SMTP plugin postavke

Trebam pomoc oko postavke smtp plugina, koristio sam placenu verziju od sendgrida ali sam ga iskljucio jer u mail ubacuju svoj link, pa mi zbunjuje korisnike.

Sad me zanima postavka vlastitog, koristim vps. Popunim sve oko logina i porta, ali mi konstanto na testu izbaci pogresku pri logovanju. Ima li neko predstavu sta je problem ili detaljnije da napise postavke.

Probao sam sa svim smtp pluginima ali na svakom isto, ocito negdje grijesim.

Dakle port info je na webmail kada kliknem preko cpanela i ispod upisani podaci za outgoing i incoming…trebalo bi biti?

Onda jedino gdje mozda grijesim je oko same sifre, sifra za login se upisuje sifra npr [email protected] od tog accounta ili nesto drugo?

Kad uđeš u cPanel -> Email -> Odabereš email koji ćeš koristiti i sa strane bi trebao biti dropdown -> Configure email client. Jesi koristio SMTP adresu i port koji tu piše?
Moguće da pričamo o istoj stvari, ovo čisto radi provjere.
Isto može biti da server ima više od jednog porta za SMTP (SSL i obični), ako imaš probaj oba. Mislim da je problem u tim postavka prije nego u šifri.
Jel koristiš WP Mail SMTP plugin?

Da, upisuješ šifru od accounta kojeg ćeš koristit

Da, pokupio sam podatke te sto pisu na configure. Probao sam oba, portove oba…Ali opet nece, bukvlano sam svaki od tih pokusao i na svaki mi je izbacio taj problem sa loginom.

Zato sam i pomislio da sam negdje pogrijesio sa tom sifrom.

Mozes li mi napisati sve postavke npr za taj wp mail smtp, pa da pokusam ponovo identicno unijeti.

Baš čudno. Evo odje sam našao upute na Siteground stranici:

Kad u postavkama odabereš “Other SMTP” onda bi trebao popunit:

  • SMTP Host - the hostname for your SMTP server;
  • SMTP Port - the port your server works on;
  • Encryption - if you have SSL/TLS encryption available for that hostname, select it here;
  • Auto TLS - if your server supports TLS encryption, enable this option;
  • Authentication - check if your SMTP server requires authentication;
  • Username - the username for your SMTP server;
  • Password - the password for your SMTP server;

Ove sve podatke ja mislim da imaš na Configure email client stranici u cPanelu. Ja nekako mislim da bi rjesenje moglo bit da zakacis Authentication - check if your SMTP server requires authentication;

Ili ako mozes stavit ovdje postavke koje vidis u cpenelu a ticu se ekripcije

Secure SSL/TLS Settings (Recommended)

Username:

Password: Use the email account’s password.
Incoming Server: mail.sajt.com
  • IMAP Port: 993

  • POP3 Port: 995|
    |Outgoing Server:|mail.sajt.com

  • SMTP Port: 465|
    |IMAP, POP3, and SMTP require authentication.|

To je sve sto vidim na cpanelu.

OK ja bi ovo probao:

A gdje na ovom unosim password. Ovou u configu ili? Jer ne mogu nista unijeti u polje passworda

Hmmmm mislim da bi onda to mogao bit problem. Kad tek instaliraš plugin, password možeš unosit kroz admin interface, ali mislim da je kod tebe slučaj da si ga već imao instaliranog i da je ta postavka već stavljena u wp-config.php i zato ti ga tu neda editrat. Znači morat ćeš otvorit wp-config.php i onda nać ovu konstantu i promjenit password tu:

define( 'WPMS_SMTP_PASS', 'your_password' );

Druga opcija, samo izbriši ove 2 linije iz wp-configa i onda ćeš moć mijenjat u adminu (što oni ne savjetuju jer se šifra u bazu sprema bez enkripcije):

define( 'WPMS_ON', true );
define( 'WPMS_SMTP_PASS', 'your_password' );

Opet There was a problem while sending the test email.

E jebiga. A imaš li u logu ikakvu detaljniju informaciju da vidimo do čega je točno?

Jesi probao da skroz ugasiš SMTP, jeli radi onda? Default (none) u postavkama WP Mail SMTP. Da koristi samo PHP mail funkciju.

Ako ni to ne uspije, ja bi se još malo poigrao s postavkama, tipa ostavi sve isto kao maloprije al uključi Auto TLS, ili promijeni SSL u TLS i isto probaj s uključenom i isključenom Auto TLS

Kombinovao sam

A defualt verzija kad se ostavi ne radi isporuku koliko treba, jer to su notifikacijiski mailovi, pa bude u sat fina kolicina i onda ne ide sve u isporukama.

Ne znam vise ni sam, izgleda da cu morati vratiti sendgrid.

Kužim. Neka kvaka mora bit. Ali bojim se da ako imaš limit na default, da će ti isti limit bit čak i ako ti prođe konfiguracija SMTP na tom istom serveru na kojem je i stranica.

Ja bi se za svaki slucaj jos mozda obratio hosting supportu poslao koje postakve imas za postavit i da pomognu ako znaju.

1 Like

Hvala ti u svakom slucaju. Vidjecu to ili da se vratim sendgridu.

1 Like

Uspio sam nekako sa brisanjem svih postavki plugina, pa na novo opet sve sa novim email. Ali sad je problem sto ih baca u spam folder.

Ipak cu se vratiti sendgridu nema sta.

Super!

Čini mi se da taj problem sa poštom u spam folderu postoji na većini servera. Izgleda nema besplatne opcije a da radi dobro

1 Like