Šoping ideje, predlozi, dobri dilovi i rasprava o proizvodima

Punjac 18 evra, na piku 70 80 KM i postarine 8 KM. On i 16 AA baterija i 4 AAA shipping bio 15 evra.

Baterije sam konto uzet Eneloop, al imas neki bolestan sajt gdje lik testira baterije i punjace i lik reko i Varta su dobre, a u pola cijene.

Imao sam ja neki kineski noname punjac, medjutim bio problematican, pregrije se i sjebe baterije, moras uvijek paziti. Dok jednom nije se sav otopio, samo falilo da pozar izazove.

U stvari i ovaj xtar je kineski, ali kazu ok je, a puni sve te vrste baterija.

Evo link lika sto se zamara testiranjem baterija :smiley:

2 Likeova

Koristi li neko irobot usisivace ili planira da kupi ? Koji su dobri a da nisu mnogo skupi?
Ima li neko iskustva da napise?

Imam viledin, prodajem ga na njuškalu :slight_smile:

Ovaj kojeg imam se nije uspio snaći u maloj spavaćoj sobi s puno prepreka. Krevet nema nogice nego je cijela stranica i onda je siroti bauljao ispod kreveta. Još ga je mučila kanalica za kabel (ona obla, podna) na kojoj je uvijek zapeo.

Olovka telefon

https://s.click.aliexpress.com/e/_APXhp3

Ja kupio telefon(iphone SE), moment kljuc (Husky tool) za tockove za auto, digitalni mjerac temperature sa dva senzora

stopalo za usisavac.


Hasky tool

Ima li neko ovu ili slicnu cetkicu da je zadovoljan (ili nezadovoljan :grin:) ili neku drugu za preporuku?

Ima na ekupi na akciji, otprilike 50% jeftinije nego u drugim trgovinama.

imam slicnu oral b, nije bas ova bolja varijanta ali zadovoljan u potpunosti. ova tvoja ima jos nekih mogucnosti tako da bi trebalo da bude jos bolja.

1 Like

Posjetite ovaj link
https://www.amazon.com/moments/promotion/e410ed3f-75a0-4039-b622-0d2d850cf4eb

pogledate video 30 sekundi i dobijete 5 dolara koji bi trebali se obračunat prilikom plaćanja sljedeće narudže sa amazona. jel radi ne znam, nisam ništa naručivao, dobio sam mejl da sam dobio, ali niđe se ne vidi tih 5$ off do plaćanja

trebas vidjet kad udjes u kart pa na prako nakon sto izaberes cime placas

Kazu u terms valjda da tek kliknes da platis da odredjen proizvod da se obracuna popust, ili su mozda to rekli na hotukdeals, ne sjecam se.

Inace na epiku vec danima svaki dan daju novu besplatnu igru, tako valjda do nove godine

Ja sam presto igrat igrice al eto mozda nekom bude valjalo

Imadoh nekijeh para na kanadskom amazonu sa njiovom gift karticom pa sam kršio tih dvjesto i nešta kanaskih dolara. Ne isplaćujem tu kanasku zaradu od amazona no dobijem para na gift karticu. Pa onda potrošim masu vremena tražeći ko oće slat u BiH i da je šiping normalan, a bome 99% proizvoda se ne može naručit.

Prvo ovo uzeh

Cressi Matrix za 62 kanadska dolara od ovog prodavača, fri šiping
https://www.amazon.ca/s?me=A6XH98SWJ624D&marketplaceID=A2EUQ1WTGCTBG2

inače ovi šalju iz francuske, cijene uglavnom skuplje, nešta po normalnim cijenama ima, al se ne može puno birat iz bih. uglavnom imaju solidan izbor maski za ronjenje po normalnim cijenama. na usa amazonu trenutno ova maska košta 45$. ovim mojim trenutnim maskama nisam baš zadovoljan mada i jesu one jeftine, pa aj da probam ovu novu.

