Slanje mailova ne funkcionise ako stoji za FROM yahoo email

Mozda u poslednjih mesec dana, a mozda i nesto vise, ako neko preko mojih sajtova koji su na dva razlicita servera kontaktira korisnike na sajtu, a pritom upise njegovu Yahoo email adresu koja ide u FROM u phpmailer skripti ili u obicnu mail funkciju, onda korisnik sajta ne dobija email.
Ako se umesto yaoo maila upise neka druga email adresa npr gmail, onda korisnik sajta primi normalno poruku.
Da li se i vama to desava i sta ciniti?
Pravi mi veliki problem jer veliki broj korisnika na sajtu ne dobija poruke.

Evo dela poruke poruke koja je uzvracena:
SMTP error from remote mail server after end of data:
host gmail-smtp-in.l.google.com [74.125.25.27]:
550-5.7.1 Unauthenticated email from yahoo.com is not accepted due to domain’s
550-5.7.1 DMARC policy. Please contact administrator of yahoo.com domain if
550-5.7.1 this was a legitimate mail. Please visit
550-5.7.1 http://support.google.com/mail/answer/2451690 to learn about DMARC
550 5.7.1 initiative. bk11si2369209pdb.368 - gsmtp

A zabrani korisnicima korištenje yahoo domena.

Mogu da zabranim, ali mislim da nije to resenje.
Cudi me da se to samo meni desava i to na vise razlicitih servera.
Da li moze neko od vas da proveri, obicnom email funkcijom

$headers="From:[email protected]\n" .
    "MIME-Version: 1.0\n" .
    "Content-type: text/html; charset=utf-8";
if(mail("[email protected]", "ovo je subject" , "Ovo je tekst ovo je tekst", $headers))
echo "poslato";

Imala sam sličan problem sa hotmailom, svaki korisnik koji se pokušavao registrovati s tom adresom, nije išlo jer je moj server na neki način stavio hotmail na black list. Onda sam im pisala i rekli su da kontaktiram hotmail i dali mi link : https://support.msn.com/eform.aspx?productKey=edfsmsbl2&ct=eformts&scrx=1 gdje se može raportirati problem isporuke maila. Nakon toga, moj host je whitelisted hotmail. Možda postoji slična stvar i sa yahoo…

@alencia, ovde je obrnuti slucaj, ako ja saljem korisniku koji ima yahoo email njemu stize poruka, ali ako se stavi za FROM (email onoga ko salje) yahoo email, onda primalac (bilo koja emal adresa gmail, live, ili neka treca) ne dobija email poruku.
Pravi mi veliki problem ovo, a ne znam kako da resim, jer nemam uticaja.
Ali moze da se proba da se kontaktira yahoo podrska.

Zašto stavljaš tu adresu koju je posjetitelj unio kao FROM adresu, zašto je ne staviš kao Reply-to?

1 Like

100% si u pravu, moj propust debilni, hvala ti!