Spajanje TV-a na pojačalo

Dali ste imali iskustva sa spajanjem TV-a bez izlaza za slušalice sa pojačalom?

Tv ima opcije zaa audio izlaze:

  1. HDMI ARC - izlaz zvuka preko HDMI
  2. Optički izlaz
  3. Bluetooth

Probao sam:

  1. spojiti pojačalo preko bluetooth-a. Imam neki jeftini bluetooth adapter ali zvuk kasni oko pola sekunde ili malo manje.
  2. spojiti nešto kvalitetniji bluetooth zvučnik i radi dobr nema delay-a.

razmišljam kupiti neki bolji bluetooth adapter, adapter za ARC na audio izlaz, ili optički na analogni audio.

Ima li tko preporuku, bitna m i je cijena, i da zvuk ne kasni i da pojačalo ne bruji.

Optički na analogni od ovih opcija

Mozes li obrazloziti?

A koje opcije ima pojačalo?

Retro pojacalo stereo, ima samo cinc ulaze.
Tj. Korisio sam malo bolji kabel od srebra cinc / jack 3.5mm. I zvuk je High Quality. Prije toga je bio isti obican kabel za cca 20 kn( sa kojim je imao prepoznatljivo losiju kvalitetu zvuka).

Sa dobrim kabelom za ulaz u pojacalo visoki tonovi i bass radi osjetno bolje. Sada je stvar u tome da ne bi htio izgubiti na kvaliteti zvuka sa nekim losim prijenosom ili losim adapterom.

E sad si me još više zainteresirao. Koje pojačalo?

Baš sam jučer dobio jedno Technics mikro sistem
Pojačalo SU-C04, tuner ST-C04 i kazetofon RS-M04. Datira iz negdje iz 1981. godine.

Sanyo 2016 - staro je barem 40 god. 70’ godina su se proizvodili, provjeravao sam ima par na netu koji su iz 79’

Obnovljeno je, elektronicki elementi su zamjenjeni novima prije koju god. Tako da je zvuk vrhunski.

Slika je sa neta ali je identicno takvo.

1 Like

Baš je super.

A da spojiš između DAC?

Koji je model TV-a?

Hvala.

Mozda DAC nisam nikada koristio ranije pa nemam dojam kako funkcionira.

Inace imam neki jefrini bluetooth adapter koji sam uzeo sa ebaya jos prije za spajanje mobitela. Taj ima delay, to sam skuzio tek kada sam vidio da slika i zvuk nisu sinkronizirani. A i bruji kada se ne pusta nista.

Tv je noviji LG UHD bez izlaza za slusalice.

Može točan model. LG UHD sigurno ima više verzija.

Možda nije toliko bitan model, konkretno u prvom postu sam naveo koje priključke ima za spajanje zvuka(audio izlaze).

Tebi bi trebalo ovak nekaj

Optical to RCA , ovako nesto i sto se tice zvuka za tvoje pojacalo najbolja opcija ili ovaj gore link za hdmi to rca

imam takav identičan ali crni i tv ne prepoznaje koštao je oko 25-20$.

Tu ti je sad samo pitanje koliko ćeš para potrošiti na eventualno uparivanje dok ne proradi. I da li ćeš uopće uspjeti. Ovaj koji tv ne preopznaje, ne mora nužno značiti da drugi isto neće prepoznati. Nedavno sam imao slučaj sa HDMI switcherom, sve novo, kupio prvi, ne reagira, kupio drugi, sve ok. Imao sam sreću pa je drugi upalio. Da nije ne znam bih li išao dalje. Tako da je po meni pitanje koliko ćeš para potrošiti i da li ćeš uopće uspjeti.

Onda nek uzme optica to rca što preporučuje kay-cee

Spojio sam pojacalo i Tv optickim kablom no nemam zvuk

Koji tv… ? Da li si omogucio opticki izlaz u postavkama tv-a?

Samsungov Tv prebacio sam na zvuk preko optickog kabla ekvivajzer se vidi da radi ali nema zvuka jedino da nema neki fazon na pojacalu