Šok za organizam kroz promjenu ishrane

Tvoji sportski dani bi bila praksa. Tijelo moze potrosit do 8000-9000 kalorija.

Default formula bi bila unosene kalorije minus potrosene* ostali faktori kao hormoni, stres itd

Slažem se, naravno… bit je potrošiti više kalorija nego ih se unese (ako želiš smršati). Ali, baš ti ostali faktori rade pomutnju u toj “jednostavnoj” formuli mišljenja.

A uostalom, davno sam ja sportaš bio… moguće da nemam pojma o ovoj temi :stuck_out_tongue:

Jos jedna JAKO bitna stavka- kad trosite vise kalorija nego sto unosite, imate deficit kalorija. Znaci tijelo mrsa i gubi na masi. Ali ne gubi samo salo! Cak stavise, mozda ce izgubiti i vise misicne mase nego sala.

Zato je (pogotovo kod muskaraca) potrebno uz kardio dodati i vjezbe sa tegovina kako bi se zadrzala misicna masa (koliko god je to moguce)

1 Like

Morao bi trčati sat vremena a ne 10 minuta, opet je upitno.

Sve zavisi kako trcis. Nije isto trcati 20km/h i skakutati u mjestu, krecuci se isto brzinom kao da hodas.

Realno, za pola sata se moze dosta kalorija potrosit trcanjem. Ako trcis relativno “brzo”- nekih 10-ak Km/h a a imas 80-ak kg, potrosices skoro 500 kalorija

Da, a koliko dva hljeba nose?

Zavisi kakva i sta se jede pored toga. Tesko da neko moze pojesti 2 hljeba+jos nesto tesko uz to…
U slucaju da moze (ima i takvih) on u tom slucaju sigurno ima daleko vise kila od normalnog, samim tim on na isto ono trcanje koje smo gore sponeuli ne trosi 500 kalorija, nego moze trositi i preko 1000.

Dva hljeba (po nekom defaultu) imaju oko 2000 kalorija. Muskarac od nekih 90kg, koji se bavi poslom koji zahtjeva umjereno kretanje (znaci ne nesto tesko) treba oko ~2000 kalorija unesenih dnevno (opet zavisno od drugih faktora).

Evo jedna zanimljiva racunica:

Momak u ranim dvadesetim, koji je visok 185 i ima 90kg PASIVNO potrosi 1950 kalorija dnevno (rough estimate). Znaci to je ne racunajuci nikakav dodatni napor…

Samo da čita WM Forum (i ništa ne piše). :smile: :o:

Evo da i ja kazem pokoju, nije nam bog dao sake bezveze, svaki dan bi trebali pojest samo ono sto nam stane u sake, a sad razmislite koliko mi pojedemo. Spominju se rostilji i feste, znam kako je na tim partijima, pojede se na tone, a popije na hektolitre i ljudi dalje zive normalno. Dobro ne svi, ali ima toliko mnogo ljudi na svijetu da je sansa da bas vi nahebete malena…

evo i ja sam odlucio sokirati organizam povecanim unosom piva u zadnje vrijeme… ide mi dobro, a i rezultati se vide:metal:

3 Likeova

Slazem se stobom. Kada radim definiciju uvek sam u deficitu i obim misica opadne ali ne toliko ukoliko se vezba. Ko zeli da smrsa mislim da je jednostavno sta mu je ciniti. Morate biti u deficitu i to je cela prica. Te gluposti ne jesti posle 18-20h to su price za malu decu. Jedem u 12h nocu i imam vene po telu kao narkoman. :joy:

1 Like

hahahah to za vene … ja čim sam malo opao počele mi vene iskakati, od malena sam debeljuškast nisam ni znao gdje ih sve imam hahahahha

1 Like

Za svojih 72 kg nije lose, bice to mnogo bolje. Trebamo otvoriti jedan topic tema za nas bildere, bilo bi zanimljivo. :smiley:

Svaka cast, hajde objavi kakvu sliku nogu da vidim sta je reci

Pazi da ne dobijes sliku trece noge u inbox :joy:

6 Likeova

Kornicu nisam znao da se i time bavis. :rofl:

1 Like

Maa ne smeta :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::joy::joy::joy:

@Aleksandar.Innsbruck haha u zadnje vrijeme bas i ne al reko da vidim sta je kod tebe reci