Skrolanje dva diva odvojeno - kako se zove ovaj način izrade?

Ako postoje dva okomita diva s puno sadržaja,jedan div je kraći od drugog i kada se skrola, taj div koji je kraći zastane kada se dođe do njegovog kraja i postane kao fiksiran, sve dok i drugi div ne dođe do svog kraja, tek tada se skrolanje nastavi na uobičajen način.
Kako se zove ovaj način izrade?
Ne mogu se sjetit gdje sam to vidjel, ako netko zna o čemu se radi, može link ili keyword da si tražim, thx :smiley:

Floating div?
Ako sam dobro razumio

ne, sigurno ima javascripta. može se vidjeti u Wordpressu, kada je desni dio kratak (obično je tamo samo popis kategorija i featured image), dok glavni dio može biti dug ako ima puno custom fieldova.
Skrolanje tako počinje normalno, no kada desni dio dođe do svog kraja on bude tako i dalje, dok se ostalo sve skrola.

Daj link nekog primjera.

Naravno da ima JavaScripta. Prvo moras izracunati visinu windowa. nakon toga visine divova, nakon toga na svaki scroll offset, kada imas te varijable onda moras vidjeti dali je jedan od divova s ukupnom visinom + offset dostigao tocku koja jednaka ili manja od offset + window height, ako je onda mu postavis klasu fixed i to ti je to.

1 Like

Jel nešto ko ovaj desno http://bozoou.com/OP_new/ :slight_smile:

da, thx, našao sam da bootstrap ima affix za to :smiley: