Slanje masovnih (email) poruka na 1000 e-adresa?

U bazi imam oko 1000 email adresa i sad treba da posaljem email na svaku.

Ubacim u niz svih hiljadu email adresa i onda preko foreach i funkcije mail napravim da se salju jedna po jedna poruka… Ali nece … kad saljem na 10 email adresa na taj nacin, onda hoce… a na ovaj nacin treba se i puno cekat a i browser zna zablokirati.

A probo sam da u jedan string stavim sve email adrese i posaljem ih odjednom preko funckije mail(). Nece ni tako, valjda zato sto ima puno primatelja…

Koji je najbolji nacin za slanje masovnih poruka, ali na vise hiljada email adresa?
-a da pri tome moj server ili email sa kojeg saljem masovne poruke nebudu zablokirani od strane email provajdera?

Hvala.

[quote=“SaNTaA”]U bazi imam oko 1000 email adresa i sad treba da posaljem email na svaku.

Ubacim u niz svih hiljadu email adresa i onda preko foreach i funkcije mail napravim da se salju jedna po jedna poruka… Ali nece … kad saljem na 10 email adresa na taj nacin, onda hoce… a na ovaj nacin treba se i puno cekat a i browser zna zablokirati.

A probo sam da u jedan string stavim sve email adrese i posaljem ih odjednom preko funckije mail(). Nece ni tako, valjda zato sto ima puno primatelja…

Koji je najbolji nacin za slanje masovnih poruka, ali na vise hiljada email adresa?
-a da pri tome moj server ili email sa kojeg saljem masovne poruke nebudu zablokirani od strane email provajdera?

Hvala.[/quote]

Napravi neki cron job, koji ce slati 10 email adresa recimo svakih 10 minuta.

[quote=“SaNTaA”]U bazi imam oko 1000 email adresa i sad treba da posaljem email na svaku.

Ubacim u niz svih hiljadu email adresa i onda preko foreach i funkcije mail napravim da se salju jedna po jedna poruka… Ali nece … kad saljem na 10 email adresa na taj nacin, onda hoce… a na ovaj nacin treba se i puno cekat a i browser zna zablokirati.

A probo sam da u jedan string stavim sve email adrese i posaljem ih odjednom preko funckije mail(). Nece ni tako, valjda zato sto ima puno primatelja…

Koji je najbolji nacin za slanje masovnih poruka, ali na vise hiljada email adresa?
-a da pri tome moj server ili email sa kojeg saljem masovne poruke nebudu zablokirani od strane email provajdera?

Hvala.[/quote]

Najbolje ti je napraviti takvu skriptu koja će ti iz baze vući te email adrese, i slati na njih, i to po npr. 10 komada, i onda tu skriptu staviti u cron job na svakih sat vremena ili pola sata. a u bazi napraviš jedno boolean polje poslano default vrijednost 0 iliti false, i kad skripta povuće adrese postavi to polje na 1 iliti true kako se nebi dogodilo da nakon završetka slanja maila na sve adrese počne ponovo slati. Nemam pojma koliko sam sad jasan bio, ali nadam se da sam malo pomogao i da ćeš skužiti što je pisac htio reći.

plus hosting… 3000 mailova / sat
:slight_smile:

imam ja scriptu šalj svako 15 sekundi 15 emaila tako da brzo ide

Kakvo je opterećenje servera s tom skriptom. Pretpostavljam da u sebi ima naredbu sleep ili nešto sl.