Spam score na domeni

Pozdrav svima. Zanima me spam score pa ako može neko više da mi pojasni…
Domena je bila registrovan prije 6-7 godina i ovako stoje rezultati.

Da li je moguće ovo ispraviti na bilo koji način?

Domena je nacionalna (.ba) da li postoji mogućnost da je neka greška i do tools-a?

Backlinkova i nema uopšte, na wayback machine sam gledao i shop je samo bio ništa spamy…

Ne znam zasto bi ovo uopce kupio. DA i PA su 1. Gdje si provjeravao spam score, da li si provjerio na moz.com? Da li si detaljnije provjerio backlinkove?

Domena je 4 slova i baš pamtljiva, backlinkove sam provjeravao i nema ih samo 1.

Moz kaže 53 spam score.

Sad je 56 raste to.Ma ja sam kupio domen bio na crnoj listi nisam ni znao pa sam ga od nule pokrenuo cak i adsense sad imam na njemu.
Razloga za spam score ima mnogo,primer slali su mejlove za koje ne mozes javno znati i sl.
Pusti malo sto bi rekli da odsmrdi ako si ga vec kupio, pa posle mesec dana pokreni sajt.

Preko semrusha nadjes sve backlinkove,vidis koji su toxic i napravis disavow u gsc.

Sta mislis pod ovim slali su mailove? Moz spam score na domeni nema veze da li je neko slao spam mailove sa sajta ili ne.

Evo spisak zbog cega je toliki spam score pa neka svako zakljucuje sam:

Here’s a rundown of the 27 signals we use:

"1. Low number of pages found Our crawlers discovered only a small number of pages on this domain. This is not an inherent problem, but many spam sites have small numbers of pages, hence the correlation.

2. TLD correlated with spam domains Certain top level domains (e.g. .download .stream .win .biz)are more commonly associated with spammy sites.

3. Domain name length The length of the subdomain and root domain is similar to those used by spam sites.

4. Domain name contains numerals Numeric characters being included in the domain name is often associated with spam sites.

5. Google Font API Present Domains which do not use special fonts (e.g. Google Font API) are often more likely to be spam sites. Lacking this special font feature was common among spam sites we found.

6. Google Tag Manager Google Tag Manager is almost never present on spam sites.

7. Doubleclick Present The Doubleclick ad tag is almost never present on spam sites.

8. Phone Number Present Spam sites rarely have real phone numbers present on their pages.

9. Links to LinkedIn Almost no spam sites have an associated LinkedIn page, hence lacking this feature is correlated with spam.

10. Email Address Present Email addresses are almost never present on spam sites.

11. Defaults to HTTPS Few spam sites invest in SSL certificates; HTTPS is often a good trust signal.

12. Use of Meta Keywords Pages that use the meta keywords tag are more likely to be spam than those that don’t.

13. Visit Rank Websites with very few visits in clickstream panels were more often spam than those with high numbers of visits.

14. Rel Canonical Utilizing a non-local rel=canonical tag is often associated with spam.

15. Length of Title Element Pages with very long or very short titles are correlated with spam sites.

16. Length of Meta Description Pages with very long or very short meta description tags are correlated with spam sites.

17. Length of Meta Keywords Pages with very long meta keywords tags are often found on spam sites.

18. Browser Icon Spam sites rarely use a favicon; non-spam sites often do.

19. Facebook Pixel The Facebook tracking pixel is almost never present on spam sites.

20. Number of External Outlinks Spam sites are more likely to have abnormally high or low external outlinks.

21. Number of Domains Linked-To Spam sites are more likely to have abnormally high or low unique domains to which they link.

22. Ratio of External Links to Content Spam sites are more likely to have abnormal ratios of links to content.

23. Vowels/Consonants in Domain Name Spam sites often have many sequential vowels or consonants in their domain name.

24. Hyphens in Domain Name Spam sites are more likely to use multiple hyphens in their domain name.

25. URL Length Spam pages often have abnormally short or long URL path lengths.

26. Presence of Poison Words Spam sites often employ specific words that are associated with webspam topics like pharmaceuticals, adult content, gaming, and others.

27. Uses High CPC Anchor Text Spam sites often employ specific words in the anchor text of outlinks that are associated with webspam topics like pharmaceuticals, adult content, gaming, and others."

Neko kaze da utice na spam score neko kaze ne ali ne verujem da kada bi se sa nekog mail@domen. com poslalo brdo poruka sa linkom da poseti taj domen, da ne bi taj domen usao u spam kategoriju.

Nema ni jednog linka zapravo ima samo 1 link i nije toxic.

Nisam je kupio @anon67150764 ali ću je svakako kupiti podići sajt i čekati. Moraju shvatiti da nije spamy sajt. Uraditi ću normalno sve stvari što se tiče strane Google-a da taj sajt bude na tražilici pa ćemo vidjeti.

Ovo za mejlove prvi puta čujem i možda ima veze. Domena je 4 slova mozda je neko baš zbog toga i kupio kako bi kupce dobio. Ma da nisam baš siguran da je to Bošnjo uradio jer realno u BiH ljudi ne vjeruju oglasu na fejsu kamoli spam emailu.

