Slab odziv na reklame klikovi adsense pomoc

Pozdrav ljudi imao sam posetu na sajtu danas skoro 2 hiljade , ali samo 8 klikova na reklame zaradio sam 30 centi . Da li je bolje da predjem na neki CPM ili imate vi neki predlog ? Pozdrav!

Da li govoris o unique posjetiteljima ili? Ako da onda imas jako los raspored reklama.

Ima puno razloga za ovo, zavisi i koliko se posetioci zadrzavaju na stranicu, proveri bounce.
Iz koje zemlje su posetioci? Odakle dolazi saobracaj sa fb, ili sa google pretrage ili…?
1.Proveri da li se oglasi dobro prikazuju i na mobilnim uredjajima…
2. Dodaj oglase dimenzije 300x250

Pageviews :1500
Unique PageViews : 910
Entrances :218
Bounce Rate: 33%
Exit :14%

Ovako kaze analitika…

To je onda 900 posjeta a ne 2000. Bez linka na sajt i pogleda kako su ti postavljene reklame ne mogu ti bas pomoc.

Na dobrom si putu, ali imas posla. Probaj promjeniti lokacije oglasa i njihove dimenzije, boje itd. Probaj sa prikazivanjem samo tekstualnih oglasa ili samo banner preko AdSense. Probaj sa nekim drugim mrežama (Mgid, AdNow). Analiziraj traffic odakle dolazi i kakav sadrzaj gledaju na tvojoj stranici. Da li su ključne riječi s kojima dolaze na tvoj sajt “purchase intent” ili su info npr. “koliko metara može izrasti hrast”.

Eto, samo za ovo proći imaš što raditi, a nakon toga isplivaju i druge stvari.

1 Like

@Goran_Duskic Hvala ti puno na konkretnom odgovoru mnogo mi znaci jer sam tek usao u svet zarade na internetu do sad sam bio samo programer :smiley:

Koliko sam vidio tek si postavio Adsense prije 48h, nema potrebe za nekom sad panikom. Auto ads su svako dobar izbor, druge mreze ne postavljaj…gubljenje vremena, pored adsense. To je poprilicno mali broj pv, radi na posjeti a zarada ce doci. Ne ide nista preko noci…

Hvala ti puno , sve si u pravu. Na auto adsense su mi bile ukljucene sve vrste reklama sad kad sam iskljucio neke dobio sam mnogo bolje rezultate.