Slike natpis na cd/dvd uređaj

Prije 10 tak godina izašao je uređaj sličan cd-dvd romu ali nije pržio nego je ispisivao slike i natpise na cd/dvd ovima neznam kako se zove taj uređaj.
Sjećam se da je dugo trebalo da se ispise slika pa je većinom koristen za natpise i sl.
Kako se zove taj uređaj ? sjećam se da bas nije zaživio popularnost.

Tada se vjerojatno radilo o sublimacijskom printeru. Pred par godina postojala je i Lightscribe tehnologija gdje ej snimalica moga “upržiti” tekst/grafiku na medij.

to ti je skoro-pa-običan inkjet printer koji ima i umetak plastike u kojega staviš cd/dvd, koji mora imati bijelu hrapavu površinu da bi se tinta lijepo uhvatila.

ili možda misliš na lightscribe?
http://www.lightscribe.com/

ne nije bio printer
Riba je bliže moglo je se grafika snimati na cd

Da li postoji to još danas jeli zaživjelo more li se kupiti

Danas se za to koriste inkjeti i odgovarajući mediji kako ti je i Homer napisao. Za veće naklade koriste se drugačiji oblici tiska. Možeš koristiti i sitotisak ako baš hoćeš, tampon tisak, offset tisak i štošta drugo.
Lightscribe još postoji.

ja bi trebao da mi na DVD piše naslov odgovarajućeg sadržaja da nepišem ručno flomasterom
Lightscribe bi mi dobro došao

Ja mislim da on misli na lightscribe tehnologiju.
Za to treba posebna przilica i posebni mediji. Tu se slika przi na povrsinu putem lasera, direktno u przilici.
Ali nije nesto posebno zazivila jer je prilicno skupa i ne da bas previse mogucnosti dizajna.

E vidim da je kromaser napisao isto ko i ja, dok sam pisao post.

Pa napisao sam i ja u prvoj poruci. Danas to nije skupo, ni uređaji ni mediji. Ja imam doma jedan ali nisam niad isprobao kako to radi. U svakom slučaju optika kao tehnologija je uglavnom mrtva.

većina novih printera imaju tu mogućnost, samo trebaju printabilini cd-dvd …

nisu to obicni printabilni mediji, oni imaju papirnatu ili slicnu povrsinu koju ne mozes obradjivati laserom.
Potrebni mediji su gore ko plasticni, izgledaju ko normalni cd/dvd

@riba,

promaklo mi je da si to vec spomenuo :slight_smile:

Epson p50 ink
U njega ugradiš ciss i printaš medije dok ne završiš u zatvor :zzzz:

znači nemože se na običnome bijelome dvd-u pisati

Canon PIXMA iP4850

Ja sam koristio stariji model i965 sa 6 boja i pisao je super lijepo i od ruba do ruba, tako da su CD-ovi izgledali stvarno profi.

Koristiš, naravno, bijele, tzv. “printable” CD-ove.

ja jos uvjek imam moju ip3000 pxmu- Promjenio sam 100 patrona u 5 godina, i najradje bi je opet kupio. Pise po ljepim bjelim cdima i to do ruba.