Smještaj u Zagrebu

Za 10-tak dana dolazim u Zagreb pa mi treba pomoć oko smještaja. Sa mnom dolazi i porodica pa bi oni trebali u setnju dok sam ja na seminaru. Da imaju gdje kafu popiti, curica u mc donalds, uglavnom da ubiju vrijeme :smiley:

Našao sam tri lokacije:

  • Supilova ulica u blizini ima neka skola stranih jezika. Ovdje imam besplatan parking, ali vidim da je daleko od centra, nije bas za setnju. Jedino da se koristi gradski prijevoz.
  • Trg bana Jelacica - apartman je skuplji za 30-tak eura i nema parking. Morao bih icu u neku garazu.
  • Ulica kneza Mutimira - apartman je najskuplji od svih i ima svoj besplatan parking.

Odabrao bih kneza Mutimira. To je mala ulica za koju sada prvi put čujem (rođen u ZG). Vidim da je blizu “džamije” (Trg Žrtava fašizma) što znači da si laganom šetnjom za 10 minuta na Trgu odnosno centru grada.
Prvi kafići su već na Trgu Hrv. velikana. Uglavnom, izbjegao bih smještaj u samom centru.

Preporučam da si kupite dnevne karte za tramvaj i derite po cijelom gradu.

Što misle drugi?

Ako ima svoj parking a nije puno skuplji onda i ja mislim da je Mutimir najbolji izbor.

Imaš riješen parking i ne moraš brinuti, a na rubu si samog centra, desetak minuta pješke od Trga.

Ta ulica ti je odmah iza traumatološke bolnice zlu ne trebalo :wink:

Da si me pitao prije koju godinu rekao bi ti odaberi drugu opciju, jer je dnevni parking u prvoj zoni oko 15€ (ne garaza). Buduci da je sad parking lutrija, ja bi isto radije trecu opciju odabrao.

Ako ćeš baš trebati parkirati negdje preporučam parkiralište Paromlin (čini mi se da je 1,30 eura za cijeli dan). Mislim da su ga sad smanjili pošto su neki radovi u blizini ali trebalo bi biti nekih 200 parkirnih mjesta još u funkciji koliko sam negdje pročitao. Od tamo onda moraš hodati desetak minuta da bi ispod pothodnika došao do glavnog kolodvora, pa od tamo dalje gdje ćeš već trebati. A možeš uzeti i taxi.

Nasao jos jedan apartman koji je najbolje opremljen od svih i ima svoj parking, Jurišićeva ulica. Koliko vidim to je jos bolja lokacija? U recenzijama pisu 5 minuta setnje od centra grada.

Ako bude neko zainteresovan za kafu, slobodno pišite.

Eto, a u Jurišićevoj imaš i Mac za dijete :wink:

To mi je drago :smiley: kod nas u SA zatvorili, a pozelilo se otici

Eh, nema McDonalds šanse u Sarajevu uz sva ona čudesa od mesa kod vas :wink:

2 Likeova

Kod koga su sad ćevapi na čaršji sad HIT?

Ja ih ne jedem više na Baščaršiji, najčešće u Zmaju. Turisti kažu da su kod Želje i Ferhatovića najbolji. Nije McDonalds propao zbog konkurencije, nego su radili neke manipulacije i onda su im oduzeli licencu.

Ima li kakva preporuka za ručak u Zg? Moze pasta i pizze. Ne mora biti meso i riba :smiley:

1 Like

Batak Grill
Rustica Dubrava

1 Like

Btw ako si za piće javi se, ja sam kod džamije u centru.

Preporuka od te tri, Kneza Mutimira + parking. Ne zuje ti tramvaji pod prozorom a sve ti je na pješke.

Tu imas smjestaj bez provizija Apartmani Zagreb | Apartmanija.hr

Dobrodošao!