Softaculus Database connection failed

Dakle ovo sam vidio već par puta i ne znam do čega je.
Database connection failed na softaculusu kod wordpress instalacije koja je ručno dodana.

Svi podaci za bazu su točni.

Trebam klonirati u folder i ne bi ručno, pa me zanima do čega može biti?

Vidim jedino da baza i user imaju preko 7 znakova ako je to išta bitno.

Te drugo da li je sigurno preimenovati baze/usere kroz cpanel sučelje?

Zasto uopce koristis softaculous? Ima neki poseban razlog?

Zato što mi je u ovom trenutku jednostavnije.

Mogu i 100 drugih načina, no pitanje je do softaculusa, jer imam za prebaciti 4 instalacije.
jedna je bitna.

Mogu ručno zamjeniti putanju u permalinks, kopirati sadržaj, no ne želim ručno mijenjati sve što ostane…

Pa zato pitanje o softaculusu jer to sam vidio više puta i djeluje kao bug u određenim uvjetima.

Eto sad znaš :wink:

Znači trebaš prebaciti wordpress na drugi hosting?

Problem je bio znak u passwordu koji je valjda radio problem.

Riješeno i migrirano ručno. Super što sam morao odgovarati zašto to radim :thinking:

Rekao bih hvala na pomoći ali eto.

Pa zanimalo me ako radis migraciju stranice zasto to radis sa softaculous kad je rucno 5 puta jednostavnije i greske su svedene na mimimum. Eto zato sam pitao zasto…

cesto polje mysql server zna da pravi problem … sta tu upisujes? ako upisujes ime servera - probaj upisati localhost … ako upisujes localhost - probaj upisati ime servera :smiley:

Ma izvlačio iz folder van, i onda par starih nekih stavaka sam morao po nekim folderima izmijenjati.

A kako te stavke nisu bile toliko bitne, jednostavnije mi je bilo kliknuti clone/stage ili koja god opcija paše.

Na kraju sam ručno sve naravno. Samo eto putanje koje su bile na par mjesta absolutne jer su morale raditi i na testu, sam morao ručno.

No riješeno.

Softaculus je bio problem sa znakovima u passwordu, stavio sam samo slova i brojeve, te par minusa i slično.
Tipa { i navodnici mislim da su radili problem. Jer napravio sam resave postojećeg passworda i bio je isti problem.
Promijenio sam i naziv baze na kraći isto problem.

Pa sam password skroz ispravio i uredu je.

Soft. ima valjda neke svoje regule.

1 Like