SMS nagradne igre

Zanima me da li postoji kakva zakonska regulativa što se tiče SMS nagradnih igara? Evo gledam ovdje gdje piše:

Najjeftinija Premium SMS tarifa idealna za nagradne igre budući je prema novom pravilniku o priređivanju nagradnih igara zabranjeno naplaćivati pozive i SMS-ove za nagradne igre više od 1 kn (sa PDV-om) onda je ovo jedini izbor da priredite interaktivu nagradnu igru.

Da li netko zna gdje bi mogao pronaći malo detaljni pravilnik vezanih za takvu vrstu nagradnih igara?

Zakon o priređivanju igara na sreću i nagradnih igara
Pravilnik o priređivanju nagradnih igara
Pravilnik o izmjenama i dopunama pravilnika o priređivanju nagradnih igara

Prije izmjena i dopuna za SMS nagradne igre bili su uobičajeni 66xxx brojevi s cijenom od 3,66 kn, a sada su 61xxx brojevi s cijenom od 0,84 kn.

jest da je stara tema, ali ajde neka mi netko objasni ovo

Kratko napišite zašto želite osvojiti ovu sjajnu večeru i pošaljite SMS sadržaja:

MZDAR6 vaše ime i adresa vaš razlog

na broj 66126 (3,66 kn - uključen PDV)

Znači da oni krše zakon i zarađuju na ilegalan način ili se jednostavno zakon tumači različito od čovjeka do čovjeka što je uobičajeno za naš narod?!

ma ima i primjera u nekim časopisima gdje za neki dar pošalješ npr DAR broj 1 i možda ga dobiješ, šta to kao nije nagradna igra

Ja sam malo u zadnje vrijeme proučavao te brojeve i ovi krše zakon jer i dalje se ne smije nagradna igra naplačivati iznad jedne kune. A druga stvar gdje krše zakon je ta što nisu naveli lokaciju i točno vrijeme izvlačenja.
Npr. moj brat je radio nagradnu igru vezanu za svoju firmu i sve ljude koji su sudjelovali u nagradnoj igri je obavjestio i mogli su biti prisutni na izvlačenju za laptop.
Da se netko zainati mogao bi im raditi probleme…

brojevi 66xxx i 67xxx koliko sam ja skuzio vec krše zakon jer su iznad 2kn

problem je što se ne zna definicija nagradne igre i recimo kviza. smiješno je što za kviz i neka glupa glasanja smiješ bez problema koristiti brojeve po najskupljoj tarifi, a mislim i da u svakom kvizu dobiješ neku nagradu, jel tako? znači to je sve isto, samo nazovemo drugim imenom

to sve nema smisla

to je hrvacka, šta se čudite, neko krši zakon u lijepoj našoj, ma zamisli, ko bi reko

Ako ja hoću podijelit recimo mobitel na svom sajtu jel moram proći svu tu proceduru koju propisuje zakon?

Inace, imamo kakve reference na “krsenje zakona”? Jer slucajno mi se cini da trabunjate samo specificno o tome. Nagradne igre kolko se sjecam su nesto drugo od SMS servisa, kako se preklapaju ne znam (nisam se informirao nikad) ali za SMS servise, kolko znam 6x i 8x su nesto drugo od vise ili manje od 2kn.

Interesantno.

o čem ti baljezgaš

Joj draga moja, moras proucit specifikacije SMS servisa i country conditions za HR, pa razlikovat 2kn od 3kn, i 8x brojeve od 6x brojeva, te na kraju naplatnu mehaniku od tarife, pa se javit natrag. Postat ce ti mnogo jasnije sve. Kad postanes znaci, ljubicica.