SMS oglašavanje

Nisam nikada radio, ne znam točno kako to funkcionira točno. (SMS Gateway?)

Zgooglao sam razne pružatelje usluga, ali šta mi to vrijedi kad ne znam kak to funkcionira.

Molim Vas jel mi može netko ukratko objasniti što i kako je najbolje?

Hvala

Kako se misliš oglašavati preko SMS-a? Koji su krajnji korisnici kojima bi slao SMS poruke i odakle ti informacije o njima?
Moramo od nekuda početi jer mi neki detalji fale u cijeloj priči prije nego bih ti uopće mogao pomoći. :slight_smile:

Krajnji korisnici su kupci mojih proizvoda, slao bi im obavijesti s ponudama, brojeve su sami dali i pristali na primanje obavijesti/ponuda, a kupci su sa podrucja cijele Europe

Svojevremeno sam i ja bio zainteresiran za ovaj način oglašavanja pa ti sada mogu pomoći.

Imaš nekoliko načina za takvo što, a jedan od najjednostavnijih bi bio korištenjem usluga od clickatell.com.

Potrebno je napraviti korisnički račun na njihovoj stranici, zakupiti tzv. kredite te koristiti njihov API za slanje poruka sa ranije napravljenog korisničkog računa. Za svaki poslani SMS se oduzimaju krediti sa korisničkog računa, ovisno koja je država i mreža u pitanju kod krajnjeg korisnika.
Primjerice, za hrvatski T-Mobile i Tele2 naplaćuju 0.8 kredita po SMS-u dok za Vip naplaćuju 1 kredit.

Hvala, puno si mi pomogao

Nema na čemu. Ako još gdje zapneš, slobodno se javi.

to baš nije ništa jeftinije ? ili se ja varam… kakve su prednosti u korištenju navedenih ?

hvala

Ako neko treba sms poruke ja ih šaljem jeftino sve informacije na privat.
Ko hoče pošaljem mu probni sms na mobitel

[quote=“chief_wolfinjo”]to baš nije ništa jeftinije ? ili se ja varam… kakve su prednosti u korištenju navedenih ?

hvala[/quote]

Pa ispast će ti dosta jeftinije ako zakupiš onaj paket sa jako puno kredita. Ali i ovako je jeftinije uspoređujući koliko naplaćuju to naši pružatelji mobilnih usluga.

Pa jedina prednost je cijena u svakom slučaju, što drugo? :slight_smile: