Šoping ideje, predlozi, dobri dilovi i rasprava o proizvodima

@Kosana eo ti jedna ideja za đecu da im kupiš, moglo bi im bit zanimljivo. ja se razmišljam dal ćerci da uzmem. ne znam kako će joj se svidjet ove crno bijele fotkice

https://www.aliexpress.com/item/1005003194225939.html

ima i verzija bez fotoaparata no samo ovaj termalni printer, pa povezivanje sa telefonom
https://www.aliexpress.com/item/1005002849325237.html

al ne znam kolko bi im to bilo zanimljivo i jednostavno.

E jest dobra fora. Ali naucio ih je moj muz da same printaju sa tableta njihove bojanke. I najnoviji hit je aplikacija za stop motion, slikaju s tabletom igracke i prave filmice ovih dana, bas dobra fora. Tako da bi se s ovim igrale dva dana, a onda bi morala i to jos da kupim s poda i preskacem.

Kupih djevojcicama umjesto CD Playera, koji je crkao, malu Aleksu

Za djecaka “brzi mis” za Minecraft (nadam se da je dovoljno brz, vidim ima ih i za 180 evra :flushed:)

Dosta. Djeda Mraz nek izvrsi isporuku. nek ne zuri

Koja aplikacija je u pitanju?

Evo slika. Dvije aplikacije, prva je za crteze (klasicni 2D crtaci), a druga je da prave fotke za stop motion.

Ja nisam crtala s njima, posto sam totalni antitalenat, ali sam vidjela rezultate sta su radili, i bas je super fora. Za crtanje im treba pomoc, za fotke i stop motion mogu i sama djeca, i uzivaju a cuda prave

2 Likeova

Pretpostavio sam da je ovaj stop motio studio, i ja sam davno jos gledao neke tutorijale i deluje bas zanimljivo. Nekad sam i hteo da se i ja igram sa tim, deluje jako zabavno.

Kakva su iskustva sa tabletom? Ima li kakvih mana koje maltretiraju covjeka na dnevnom nivou?

Da li si mozda preko myus.com slao vise stvari od jednom? Planiram naruciti dva tableta, a vrijednost im je ispod 300 KM.

ekstra ideja, baš moram vidjet oće li moje klince to zainteresovat.

jel ko uzimao onaj 3d pen neki ovakav

ima li ko kakvih utisaka ako je isprobao.

imao sam fire 7 kupljen ovdje u bl prije nekih 4 godine, onda polovni od 6 inča i sad novi fire 8 hd plus. meni su skroz ok tableti. ne može se skidat sa gugl pleja ali ima neki hack da može, ja to nisam pokušavao nego skidam aplikacije sa apkpure ili tako nekako se zove. sve što sam pokušao od aplikacija fercera, npr razne za gledanje filmova serija, za čitanje, igrice neke, ne neke goleme i prezahtjevne, par njih… uglavnom sve ok što se mene tiče ali nisam ja neki pretjerano zahtjevan korisnih i ne igram neke nove zahtjevne igre

nisam. jednom naručio detektor. jednom tablet i sad gopro. sve sam naručivao preko bajing asistenta, a tableta sam i ja htio dva fire 8 plus naručit, ali sam se nešta uzjebo i naručih jedan i to bi u petak. kontaktirah podršku i do ponedeljka nisu se javili i rekli da je već poručeno da ne mogu izmjenit količinu, da mogu vratit al onda moram platit 9 dolara da vrate, pa odustah, jer mi se nije dalo zajebavat oko svega. i isporučiše mi jedan umjesto dva, a na dva bi mi cijena bila po tabletu oko 75-80 dolara, ovako mi je izašlo preko 100 dolara. ovo pričam za cijenu preko bajing asistenta, a klasično naručivanje preko myus bi trebalo bit jeftinije dosta. imaš trenutno kod neki od 10 posto popusta na sve vrte naručivanja preko myus. tj bilo je juče. ima i neki fazon ako se registruješ preko nečijeg affiliate linka da dobiješ 20% popusta na prvu porudžbinu (al ne radi za porudžbe sa bajing asistentom), a taj neko dobije 15 dolara kredita. pa možeš napravit dva akaunta da dobiješ taj diskaunt 20% za porudžbu na jednom i tih 15 dolara kredita na drugom akauntu.