dalje uzeh kumu i kumi oprine favorit čajeve set. kako sam fulo rođendan kumu i bio na moru pa reko aj sitnicu neku da mu kupim jer znam da voli čajeve. a ovaj set čajeva znam od ranije jer kad sam imo sajtove sa poklonima informiso sam se na sve strane i gledo oprine favorit things from amazon i ovo mi se učinilo ok poklon pa sam ga na pojedine liste uvrštavo. a fri šiping na ovu verziju što naručih, i stiglo za nekih 7 dana. cijena 40 kanadskih dolara


https://www.amazon.ca/gp/product/B00VBUY3SS

žena tjela neke japanske stripove pa njoj uzeh
https://www.amazon.ca/gp/product/4088736214/
Item(s) Subtotal:CDN$ 11.83
Shipping & Handling:CDN$ 6.89

https://www.amazon.ca/gp/product/4088732138
Item(s) Subtotal:CDN$ 9.74
Shipping & Handling:CDN$ 6.89

Ovo su samo prvi brojevi. Ovaj ded not ima desetak i zajebah se mogo sam joj komplet uzet na ebay za 47 američkijeh dolara, al eto, ona htjela, a žene srljaju u nepromišljene kupovine

Uzeh i 4Port USB 2.0 Hub


ja konto spojit na tv jer imam nekih tonu usb za crtićima i filmovima za djecu, a prilično mi je nedostupan ulaz za usb u tv i moram vadit karticu iz nj, pa reko da uzmem ovo, a valjda će radit na tv, a i ako ne radi na tv imaće neku funkciju, možda.

cijena 9.99 +1.85 delivery. znam da ima za manje pare i to dosta manje i na aliju i ebay, al eto zbog pomenutih stvari uzeh ovo.


uzeh neku četkicu na baterije, interesuje me na šta liči i kako radi, cijena Item(s) Subtotal:CDN$ 13.99
Shipping & Handling:CDN$ 2.25
https://www.amazon.ca/gp/product/B08PCMW2HK

Uzeh i ovu glupost za đecu


Item(s) Subtotal:CDN$ 14.99
Shipping & Handling:CDN$ 2.25
Total before tax:CDN$ 17.24

nek malo vježbaju kordinaciju

https://www.amazon.ca/gp/product/B079DR7K83/

naručih i ovo ženi neki japanski bento box oko 52 sa šipingom bio

al mi kanselovali narudžbu, biće kad su vidjeli da je narudžba iz bih

i ostane meni na gift kartici još 53 dolara, kad ovi kanselovaše a ja taman sve uklavirio da ostane ispod dolara jednog

a nešta u zadnje gledam dosta četkica ovijeh električnih i vidim šaomi mijia t500
image

https://www.amazon.ca/gp/product/B087M2SS4B/

košta 53,99 + 5 kanadskijeh dolara šiping i ja šta ću kontaktiram selara uslikam balans gift kartice i tražim da spusti za 6 dolara, on spusti mi da mi diskaunt kod i ja naručim i ovo

i tako da skrših sve pare sa kanaskog amazona

ako kome treba eo još jedan seler (iz kine) koji šalje za bih. ima masu proizvoda
https://www.amazon.ca/s?me=A1N09QIE4IVQY6&marketplaceID=A2EUQ1WTGCTBG2

i uovi šalju u bosnu a ima dosta toga
https://www.amazon.ca/s?me=A1OUE6FFQRIQJA&marketplaceID=A2EUQ1WTGCTBG2

evo da vas kompletno informišem saću navest i stvari koje su mi bile u opticaju a nisam ih kupio
















sad da vam dajem i listu saved for later mislim da bi bilo previše i za hosting a i za sve.

4 Likeova

Tvoji postovi o kupovini su mi vrh :star_struck::star_struck::star_struck:, iskreni i bez zadrške…obožavam :grinning:

Ti si pravi shopping queen :grinning:

Posto ti je zena u japanskom fazonu, a pisao si da s djecom gledate filmove, pogledajte Totoro

i Chichiro.:

(Nema neke veze sa shopingom, ali mi se nadovezalo, pa eto…)

Cetkice za zube, razlika izmedju obicne i elektricne je ogromna. Nema se sta zamjeriti Oral-B od Brauna.

