Slovenska piva bolje od hrvaške

Neznam, kušao neki tamo Kaltenberg i vele mi to piva, socijala, ispod ožujskog.

Pa dobro razmislim si ja pivo je čist OK, ali je pune Zlovenci, ajmo onda nešto od njih a da bude skuplje, recimo, za kunu.
I uzmem ja tako Laško i ostadoh fasciniran:)

Sjetih se dok sam bio mali, i vozio se Zlovenijom, i tamo polja hmelje, možda zbog toga, ali možda ipak naši sjevreni susjedi rade bolje pivo.

Žao mi što to moram reći ali bolje mi Laško iz Slovenije nego Stella iz Hrvatske.

Što vi mislite?

Laško - stvarno dobro pivo!
i union radler je bolji od svih ovih naših limuna.

Politika i međudržavni odnosi nemaju poveznicu (bar kod mene) sa svakodnevnim životom pa ću reći da je Laško bolje od bilo koje naše pive. a srbijanski cigareti bolji od naših. Prvenstveno Filter DIV. I makedonske cigarete su odlične. Prije rata nisam puno zareziva Rovinj, bolje su bile Zagrebačke cigarete (Npr. Filter 160), a sad nam je Rovinj jedini u pogonu. Trenutno pušin Largo, prije rata Lord, a još ranijew dok mi je čača diktira standard pušija san Marlboro.
Da se vratin na početak, Laško je bolje od Karlovačkog kojeg povremeno gucnem.

Neznm, možda nisam nikad kušao pošteno pivo.
Ali dojam je nevjerovatan. Otvorio sam novi svijet.
Pio neke inozemne i tako, to je ovo, ono, okus kao da piješ voćni sok.

Zatim probao jedno lokalno pivo u stranoj zemlji i rekli mi, ovo ti nije brand, ovo ti nije za export, ovo ti je pivo:).

Nije bilo baš tako dobro, ali je bilo pivo, bilo je dobro. I sad ovi tu susjedi, koji su nam Zlovenački nastrojeni prave pivo koje možeš popit.
Nemojte se ljutiti Vi OG Ožujsko=Domobljubi ali ovo pivo stvarno me podsjeća na nešto što bi trebalo biti pivo. Iako danas nikom ne možeš vjerovati.

ps…
Mislim da je Ožujska u stranom vlasništvu, pa eto tako, možda je dosta imati brand da bi bilo naše. Na kraju onda bolje odabrati nešto Zlovenčko, barem dio divendende neće završiti tamo negdje, daleko. Neznam koja je to zemlja, ali siguran sam da psotoji jedna kojoj je bio interes namentnuti hrvatsku rijeć za hrvatsko pivo.

Pa Laško je odlično pivo. Ja ga uzmem kada naiđem na točeno.

Karlovačko je meni bilo odvratno dugo vremena dok ga nije preuzeo Heineken, sada mi je okusom slično Heinekenu. Žuja je tako-tako. Posebno je fascinantan Tomislav, svake godine dignu jedan posto alkohola. Žuja se furka na ove ovisnike što piju tu ispred mog lokalnog dućkasa. Još malo pa će s ovih plastičnih boca od dvije litre preći na rinfuzu po kanisteru.

Velebitsko si probao, nadam se - možda Kasačko?

Velebitsko je OK! Kasačko prvi put čujem.
Tomislav je Tomislav:), e to je piva.

Dobro je Heiniken, može se raspoznat prema okusu ali nekako mi je taj okus fejk, fansy, industrija, ko ovaj čaj zeleni čaj šta se uvozi kod nas iz Britanije.

Pio sam iz plastične boce, Ožujsko = 0, Karlovačko je ajde za oko 2, ali Laško u flaši opet drži da piješ pivo.
Neznam tko drži to Pivo, Laško, a i možda sam popio previše Ožujskih i tkz. lokalnih piva da bi mogao uspređivati njihovo sa njihovim.

Na kraju ispada da ej uvoz jedina opcija:)

Meni su to loša piva, a najbolje je ono koje napravim u svojoj hižici :lula:

http://slike.com/?v=HfIhN.jpg

ne razumijem šta ti znači da su zlovenački nastrojeni. slovenija je skoro u svim područjima naprednija od nas. osim šta je , eto, površinski manja.

inače, meni najbolje industrijsko pivo je budweiser (češki original, a ne ona američka kemija koje se u europi zove bud).

sto se hrvatski tice najbolje je karlovačko radler a najlosije je ožujsko

Taj tomislav je nekad bila oke piva, danas brijem da je cista kemija… Ozujsko fors zajedno s panom… (i bez marketinga, okus doticnih mi grci facu)… ono psenicno mi ajde nije lose, podsjeca me na hoegaarden…

Da vidite kako se proizvode sve navedene pive, ne biste više pili. :slight_smile:

Znas ono, sto neznas - ne boli. Tako i sa prehrabenim proizvodima :smiley:

[quote=“Homer”]… slovenija je skoro u svim područjima naprednija od nas. osim šta je , eto, površinski manja.

[/quote]

Kako znas kad prelazis iz Hrvatske da si u Sloveniji?
Krave su sve ljepse, a cure sve ruznije. :zub:

Sto se tice piva, nedavno sam citao o open source pivu, mislim da se zove freebeer. Jel ga radi netko od vas?

Toče gore na vrhu Tkalče “english ale” - to je malo tamnije englesko pivo koje je bilo popularni izvozni proizvod iz Engleske u Indiju u vrijeme kolonijalizma.

Kasačko je tamnije (crvenkasto, nije crno) pivo isto od Ličanke kao i Velebitsko. Ljudi misle da je to rezano pivo, ali koliko su mene uputili, nije. Tu i tamo ga neki kafić ima, pa se isplati pitati.

Erdinger je za mene od pšeničnih super i uvijek ga rado popijem. Hoegarden mi je nekako “parfumiran”.

Tomislav se najvjerojatnije proizvodi iz praška kao Cedevita, umješavanjem u 7 %-tnu otopinu alkohola.

Jack Daniels proizvodi se ustvari od pive. Saznao na dokumentarcu.
Iako sam 100% protivnik svega jačeg od pive ( ukljućujući i vina) drago mi je što se Jacky proizvodi od piva:)

neznam di se bavaria puni ali zan da je ■■■■■■ loše pivo usput boca traje 2 gutnjaja

[quote=“gorrc”]Jack Daniels proizvodi se ustvari od pive. Saznao na dokumentarcu.
[/quote]

ne od pive, nego destilacijom fermentiranih žitarica, većinom kukuruza (kao i svaki drugi viski).

Kakvo ti je 8.6?

[quote=“tsereg”]Pa Laško je odlično pivo. Ja ga uzmem kada naiđem na točeno.

Karlovačko je meni bilo odvratno dugo vremena dok ga nije preuzeo Heineken, sada mi je okusom slično Heinekenu. Žuja je tako-tako. Posebno je fascinantan Tomislav, svake godine dignu jedan posto alkohola. Žuja se furka na ove ovisnike što piju tu ispred mog lokalnog dućkasa. Još malo pa će s ovih plastičnih boca od dvije litre preći na rinfuzu po kanisteru.

Velebitsko si probao, nadam se - možda Kasačko?[/quote]

Navodno je jos bolje od toga Vukovarsko ali nisam uspio jos probat. Naravno Velebitsko i kasacko su medju boljima kod nas.