Spajanje interneta preko wireless antene

Ako netko ima iskustva sa wireless antenama molim da mi pomogne.
Naime želio bi se spojiti na bratov internet,a on je od moje kuče udaljen oko 200 metara.
Da li je moguče da sa wireless antenom hvatam bratov signal i onda preko nekakvog rutera bežično prenosim na svoja dva laptopa u kući.
Ako je to izvedivo uz kvalitetan signal molim da mi preporučite antenu i ruter i objasnite kako da to spojim.
Bi li se mogao iskoristiti ruter od T-coma koji če mi ostati nakon isteka ugovora.

Unaprijed hvala na pomoći!

Hmm, imaš dvije opcije tu, ili da za svaki od svojih laptopa kupiš wireless kartice i antene, ili da rutere spojiš da rade kao jedan.

Ako nemaš puno prepreka između sebe i brata ne bi trebao imati problema u hvatanju signala s bratovog routera.

Što se tiče routera obadva moraju imati mogućnost WDS ili WDM moda (nisam stoposto siguran, prije 5-6 godina sam se s time zabavljao.), da bi ih mogao spojiti da rade kao jedan. Sumnjam da t-comovi ruteri imaju tu mogućnost.

Biće dovoljna i jedna Alfa ili Kasens (usb wireless adapteri sa vanjskom antenom) da “dohvati” signal od brata.
Potraži na netu program Virtual Access Point ili neki sličan. Preko ove prve kartice loviš signal, u postavkama označiš “allow another network users to connect to internet over this computer”, a preko wireless kartice na laptopu praviš mrežu. Obično nema nekih problema, do 5-6 kompova se spaja na jednu mrežu bez primjetnijih trzanja i usporavanja.

inače ja sam član jedne wifi udruge i mogu ti reći da prvo probaš s Kasens adapterom , ako signal nije nešto
onda je najbolje rješenje sat kantena
kao ova npr… WiFiHR homepage - Content

te si kupi wireless ap

npr… airlive Airlive WL-5460AP_v2

Hvala na pomoći,probati ću prvo sa kasens antenom.To mi se čini najednostavnije i najjeftinije za početak.
Napisati ču kako je ispalo.