Ako si vec resio kupiti, onda napravi sajt i sacekaj da se apdejtuje oko spam score jer ovako visok skor kako drugacije objasniti nego mozda se vrsio neki spam putem mejla ili neke masovne posete na druge sajtove - redirekcije pa je brojka visoka.
Ne gledam mnogo ove zvanicne karakteristike oko spam score jer ima mnogo drugih razloga zasto bi sajt otisao u spam score.

Moj ti je prijedlog da pogledas archive sta je prije bilo na toj domeni i linkove, a ako ih nema nikako mozes slobodno kupiti domenu. Dosta toolsa prikazuju info koji ne znaci nista. Ako pravis brend i svidja ti se neka domena, nemoj da se brines puno cak i ako je domena bila koristena npr za PBN pa deindexirana, spamovana, mozes ponovo da indexiras i da rangiras, govorim ti iz iskustva. Ljudi se previse brinu oko historije domene i linkova, ok razumijem to, ali ja mislim da nece Google svaki domen koji je bio koristen za nesto lose uglavnom spam a ima ih milione staviti na neku crnu listu i da se te domene ne mogu nikad vise koristiti za nesto normalno i legalno.

Imas li neki link to gdje neko kaze da utice na spam score. Posto vidis ovo sto si iskopirao sa MOZ ne spominje se nigdje. Takodje ako neko posalje brdo poruka sa linkom, kako mislis da MOZ vidi te poruke?

Hellas mislim da i moz te informacije ne daje iz prve ruke…

@oddball da u pitanju je brend, mislim ipak da je neka greška u pitanju ,barem se tješim tim jer je .ba domena.

1 Like

Pa nebitno sta je. Kao sto rekoh, gledaj sve na semrushu. I obavezno dodaj domenu na gsc. Ako ima nekih smecarskih linkova mozes to sve lijepo disavow.

@Zdenga je odgovorio dovoljno jasno.

Ova stavke mogu da znace i email spam:
20. Number of External Outlinks Spam sites are more likely to have abnormally high or low external outlinks.

21. Number of Domains Linked-To Spam sites are more likely to have abnormally high or low unique domains to which they link.

22. Ratio of External Links to Content Spam sites are more likely to have abnormal ratios of links to content.

Naravno da nisi. Branis besmislenh izjavu. MOZ ne indeksira tudje inboxe nit moze sve da hoce. Mail spam ne ulazi u izracun Spam score‐a.

Ne branim ja ništa, samo iznosim svoje mišljenje i kako to ja zamišljam.

S obzirom da nema backlinkova “možda” to sa mejlovoma pije vode…

1 Like

Odgovor je bio na prethodni post ne tebi. Ali evo… Kako da pije vodu? Na koji nacin MOZ ima pristup necijem mailu poslanom ili primljenom?

@Hellas Iznesi svoje misljenje i otkud toliki spam score 56% a nema vidljivih linkova i nemoj nas vise majtretirati.
Mi smo svoje misljenje izneli,kakvo je takvo je.Stojim iza svog misljenja i briga me za moz spam karakteristike jer to nije kompletna lista i Bozije slovo kojeg se moram obavezno pridrzavati.
Nemoj vise pisati o email spam jer ti ne verujes u email spam a i to ne pise u Bozujem slovu zvanom moz spam karakteristike.Takodje necu da trosim energiju i da dokazujem da li je ili nije i zasto jeste ili nije, email spam.
Napisi svoje licno misljenje zasto je toliki spam score.Zelimo da procitamo tvoje misljenje jer mozda vise znas od nas.

Ocekujem da nam @Hellas odgovori jasno i nedvosmileno, odakle toliki spam score iako nigde nema vidljivih backlinkova a ne da danima pise o email spamu u koji ne veruje.

hehehe kao dokaz da emailovi mogu uticati na spam skor, postavljen je tekst u kome se emailove ne spominju uopste :smiley:

Ajmo da cujemo misljenje eksperata zasto je toliki spam score.Utvrdili smo od strane eksperata da email nije krivac idemo dalje.

Ovo je tek nebuloza i dokaz da je taj moz spam nelogican:

  1. Links to LinkedIn** Almost no spam sites have an associated LinkedIn page, hence lacking this feature is correlated with spam.

Stavim bilo koju email adresu i onda sam podoban :rofl:

  1. Email Address Present** Email addresses are almost never present on spam sites.

Moram uvek da merim da bi znao da li sam spam sajt ili ne.Sta je vrlo kratko ili veoma dugo?

  1. Length of Title Element Pages with very long or very short titles are correlated with spam sites.

  2. Length of Meta Description** Pages with very long or very short meta description tags are correlated with spam sites.

  3. Length of Meta Keywords** Pages with very long meta keywords tags are often found on spam sites.

  4. URL Length Spam pages often have abnormally short or long URL path lengths.

Nema favicon ovo je vec tuzno:

  1. Browser Icon** Spam sites rarely use a favicon; non-spam sites often do.

Predlazem svima koji mi ne veruju za email spam i uticaj na sajt da preko email adrese od svog domena uzmu neku majling listu i posalju na adresu hiljade mejlova.Znaci ne preko nekog servisa nego @vassajt .com. sa linkom za posetu vasem sajtu.
Javite kako prolazite. :rofl: