Slanje mailova, kako vidjeti ako je osoba pročitala mail?

Ako čitam mail preko cPanela ili www.mojweb.com/webmail (Roundcube), imam sad uključenu opciju “Uvijek zatraži potvrdu o primitku” da dobim mail ako je osoba pročitala moju poruku.
Ovo koliko vidim ne radi uopće kad se šalje na Gmail? Na drugom email servisu (mail.com) kad čitam mail vidim da imam opciju ako hoću tu obavijest poslati ili ne.
Kakva je situacija s drugim servisima? Vrijedi li to imati? Postoji neka druga alternativa?

Ovo ne pitam toliko radi sebe već radi frenda koji je naučen raditi s mailovima preko webmail i nešto kenja da par osoba nije zaprimilo mailove, premda mu to radi normalno mjesecima. Ali čisto pitam i zbog svog znanja.

Isto kako spriječiti da mail ode u spam folder?

IP mail servera mora imati dobru reputaciju i nemoj koristiti riječi test, free, nulled i slične u mejlovima

koliko sam skontao to što evidentira da je primalac otvorio mejl je ustvari jedan pixel koji se stavi u mejl prilikom slanja i kada primalac otvori taj mejl, u suštini vidi taj pixel i evidentira se da je otvorio mejl jer je vidio pixel … vjerujem da ozbiljniji mejl provajderi blokiraju taj pixel

1 Like