Šoping ideje, predlozi, dobri dilovi i rasprava o proizvodima

1 Like

Mozda se nadje za nekog pod borki. :rofl:

evo ispravih :slight_smile:

il se neko poigrao sa naslovom, il podsvjest progovara kroz prste. mada ja preferiram one kuglice

1 Like

Nisam rekao da ne valja niš iz lidla, nego sam naveo taj miš da usporedim kapacitet tih baterija s duracellkama, miš mi je bio super, iako je trošio baterije i trebao sam imati podlogu za miša da bi normalno radio (najčešće neka obična krpa), miš je bio super, imao je na lijevoj strani 2 tipke, kotač se micao lijevo i desno i moglo se u nekoj aplikaciji staviti kaj da te tipke rade (meni su bile za pojačavanje i stišavanje zvuka)… I lidlova garancija je super, unutar mjesec dana možeš vratiti i vrate ti pare, a i hrpa stvari im ima garanciju… Nedavno sam kupovao podlogu za psa za auto, neka tkanina koja se navuče preko siceva, i na papirima je pisalo 3 godine garancije :rofl: uzica za psa, isto 3 godine garancije…

4 AA baterije su 2.51$, a sad da te pitam, zašto je 4 komada normalna količina, a 12 za 10 kuna više nije?

A evo i 24 baterije + punjač za 14$

Razlog zašto sam stavio taj paket s 24 komada je jer se najviše isplati (a nije puno skuplje od 2 seta lidlovih), a nekom komu se često događa da ih gubi po kući će sigurno ovo biti bolja kupovina, ili onom komu treba dosta baterija… Meni je 6 išlo u daljinski za mali helikopter, neću sigurno kupovati 2 paketa lidlovih, kad za 20kn više dobijem da ih imam viška, imam za sve daljinske u kući i još ostane ako se koja izgubi/isprazni da ne moram odmah trčati u trgovinu…

4 komada mi je normalna kolicina jer punjive koristim samo tamo gdje se puno trose. Punjive baterije necu sigurno koristiti u daljinskom od tv-a jer mi i obicne tamo izdrze prek 3 godine. Gle, daj ti naruci te baterije, moli se da ti stignu, pa ih koristi barem godinu dana pa mi se onda javi s dojmovima. Ne da mi se raspravljati s nekim ko to sve nije prosel…

punjive i u daljinskom koristim, baš sam neki dan u daljinski od cd playera stavio dvije 3a sanyo eneloop (prije bile u telefonu dok sam ga imao).

I samo zato sto su 4 dosta je to svima normalna kolicina? Svaka cast. A o narucivanju… Vise puta narucivao, i takve i plavo sive, mislim da imam cak i ljubicastu aaa bateriju negdje, a i lampe sa 18650 baterijama, uredno dolaze… Tak da sam prosel sve to. Cak i ako ne dodu dobijes refund, nikakav problem, nije to nesto sto ce ti hitno trebat. Radije cu naruciti iz kine i dobiti 3x vise za istu cijenu nego da kupujem kod nas, ne govorim samo za baterije…

Vidis, meni lampe sa 18650 nisu dosle, tj. dosle su samo lampe bez baterija iako su bile narucene sa baterijama. Dobio djelomicni refund. Ako netko naruci vecu kolicinu baterija onda neka ih koristi, a ne stavi u ladicu na 2-3 godine jer one gube kapacitet s vremenom. Ja sam duracellke od 2600 maha bacio nakon 3 godine jer su postale preslabe…

Kupujel se sta? Ja kontam misa mijenjat ali kako god okrenem ispasce da cu uzet jos jednu tastaturu

Pogle ove ljepotice

Ja ne volim toliko izbacene dugmice, vise volim kad su manje izbaceni.

Sto se tice mehanickih jedino rjesenje je DSA keycaps.

Plice od tog na mehanickim da je dobro nisam siguran da postoji.

Izgleda da previse koristim laptop pa sam zaboravio na tastature :smiley:

Sad vidim da imaju i ovi Kailh low profile mehanicki switchevi ali nemam ideje kako to sljaka niti sam citao sta o njima.

