Skupo skidanje crtaca

“Beograđanina, Bojana Veličkovića boravak u Nemačkoj proteklog februara papreno je koštao. Samo za gledanje crtaća preko interneta njegovog deteta u kući domaćina morali su da iskeširaju 950 evra!”

Ostatak procitajte na sajtu:

Ovo se inace odavno radi/naplacuje preko torenta.

Pa nije njemačka balkan ili divlji zapad. :smile::smile:

Sta zna dete sta je piraterija.Tesko bi ovo dobili na sudu.

Budala platila, dobivao vise puta od raznih odvjetnickih ureda, samo poderi papir i bok.
Pa nek dokaze da sam bas ja u to vrijeme s tog IPja skinuo taj film, da mi ga je samo vidit.
Da bi dokazali moraju nalog za forenziku racunala, sto nemaju, tako da nista od toga… To je app fora koju rade vec nekoliko godina, ne kazem da ce vrijediti isto u buducnosti, al za sad nikome nista. I da to je bilo dok me bolio briga za VPN, pa ajde nakon toga sam ipak odlucio malo se sakriti :smiley:

2 Likeova

čekaj, je li gledao ili preuzeo?

u naslovu piše preuzeo u tekstu da je zbog gledanja

ako je gledao, to ne bi trebao biti problem … problem je tek kada preuzme

I zbog gledanja specijalci provaljuju na vrata isto.

Cuo sam i prije te price gdje ljudi kidaju kuverte i prolazi, medutim treba pogledati drugu stranu, a to je na koji nacin i po cemu te tvrtke znaju te ip adrese i tocnu adresu ip adrese, moraju biti povezani sa ispom, a kako ovakav nacin rada je ako nam plate platili su, ako ne nista neznam sto postizu s time.

Sto ako skines film u kaficu ili na nekom drugom javnom mjestu tipa usred grada gdje si povezan na gradski wifi, hoce li stici gradonacelniku kuverta? :stuck_out_tongue:

Ne treba njima forenzika tvog racunala, oni znaju kad je netko imao koji IP, mozes reci da se susjed nakacio na tvoj net pa on skinuo, ali onda ides na sud. Ako je dosla koverta, onda znaju da si ti skinuo, tj. da je skinuto sa IPa koji je tog trenutka bio kod tebe. Hebe se njima ako se netko nakacio na tvoj wifi. Poznanici je isto doslo. Pitala je odvjetnika kaj s time, on joj je reko da je najbolje platiti jer ako ide na sud i izgubi (sto je vrlo vjerojatno), platiti ce nekoliko puta toliko.

Pa isp salje to jer jedino oni znaju i vide kad je netko skinuo. Ali ovo vrijedi samo za javne torrente, na privatnim ne mogu pratiti.

ne šalju firme već isp

Onda vpn ili se spojis na susjeda koji je od tebe najmanje 50m u gradskom podrucju ili na javni wifi.

Pravi balkanac, spoji se na susjeda i nabij mu kazne :rofl:

1 Like

Imam fiksni IP i velim ti nek mi dokazu da sam ja, pa bar danas nije tesko nekom se nakacit na wi-fi, jos mi je namjerno tvornicki pass… Isp je dao najvjerojatnije te podatke al i to je skakljivo, kako i otkud im je jako dobro pitanje, ne ide to vani samo tako…
Nema sanse da cu platit ikome ista, vec na sud pa ako je presedan nek to budem ja i nek platim masno, do tad derem kuverte i pravac smece.
Ako ulovim presedan bar znam kako povratit lovu na “free” marketingu :smiley:

To je sve super do onog trenutka kad ce ti zatrebati drzava. Postoji mogucnost da ti nece nesto odraditi dok ne platis sve zaostatke. Ja se ne bi igrao.

Anegdota, rođak kad je dosao u USA, nije placao parking jer je on baja i isto se nije dogodilo nista sve dok nije trebao nekakve papire. To je bilo davno.

Ako je htio dobiti papire, morao je platiti sve zaostatke sa kamatama, a u pitanju je bila radna dozvola ili viza za stalni boravak.:smile::smile:

Te stvari nisu za zajebanciju.

moze covjek otici s balkana, ali balkan iz njega ne odlazi. a i ove fore spoji se kod susjeda pa njemu nabijaj racune - koliko jadan moras biti za tako nesto?

5 Likeova

Cipela bečka, noga grmečka.

Sve je meni to jasno, naravno da ne treba bika vuc za jaja, al nisu stvari bas tako samo crne.
Ne mozes ti nekome samo tako spicit kaznu jer mislis da je on to uradio, i to nije drzava poslala kaznu vec neki lijevi odvjetnicki ured, koji se pokusava naplatit u sivoj zoni.
Da imaju uvjete za pravu kaznu mislis da bi slali te prednagodbe kao?
Nebi, vec bi ti odrezali odmah punu cijenu i ti se hebi.
Za papire me briga imam stalni boravak, zato se i ponasam kao da imam drzavljanstvo (a i to cu uskoro …)

Ovo me podsjeti na one kazne koje šalje neka privatna firma iz EU. Npr parkiraš u Srbiji, dođe ti kazna u BiH od firme iz Londona koja je dobila tvoje podatke od agencije za identifikaciona dokumenta BiH (koja bi trebala da štiti te podatke) :smiley: Pa ako prođe prođe…

1 Like

Takve stvari ti najvjerojatnije odradjuje rodjo od nekog iz uprave, skriven preko vanjske firme ili odvjetnickog ureda. Nazalost kod nas ne postoji istrazivacko novinarstvo, pa takvke stvari ostanu ispod radara.
Svaka kazna koju je zakonski moguce naplatiti bi isla direktno, a ne preko nekih lijevih posrednika.
Zanam da i Zagreb parking salje preko nekih ureda iz VB, ali kako sto kome ide naplata, stvarno nemam pojma. Znam i ljude kojima su slali slike nedozvoljenog parkinga od prije 5-7g, to ne da je zastara vec otkud ideja uopce pokusati se naplatiti nakon toliko godina, zato sam uvjeren da je neka magla oko toga.

1 Like

Nekad nema mogućnosti da se naplati direktno, npr kad je druga država u pitanju kao što je slučaj sa ovim saobraćajnim kaznama.

Ovdje je veći problem bio to što se dopunska parking karta tretirala kao saobraćajna kazna što nema nikakve veze jedno sa drugim. Barem u tom periodu te dopunske parking karte se nisu mogle tretirati kao kazne.

I onda je pravdanje agencije za dokumenta BiH bilo to kako daju podatke toj firmi iz Londona jer imaju ugovor itd itd i za saobraćajne kazne moraju dati… i jer je ta firma iz Londona pravno lice što je prilično glup odgovor jer svako ko registruje firmu posluje normalno kao pravno lice.

Uglavnom agencija koja treba da štiti podatke građana ih daje na izvol’te stranim kompanijama u privatnom vlasništvu…

Nakon nekog vremena ta firma iz Londona potpisala ugovor sa jednom poznatom advokatskom kancelarijom u BiH i onda su advokati iz BiH ganjali dužnike ovdje, pa se ljudi prepali i na kraju umjesto 30-tak eura plaćali oko 100 eur…