne pecaj se … ako si kliknuo i upeco se javi se brzo skrillu

Da malo više gleda sam bi vidjeo da je scam bez razmišljanja. Ljudi uglavnom ne gledaju, ako je nešto približno slično, onda je to to, i ne gleda se, dok jedno slovo, crtica, tačkica igraju veliku ulogu. Da nema ovih dodatnih gluposti ovo je vrlo dobar scam, i vjerovatno je zaradio na ovome ko god da šalje :smile:

Znači kod mene ovakvi mailovi ne prolaze nikada. Nije prošao ni ovaj, da se odmah razumijemo.

Jedino što mi je bilo sumnjivo jest što sam oko navedenog datuma spajao novu karticu na Skrill jer sam radio transakciju s Paypala kolegi s foruma. I to me jedino zabrinulo i zato sam pomislio da bi mogao biti mail pravi.

Ispada da ima puno grešaka da stvarno ne znam što sam uopče otvarao temu, ali eto, nisam dobro pogledao, prošao sam kroz mail površno, i eto jedna tema više-manje na forumu. No big deal…