Slanje novca sa PayPal-a na virtuelni racun

Jbt tacno smo divljaci dvije tri ne slozise se poce vrijedjanje, spominjanje roditelja haha nevjerovatno pleme

1 Like

Ja samu bih, koristim PayPal u Nova Banka i UniCredit . Nemoj davati lažne info radi ljudi koji će nekada čitati ovaj topic.

1 Like

Jako bitno. Ti si drugi problem poistovjetio sa prije napisanim.

Ako imaš račun u bilo kojoj banci, i na svoje ime Visa electron ili još bolje visa debit karticu, PayPal radi bez ikakvih problema. Ako imaš Mastercard možeš plaćati na PayPal, za povlačenje novaca nisam siguran 100%

1 Like

naravno da ne možeš bez šalteruše, ali ako šalteruša u međuvremenu bude pravila problem oko nečega ti se pozoveš na informaciju iz call centra i ona odradi kako si rekao jer ako ne bude htjela zoveš pred njom call centar i oni će joj svakako reći šta treba da uradi … kontaš? ili ti je ovo prekomplikovano da bi skontao?

sa gospodom gospodski, sa ciganima ciganski … ne možeš sa balkancima normalno, nema teorije … odmah u startu treba majmuna poslat u tri lijepe, nema tu prostora za “objašnjavanje” kad je neko ograničen ko balkon

znači frajer tvrdi da banke u bih ne rade sa paypalom i neko će sa googlea naići na taj njegov post i odustati od paypala kao sredstva za isplatu novca … jer ovaj prosipa gluposti po forumu … eno ih isto tako serendaju i po fb grupama, gluposti prosipaju, glume pamet … nadrkana šalteruša mu kaže da ne može otvoriti račun ako nije zaposlen a ja kao maloljetan otvorio račun u banci … sve se može kad se hoće, samo treba call centar zvati a ne slušati šalteruše … nazoveš call centar i pitaš ih “da li vaša banka otvara račune samo zaposlenim?” … i ako kaže da otvaraju svima snimiš razgovor i pustiš ga pred šalterušom, odmah će promijeniti priču

1 Like

Povlacim reči da samo Raiffeisen radi sa PayPalom, ali to je moje iskustvo.
Da se ne ponavljam za ostale banke, znači NLB, Intesa, UniCredit, Sparkasse i Srebrenik banka.
Voleo bih da neko konkretno ode u jednu od ovih banki da izvadi račun bez pokrića sa CIPS-om i ne samo to, već da izvadi račun koji će biti podoban za povlačenje novca sa PayPala i tako dokaže suprotno. Ja nisam uspeo to.

Ove ostale banke koje su navedene da rade, nisam probao.

Pretpostavljam da u UniCredit imas Mastercard?
Kad sam bio rekli su mi da uopšte ne izdaju VISA kartice, a za Mastercard da mi je potreban redovan priliv novca od poslodavca. Svejedno uz Mastercard mogu samo da placam putem PayPala, a ne i da primam novac sa PayPala.

Meni je i Intesa-VISA radila sto se tiče plaćanja i kad su ukinuli mogucnost povlačenja novca na račun.
Ali to mi ne znači ništa.

Znači još jednom se ogradjujem što sam rekao da samo Reifasen radi, mada to je moje iskustvo. Kao što znam da ostale navedene banke ne rade po odredjenim okolnostima, iznad gore što sam naveo.
Eto to je to.

Mastercard i Visa Clasic.
Za podizanje novaca sam uzeo Visa Debit - NovaBanka

Nema te banke koja ce to uraditi, sta ti je…zakonski moras to predloziti.

*priložiti
:thinking:

Isto ti je tohahahahah

Mislio sam bez pokrica u smislu pod izgovorom da otvaras racun na koji ce biti uplacivana plata, posto neka banke ne daju da otvoris tek tako, kao sto je UniCredit. :sweat_smile:
CIPS mora naravno.

Muko moja…
Evo upravo mi je blokiran ■■■■■■ racun u Raiffeisen banci. :flushed:
Imali su limite mjesecnih uplata koje sam vrsio preko PayPala. Kad blokiraju posto prekoracim limit, zovnem ih pa oni odblokiraju i to se desavalo jednom do 2 puta mjesecno.

Sad su trajno blokirali… Traze porez da se placa…

Sad me zvali i rekli mi to.
DA li neko ima iskustva ili da trazim na tu temu?

Kako mislis blokirali racun? Jesu blokirali isplatu ili skroz racun…ako je skroz racun mislim da si u problemu jer ubacuju u sistem i imat ces i kod drugih banki problem. Ali ne vjerujem da su ti to uradili…

Skroz racun, sad sam bio. Leraju me ko izgubljen slucaj.
Sutra opet moram ici da vidim da podignem to sto je bilo na kartici.

