Skupo skidanje crtaca

Da stvarno sta da je porodica sa decom sedela u parku ili negde na javnom mestu i skidala i gledala crtani.

Ni meni nije jasno da li su sa pop corn-a skidali ili gledali.Jer dalje u tekstu pise da su gledali,ali to se podrazumeva da su gledali,samo nisu objasnili da li su gledali ili skidali kao sto pise u naslovu.

Sta kome objasnjavati? Tko je povrijedio autorsko pravo dobije kaznu.
Jel netko bio u muilleru u njemackoj? Imaju samo jedan dio koji je drugaciji nego muiller u hrvatskoj. A to je dio za kupnju dvd / blue ray filmova.

Nije to hrvatska, bosna ili srbija. Iz jedne dobre perspektive je i dobro da autori budu nagrađeni i placeni.

Da se to tek tako kaznjava i naplacuje svi bi bili kaznjeni koji posecuju sajtove sa filmovima crtacima i serijama,produkcije bi bile milioneri sa jednim snimljenim filmom kada bi sve kaznili zbog gledanja.

Izgleda da ce umesto prodavnice ici na javni wifi da bi skidali crtani ili film i posle gledali kod kuce bez straha.:grinning:

Koliko ljudi ima legalan windows :thinking:

Ne znam ni kako taj popcorn opstaje pored tolike piraterije.

Evo sad bas citam o popcorn i pise i da kada se gleda,taj koji gleda on je seeders.
Inace ne koristim popcorn pa ne znam kako funkcionise.

https://torrentz.io/ bas zanimljivo funkcionise :grinning: zaradjuje od google adsense.

gdje si vidio reklamu?

Nije reklama nego google adsense trazilica.Ukucaj ime nekog filma pa ces videti.

Kada gledas film preko Popcorna film se skida na tvoj racunar

Ne samo da se skida, nego ga ti i dijelis dalje (postajes seeder ko na torrentu).

Au onda su za mene ipak bolji ovi sajtovi sa online filmovima i serijama,malo se pogase iskacuce reklame i odgleda se bar sigurno,bez straha od kazne i maltretiranja masine zbog skidanja ili slanja ko na torentu.

Nešto si krivo pokopčao malo izbanalizirao. Da tako se to kažnjava, a naravno novaac ne uplaćuju direktno autoru filma nego u državnu blagajnu. Autori imaju indirektnu korist od toga.

Isto kao dijeljenje privatnih informacija sa facebook profila, facebook proda, drzava ih tuzi jer su nikakvi, drzava dobije od njih lovu,a ti koji ispastas ne dobijes nista. To je pravda u svijetu :slight_smile:

To vec moze ako se ganjaju vlasnici sajtova…pa drzava naplati a autorima da mrvice,ali ja sto gledam neki film na nekom sajtu,otkud ja znam da taj sajt “nema pravo” da prikazuje te filmove.Ovo sa crtanim je uradjen download i dalje slanje ili distribucija tako da je to kaznjivo jer tako funkcionise popcorn gleda se,skida se i salje se kako su objasnili clanovi foruma gore iznad,ali samo gledanje tesko da je kaznjivo,jer ne znam ni sta na tv-u ima ko i kakva prava a gledamo ga.

Koliko vidim piraterija i dalje cveta,holivud snima filmove i nije propao…slabo su tu autori osteceni.

Izvucem link i stavim embed da izbegnem reklame od sajta.Sve vise nailazim na filmove postavljene na gounlimited, tamo ni ne brisu filmove jer pise da ignorisu DMCA

Neznanje nije opravdanje.

1 Like

Ali ne mogu ni optuziti tako lako za gledanje.Jos nisam procitao da je neko optuzen jer je gledao film na sajtovima,samo citam da su dobijali tuzbe zbog torenta i sad za popcorn koji slicno funkcionise kao torent.Po tom sistemu kaznjavanja za gledanje bi onda mogao neko iz holivuda da pokrene sajt za gledanje i da kaznjava redom sve koji posete sajt i gledaju.Vise je nagrabusila ova porodica sto je skinula crtani sa popcorn,nego ogromna vecina vlasnika strim sajtova sa filmovima.

I meni su tu neku kamatu nabudzili pa je na kraju ispalo 100+ eura za parking u BG. Dobice maunu.

samo pazi kad sledeći put budeš išao u bg … da te ne zguze na rači ili pavlovića ćupriji haha

1 Like

100 eura? Slali više puta pa na kraju toliko ispalo? Meni je prvi put poslano 15, pa kasnije mislim oko 30 pa na kraju oko 50 eura da platim. Nisu više nakon toga slali…

Nakon toga ce dati to nekom odvjetnickom drustvu koje ce opet lupiti kamatu i svoju uslugu, a ako to ne platis, pokrece se blokada racuna, ako nema sredstava na njemu, onda prijedlog za ovrhu. Bar se kod nas u Hrvatskoj tak radi. Frendu je zbog kazne za parking od 60 kuna ~8e nakon 3 godine blokiran racun, skinuli su 1200 kn ~ 160e i 2 tjedna se zahebavao da ga odblokiraju.

Kod vas je ipak uređeniji zakon :slight_smile:

Nije problem platiti parking, zapravo plaćam ga uvijek. I nije mi prvi put da dobijem tu dopunsku kartu, plaćao sam…

Problem je prvo što to nije tada bilo regulisano zakonom. Ne znam kakvo je sada stanje ali dopunska parking karta se nije mogla tretirati kao saobraćajna kazna i samim tim naša državna agencija nebi smjela davati naše lične podatke stranim firmama u privatnom vlasništvu što me je raspi*dilo.

No nebitno, jednostavno to je već sada zastarilo tako da od toga nema ništa…

Na granici nece nikad nista zbog parking kazni uradit. Jedino u bg ce ga podic ga ga vide. Cak i van Bg nece bit problema jer druge firme drze parking sluzbu.

Meni je cini mi se dvije kazne stigle i odmah je bilo 30+ eura. Jednu kaznu ja, jednu brat dobio kad sam mu dao auto. Ne salju ni meni vec dugo ima 2 god mislim. Ma nek sisaju kitu

Niti kod nas parking kazna nije prometna, napise ju kontrolor parkinga koji radi za privatnu firmu koja ima koncesiju, a oni daju dalje podatke za prisilnu naplatu ako ne platis.