Stos tice licnih preporuka za produkt, najvise u posljednjih 9
godina (od kad sam je otkrila) sam preporucivala i poklanjala ljudima okolo ovu flasu, za djecu a i za odrasle, bas svi su bili odusevljeni. Ne ispusta vodu, nista ne kaplje, stabilna.a i dizajn joj je bez mane. Najbolja.

Preko americkog amazona je mislim jeftinija.

2 Likeova

e jel zna neko neki dobar bluetooth mikrofon za predavanja u skoli?

a kog zanima shopping evo moja lista s etsya
Vlado Djuro on Etsy?

1 Like

I obavezno Pokretni dvorac! Svi su čak i dobro sinkronizirani na hrvatski, što je rijetkost…

2 Likeova

uiiip, ja mislio da niko neće ni do pola pročitat :slight_smile:

đe šoping kvin, ja sam potrošio bukvalno bar 50ak sati dok sam sve ovo kupio, prelisto desetine iljada proizvoda, uporedio sa alijem, ibejom, provjerio cijene i na američkom amazonu za neke stvari… ne rade to kraljice, ne rade ni sluge, no dokoni

imamo to skinuto sa našom sinhronizacijom (sa balkandownload, megasrbija) plus još od japanskih crtića imamo i Gvozdeni Džin i još jedan kojem sam zaboravio ime. Nije baš veliki izbor sinhronizovanih na naš japanskih crtića

Najgore što ima iljadu verzija ovoga i ko zna koju uzet i zašto, aj logično je neuzet onu na baterije zbog jačine rotacije il vibracije i samog mjenjanja baterije, al ostalo meni za sad poprilično sve isto izgleda a iljadu modela raznih oral b od brauna. kolko ja skontah bitno je da bude velika četkica da bi u nju mogo stat veći i jači motor, ostalo poprilično isto ili prilično slično.

kod mene doma niko nema običaj ove flaše da koristi, imamo ih raznih, al na kraju svi koriste ove u kojim se prodaje voda i onda na sedam dana bacimo uzmemo nove

No da nastavim sa šta kupih nedavno samo na drugoj platformi

uzeh dvije maske sa ovijem gore za kameru, reko ajd da nekad kad ronjam da snimam, a što dvije naručih, pa imam osjećaj da bar jedna neće stić a i ako stigne mogu i djeca se istim zanimat, svejedno stignu za sezonu razvalit maske koje im kupim. zanimljivo kod ove druge maske skuplje kad se šalje iz kine no iz evrope, iz kine 19,5 dolara iz UK 9 dolara. Imam osjećaj da neće stić

uzeh ovo sijalicu sa daljenskim, za djecu, tj ja više da se igram i da im prodam neku priču

uzeh dva komada, punjive četkice 7,96 i dobiješ 16% kad uzmeš dvije, nevjerovatni su kinezi. još 4 zamjenske glave. a moram isprobat to.

uzeh sebi 12kg olova za pojas, da mi drži guzicu pod vodom kad metal detektujem

uzeh si i pojas jer moram neđe zadenut tih 12kg. poslije dva mjeseca na moru da se pohvalim odo još malo da se izgotivim, pa oću da maximalno budem pod vodom.