Ima neko iskustva sa Fire hd tabletima…htio bih ovu fire hd 10 kupiti ima 3gb rama i ok procesor

Hvala





baš dugo ne viđoh patike koje mi se zbilja sviđaju. i eo godinama već nosim patike koje su mi nako. naiđoh na ove i baš mi se sviđaju. nikad nisam onlajn ništa naručivao od obuće i odjeće i nekako meni neozbiljno to činjet, ali totalno sam u iskušenju.

Promasices broj nemoj.

2 Likeova

Ja sam narucio sa columbia.com cizme i isti je broj kao sto i ovdje kupujem. Imaju dimenzije da izmijeris stopalo prije kupovine :smiley: ja sam za svaki slucaj uzeo pola broja vece.

ja inače vazda uzimam minimum po broja veće cipele i patike, ne podnosim dobro pritisak pa makar na stopala bio, tako da bolje da ima mjesta no u knap dae.

čekam za patike da vidim mogu li ih dobit za 30 dolara niže. mogao sam ih dobit neki dan kad je bilo sniženje 20% na ebay na patike, al ih tad ne uzeh, pa sad išćem popust.

Ovisi, ako već nosi Nike zna koji broj treba, ista stvar i s drugim poznatim brendovima.

Ako ne, savjet da odeš u neki dućan i probaš te tenisice i onda naručiš online.

neki đao ušo u me i totalno sam počeo se bahatit s parama ko da ih imam ne znam kolko, a ja podstanar. naručih ja ove patike. dobih 30 dolara popusta, morao se iskoristit dobar dil, sa 170 na 140 dolara. još šiping me izašao samo 22 dolara. a pejpal ima neki kurs bože sačuvaj 162 dolara je 294 marke. mislim da su me tolko koštale sve patike koje kupih i koristih posljednih 6-7 godina. ove posljednje što uzeh bile su 19,99KM, patike prije toga 49KM, one prije toga 79KM. biće da nije moglo jeftinije od devetnest maraka za patike pa sam opet podigo ljestvicu da imam mjesta spuštat.

Jos ti je Black Friday hype u glavi :rofl:

1 Like

Bas tako. Narod poludio, vec novogodisnji redovi i u prodavnici. I ja sam nasjela ove godine, a inace bas nikako nisam u tom konzum fazonu. Jos mi pouvaljivali nekakve kodove, kod sljedece kupovine kao popust, i sad jos porucih neke garderobe i kofera za putovanja. A kako mi se cini zakljucavace nas, sjedicemo kod kuce u kucnim krpama :grin:

al možemo se sredit u kući da budemo lepi :slight_smile: jer se svi sređujemo zbog sebe ne zbog drugih.

ja sam neđe od maja i još ne staje u nekom fazonu kupovine raznoraznih gluposti, al uglavnom su to bile prilično jeftine stvari. sve skuplje stvari ranije sam se kontao, premišljao i odustajao, sad kupujem bez nekog razmišljanja pretjeranog. biće oni đao iznutra što je čadio sad se povampirio bez nikotina i oće da me u bankrot oćera

Aha, kako da ne. U to ime kupih upravo kucne pantalone, tj dimije za 90 €.

A ti ces nosati svoje nove zelene patike po kuci, da budes fin, hehe

sto rece hellas… ja tako uzeh neke kopacke 100 i nesto km, i jos jedne 80… skoro borj vece i jedne i druge. Jedne bi me nazuljale a druge nisam mogao ni obut :smiley:

Jedino ako si vec nosio takav model pa da znas koji ti broj odgovara

umjesto kućnih papuča

ma mene mogu zatvorit do ljeta komotno u kuću, al kad dođe ljeto ja moram na more, šta gođ oće nek špricaju u me, heroin, domestos, 6 vakcina… svejedno

žao bi mi bilo zbog đece da zatvaraju, da bude onlajn škola i da se ne mogu kršteno družit

nisam nosao takav model nit ga ikad viđeh ranije, uzeh broj 10 američki, ja nosim 42,43,44. veće patike kad su mi ne smeta uopšte čak volem, neki realni broj moj je 42 i po, mada sve zavisi od modela. kontam da mi male neće bit, a ako baš prevelike budu, mada sumnjam, daću ih bratu ko poklon za narednih nekoliko rođendana. ako budu male onda ću ko pepeljugina polusestra