Spajanje 2 Fb stranice - iskustva?

Pozdrav, imam 2 fb stranice sa slicnim sadrzajem, svaka ima po 20k lajkova, da li je imao tko iskustva sa spajanjem, da li preporucujete?

Jedna anegdota sto bi reko badjun:

Ja jednom tako spajao dve stranice, i na kraju se nisu mogle spojit… rezultat je bio da je prva stranica dobila 5-6k od ove druge, a ova druga skocila na 25-26k (sa 5k) za 2-3 sedmice hehe

Ja bih inace vise volio jednu solidnu od 40k nego dve po 20k. Ako nisi do sad radio spajanje nikako, onda ces mozda morati promjeniti ime jedne od stranice. Npr da ime druge stranice bude “Staro ime”+ime prve stranice, onda nakon 2 sedmice obrises ovaj stari dio i sad imas dve stranice koje imaju isto ili skoro isto ime, i onda ih spojis

Bolje ti je 2x20 nego 1x40 :slight_smile:

Iz ličnog iskustva govorim.

Iskustvo imam da mi je bolje da imam vise manjih stranica zbgo eventualno neke kazne po stranicama, pa mi ne kazne jednu veliku stranicu nego samo na toj manjoj stranici je kazna.
Primer od 3 stranice, jednu kazne ostanu dve sa dobrim dosegom.
Treba i gledati da je stranica preko 10k pratilaca da bi se ispunjavali kriterijumi za video ads monetizacije i ostale pogodnosti.
Ovo je neka moja logika.

Ima jedna priča o jajima i košari. :slight_smile:

Spajanje ima smisla ako bi se dobila neka korist koju nije moguće ostvariti s dvije manje stranice.

evo prosle godine sam radio s 25-30 stranica… sta se desilo- na onim najvecim, linkovi koji bi bili podijeljeni, nisu bili prikazivani samo pratiocima, nego dosta vecem borju ljudi, pa sam umjesto 1m pregleda imao u najboljim mjesecima po 5.5-6m. Ovo se nije desavalo s manjim stranicama a razlika je ogromna… mozda slucajnost, al kad je 6000-7000 mjesecno u pitanju…

Da to spajanje zavisi i od broja pratilaca.
Stranicu od par hiljada bi spojio sa drugim stranicama ali stranice od 100k ili 50k ne.

Nipošto. Reach ćeš totalno uništiti na toj novoj stranici, bez obzira što ćeš povećati broj lajkova.

1 Like