evo nekih stvari koje su mi u košarici na ebay pa ću možda nekad uzet

stoni karling, sa magnetima, izgleda mi zanimljivo

od kad sam imao onaj prvi amz aff sajt o kafi i bio prvi na guglu za best portable espresso makers konto sebi ovo uzet i stalno odlažem. vjerovatno jer znam da ću ga iskoristit dva tri puta max i bacit neđe i ne koristit više, a i više volim domaću kavu

moglo bi koristit mi za podvodno detektovanje pogotovo đe sitan pjesak ili đe ono kao sitan pjesak mulj pa se sve zamuti i nič ne vidiš

ovo nema potrebe baš neke za ovim, al mi izgleda kul. i ovo sam mislio kumu dat jer vazda nešta rukama čačka i nema mira pa reko aj nek pretvara to u struju i puni beterije, tako da za živčenjake možda nije loša igračka, čak možda i za djecu. ja sam mljeo babi kavu u onim starim ručnim mlinovima, tako da je ovo praktično ko milenijal mlin za kavu

i ovo već duže planiram kupit. mali punjivi blender. al takođe znam da ću ga jednom dva put koristit i batalit ga. bukvalno ovaj pravi blender što imamo nisam nikad uključio, čak mi je prilično samo blendanje umjesto jedenje voća uglavnom besmisleno, al mi nekako kul spravica. mislim da na ebay nema jeftinijeg od ovog.

još jedan punjivi miš, čisto da imam jedan u rezervi. zakon su punjivi miševi. inače imam ovaj miš i ja prezadovoljan, mada tu nisam zahtjevan poprilično, bitno mi je da nema kablova da je punjiv i dakad idem lijevo ide lije. nije loše što je ovaj skrol metalni

ja kad sam ga kupio platio sam ga 4,7 dolara fri šiping

no da se vrnem u to šta mi je u korpi na ibeju a još nekupljeno

nisam nešta zimogrižljiv il zimogrožljiv ne znam štae ispravno, nisam zimomoran, al bi volio ovo isprobat. još se dobije dvije baterije, mislim da je ovo najjeftinija opcija sa ibeja. uzeo sam nekad ranije sličnu stvar za oči

sad to kao uklanja ono crno oko očiju, al sam ga ja koristio da ga stavim na čelenku kad me sinusi zabole pa pomogne. i stvarno grije ovo čudo. fascinantno.

ovo za mene i malog malo da se igramo

ovo za ženu.

eo skida se. meni uglavnom nisu loše hrvatske sinhronizacije. većina za skinut sa neta i jesu hrvatske sinhronizacije, mnogo rjeđe srpske. koko mi je odlično sinhronizovan, bolja mi je hrvatska no spska sinhronizacija

e sad da se opet vrnem na kupovinu. na banggoodu bila skoro godišnjica pa su imali kao neka sniženja, al bukvalno sve cijene su veće no na aliju il ibeju. jedina prednost u odnosu na aliexpres je što većinu dostavljaju za bosnu, al opet i ibej a sve tamo jeftinije. jedino što nađoh da mi je tamo zanimljivo nekih smart vočeva za klince kojih nema na ibeju, al kontam šta će im još uvijek to, a i inače nisam siguran da im treba. i Xiaomi Mijia T100 Sonic Electric Toothbrush bila 9 dolara pa sam mislio i to probat, al uzeh na kanadskom amazonu t500 koja bi trebalo da je komad bolja.

Aj neću sad kretat sa aliexpresom šta mi je u kartu. dosta za danas.

ne znam no da bude i ođe da ne isprivatizujem temu i da se ne zagubi.

2 Likeova

Ne znam koji mi je citat draži :joy:

Trebao bi otvoriti instagram account u kojem ocjenjuješ i opisuješ proizvode i bacaš svoje komentare. S tvojim smislom za humor bilo bi odlično za pratit :+1:

2 Likeova

O daaaa, sjajan bas! Sad se sjetih vatrice :slight_smile: Ova dva sam navela jer su mi prvi pali na pamet, i za manju djecu, ali Ghibli ima jos sta da ponudi. Najbolji su u originalu na japanskom sa titlom. Tako smo gledali suprug i ja. S djecom onda tako moze tek kad mogu brzo citati. Sad mi pade jedan sa svitcima (Grave of Fireflies), samo pretuzan za djecu.

Btw sad vodila djecu na voznju autica, i pise da se firma zove Contigo. Isto kao ova od flasa gore sto preporucih

1 Like