1 Like

E ova tastaturica vec moze da bude moja, na njoj samo klize slova :slight_smile:

Ja teško pišem na ovim plitkim tipkama. One mehaničke su mi mnogo bolje.

Ja čekam jedan Xiaomi toplomjer i neku IP WiFi kameru. U zadnje vrijeme samo sa gearbest kupujem . Svako malo nešto . …

image

meni stigo ovaj punjivi miš prije 20 dana, ali se ne mogu odreć ovog prljavog debeljka, nisam ga još ni isprobao

image

ovo mi je kul stvarčica totalno 2,8 dolara platio ovaj upaljač na struju. ko čadi nije loše uopšte i lijepo izgleda. zajeba sam se malo jer nisam veći uzeo jer ovom baterija ne može preko dva dana, preciznije 60ak cigara

još mi većina stvari nije stigla što naručih za blek frajdej

image

i ovo mi je stiglo 4 i nešta dolara bilo, masažer, punjivi naravno, nije loša glupost. ono što je prije 15-20 godina bila sprava koju zalijepiš na stomak i dobiješ trbušnjake je evoluirala i postala masažer što i jeste. ko nije imao to za trbušnjake je sisa.

samo punjive stvari kupujem, ne mogu više baterije, dosta je. ne znam jesam li na onoj drugoj temi spominjao, uzeo sam i punjivi blender iako ni ovaj pravi ne koristim.

image

ovaj portable espreso mejker jedva čekam da mi stigne da vidim na šta liči kafa iz njega.

malo zagrijava kao oči, ja sam to ođe na forumu pitao se što neko ne napravi jer je dobro za sinuse ta bolna područja zagrijat pa ta g0vna što su začepila te rupe se malo rastope odu neđe šta li, uglavnom od toplote bude bolje pa bi i ovo g0vno možda uzeo

razmišljao sam i par onijeh heating plata uzet
image
image
ovako nešta, uzet nekijeh 20 komada i onda zakačin sve na sebe i još par pover banaka da istražim alternativnu mogućnost grijanja na ovaj način, mada bi možda bolje bilo neko odijelo sa onim gelom koji čuva toplotu ili bar za dojnji dio tijela napravit nešta da ful grije

imaju već čarape, jakne, rukavice, neke i sa ugrađenim baterijama. moraću ja napravit nešta ko komotnije ronilačko odjelo sa gelom koji čuva toplotu i ovim heting platama i onda beskućnici mogu ako imaju oni gradski solarni punjači fino se prikačit i uživat na minusu.

no đe je igračka u kraš ekspresu? prao sam se razočarao kad sam vidio da u kraš ekspresu nema više one male plastične igračke što je bila prije tridesetak godina. nešta plastično malo za crtanje je nekad bilo

žao mi što ovu sliku ne kupih, ni 15e joj ne bi na kraju aukcije cijena. inače na limundu meni baš lijepih umjetničkih slika za male pare

1 Like

nije ova kupovina u vezi crnog petka al aj (prebacih ipak na temu koja nije o blek frajdeju), nešta me uvatilo da trošim pare oko crnog petka, a imam zarađenih nešta para na amazon uk pa provedoh juče bome dobar dio dana da vidim šta sve ima a da isporučuju za bih i da je free ili neki u normalnim granicama šiping. ovo uzeh

image
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01DDWAQCS/

15,9 funti, besplatan šiping 30 komada japanskih slatkiša. žena mi je japanski završila pa eto malo da je iznenadim, a i djeca će se obradovat. ima još ovih boxova, ali odnos cijena komadi šiping reviews je najbolji kod ovog paketa japanskih slatkiša.