Sad mi kazu neke stvari :triumph:

Tipa, bilo bi sve ok da nisi imao vece uplate od 7k kvartalno…

Ma imam alternativu. Ne trebaju mi njihovi racuni, borez ne bi platio, ma kakvi…

ako imaš alternativu ok … ne bih da se miješam ali dobro razmisli da li je isplativije koristiti kojekakve servise jer svaki servis uzima fee … možda je bolje platiti 10% poreza …

1 Like

Nije stvar poreza i ja cu izbjegavati do kad bas moze, ali pazi da te ne stave na tu listu onda si keban sto se tice BiH banki…

Gotovo je sad. Provjericu to nekad, kad mi se ukaze prilika.
Reiffaesen je bio stvarno dobar, steta sto je osoblje neinformisano i sto se ponasaju kao roboti. Mozes im formulisati isto pitanje na 3 razlicita nacina ne bi li dobio odgovor koji bi resio ili preventive radi sprecio nastanak tehnickih problema, ali dzaba, malo zabaguje i odgovori sa papira ili ne zna.
Tako je osoblje u vecini (svakoj) banaka. Da su znali na vrijeme da mi kazu da je u kvartalu 7k dozvoljeno i da sam tako ispod radara snasao bih se na vrijeme… Ovako nista. Sreca pa ima na stotine banki sirom evrope i izvan nje gdje moze da se otvori racun i da fercera kako treba.
A sto se tice sistema to im je na zavidnom nivou, pod tim mislim na digitalno bankarstvo. Dobro je implementirano.

Porez ne bih placao, nema boga. Prvo nema smisla da me oporezuje drzava a da mi nista ne daje za uzvrat, ono osnovno-zdravstveno kao i penziono. A ja svakako svoje pare troshim i slivam u drzavni budzet, treba da mi kazu hvala i daju bar besplatan internet zbog toga. PA ja :grin:
Drugo, za sve to moram da se cimam svaki cas da skrabam i obracunavam poreskoj, da nosam nekakve ceduljice i uplacujem. Ne znam kako se to radi, a i ne zanima me.
Ako nekad budem imao neku firmu ili nesto, onda u redu. Ali za ovo da me oporezuju je van svake pameti, ne pristajem.

Sto se tice banke u kojoj trenutno imam racun, moglo je to i jeftinije ali nije lose, samo da ne gnjave i da je u koraku sa svetom.
Fee nije veliki. Kartica je 60EUR godi[nje, odnosno 5EUR mjesecno jer sam uzeo pripejd.
Fee na podizanje novca sa bankomata je 1.60%. ATM+1.50 EUR, dnevni limit je 500EUR, ATM mjesecni 2500EUR. ECOMM Monthly limit 5000.00 EUR + imam CRYPTO SERVICES :chart_with_downwards_trend:

Sta mi vise treba. Tako da moje misljenje je da treba izlevelovati i naci bolje resenje, a ne pokoravati se sitemu pljackasa, nema povinovanja bezobraznim lopovskim sistemima. :slightly_smiling_face:

1 Like

nemoj postavljati pitanja njima u filijali, oni ne znaju ništa … treba zvat call centar banke, oni znaju objasniti

u svakoj državi fizičko lice plaća porez na dohodak iz inostranstva … i u rijetko kojoj je procenat poreza niži od procenta u bih (10%) … i fizičko lice u bilo kojoj državi ne dobija ništa zauzvrat od države (jedino ako si socijalni slučaj) … ako hoćeš da imaš nešto od države onda registruješ djelatnost (firma ili samostalni preduzetnik - freelancer), neki pravni oblik i uživaš u svim čarima pravnog lica :smiley:

to i jeste razlika između fizičkog i pravnog lica

zakon o porezu na dohodak je zamišljen za jednokratna ili neredovna primanja iz inostranstva … ako obavljaš neku djelatnost i imaš redovna primanja, svakako da tu djelatnost treba registrovati … registruješ S. P. i to te košta 350-400 km mjesečno … nema države u kojoj možeš bolje proći što se poreza tiče … odmah preko save, u hrvatskoj … porez je mnogo veći

dakle izbijte sebi iz glave to da neko nekoga “nepravedno oporezuje” … svaka država oporezuje sve i svašta … na šta te pare idu to je već tema, o tome se može diskutovati

ili otvori račun u luksemburgu, britanskim djevičanskim ostrvima ili ostrvu Man i plaćaj max. 4% poreza

1 Like

Porez se ne moze izbeci.
Poreska moze traziti od bilo koje banke u svetu podatke o prilivu ili odlivu novca.
Tako da pamet u glavu i daj tih bednih 10%.

ne može baš od bilo koje u svijetu … to možda može eventualno ako do suda dođe