ovo su još neki od tih japanski sitnica koje gledah
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07F6XJH6Q/
https://www.amazon.co.uk/dp/B01N3UAKTK/
https://www.amazon.co.uk/dp/B000FQMMXW/
https://www.amazon.co.uk/Ninjapo-Wrapping-Kracie-Japanese-Cookin/dp/B01IH40LDQ
https://www.amazon.co.uk/Randomly-Selection-Assortment-Japanese-Ninjapo/dp/B07W496YBH

inače zaradu sa amazon uk dobijam na gift karticu na amazon uk i uglavnom sam do sad uzimao sd kartice jer je tu fri šiping. a bome nema mnogo stvari koje besplatno šalju za bosnu ili da nije neki skup šiping i naravno cijena vazda mora bit odgovarajuća, jer ne kupujem ako nisam zadovoljan cijenom. da znam niđe veze potrošit puno vremena na biranje gledanje da se uštedi i da bude dobar dil kad se za to vrijeme može nešta raditi i zaraditi. no meni je to gušt ponekad uglavnom oko blek frajdeja raditi.

eo šta sam još gledao na amazon uk i šta se od ovoga dvoumim da uzmem
image
https://www.amazon.co.uk/dp/B06XC33BWT/

za klince mislio uzet national geographic metal detektor sa šipingom cijena 44 funte, da se ljeti zabavljaju po plaži, al neš nisam zadovoljan reviewsima


https://www.amazon.co.uk/dp/B079PZ85MM

cijena £39.27 za 2.7 kg stropvafela holandskog, dobrog, čini mi se da nije mnogo. 150 komada po 15g prečnika 6 cm. dobar dil. ko nije ijo stropvafel mora probat, ja ih obožavam. ne kupih pošto mi je sad ostalo na nedovoljno para na gift kartici, kad uzeh ono japansko sranje :slight_smile: moraću sačekat nove isplate ili doplatit na amazon uk gift karticu

image
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0051GCRA4/

i ove keksiće volem. cijena £16.61 & FREE Delivery u bosnu. 300 keksića. jeli ste ih po kafanama uz kafu. meni su super. možda njih uzmem

2 Likeova

Trebo si sve pare te gore potrositi na strupvafele. Kod nas bilo nekih kupiti u Konzumu, ja uvijek kuko kako su krs u odnosu na Delhaize.

Krk zatvori se Konzum sad nema nikakvih.

A sto se tice baterija meni doslo da svaki mjesec moram dati 10 km na baterije za djecije igracke. Pukne mi film reko uzecu punjive. Na piku pogledam vidim dobre cijene. Kazu na redditu idi na nkon.nl

Tako i uradim. Uzmem xtar vc4s i varta punjivih baterija raznih velicina i evo nakon mjesec dana punim prvu turu.

2 Likeova

u amsterdamu su oni neka džabana u odnosu na sve ostalo, sem trave i toe džaba

ne znam ima li petrol pumpa tu neđe u tom kraju. ođe na petrol pumpi imaju stropvafele i još nekih prao dobrih belgijskih i holanskih keksića

ovi su jako dobri

i ovi nisu loši uopšte

ja sam ukino sve igračke sa tonovima i baterijama :slight_smile:

kolko para te izašao punjač i baterije (il su one s pika) jel bilo šipinga kakvog? nemo mi to izostavljat.

i ja sam mislio uzet neki punjač i punjivih baterija, doduše mislio sam neku kinesku jeftinoću uzet za punjač, ali kako su djeca malo porasla i poprilično izgubila interes za te igračke sa baterijama, a ja uzio punjivi miš i smanjila se potreba za baterijama. doduše sad imaju djeca neku lampu na baterije (tri kom) pa bi moglo češće se kupovat. gledao sam neke punjive lampe, ali ove koje sam pogledao, da je cijena niska i da su donekle ok izgledom za djecu, ne drže dugo, oko desetak sati. a ne ja vala da punim svaki dan lampu jer kod djece gori svu noć u sobi.

ja uzeo ove figurice djeci, vole baš crtani koko (preporuke za crtani i od mene) i vole ovakve slične figurice.

ovo ću sebi uzet kad legne sljedeća uplata na kanadski amazon taman će bit dovoljno 132 kanadska dolara


uzo sam i ovo ženi i meni