[Sponzorirano] AdCombo - napredna CPA meža za webmajstore

Ovdje se mogu pogledati primjeri offera:
https://adcombo-blog.com/category/top_cpa_offers/
Npr. u Hrvatskoj je popularan Money Amulet, Princess Hair, Chocolate Slim, Motion Free.
U Bosni i Srbiji Flekosteel, Hendel’s Goji Cream

Evo kod mene:

SRBIJA: Nutrivix, Titan Gel Gold, Titan gel, Goji Cream, Varikosette, UpSize (75% prodaje prva dva proizvoda)

BOSNA: Titan gel, Nutrivix, Goji cream, Herbal Aurum

NJEMAČKA I ASUTRIJA: Titan gel, Chocolate slim, UpSize, Titan Gel Gold, Atlant gel, EcoSlim

Probao za Švicarsku, Crnu Goru i Makedoniju, svaka zemlja po nekoliko hiljada posjeta a ni jedna prodaja.

Kod mene najbolje prolaze Njemačka i Austrija. Na 6500 posjeta (klikova na njihove landing stranice) 500 dolara, dok npr za Srbiju treba preko 20k posjeta za taj iznos za ovaj jedan proizvod.

Pretpostavljam da ti je sajt za vesti/razonodu?

Da, vjerovatno bi puno bolji učinak bio da je neka konkretna niša, npr dijeta pa onda na tom sajtu promovisati proizvode za mršavljenje.

Naravno, CPA je najbolje koristiti na takvim sajtovima jer uglavnom ima mnogo veci procenat konverzija.

Ako nije problem da navedete koji je to poželjan plugin, a svakao i ukoliko bude napravljeno upustvo da nas obavestite. Hvala.

Da, jedna stvar je kad je sajt direktno vezan na niche, a druga stvar kad je sajt razonoda, vijeti, itd. :slight_smile:
Još jedna informacija, kada se registrujete u AdCombo, treba izvršiti registraciju kao Publisher, ne kao Advertiser.
Što se tiče plugin-a, još uvijek nisam isprobala koji je najbolji, ali bio je neki sa nazivom Geo tag ili nešto slično…

WP Advanced Ads ili AD Inserter Pro, oba koriste MaxMind bazu i rade odlično. S tim da Ad Inserter Pro može koristiti podatke od Cloudflare (kada je Cloudflare spojen naravno) i čini mi se bolji zbog manjeg opterećenja servera.

Moze li neki screen-shot prikaza oglasa na sajtu, ili primer sajta gde se prikazuju proizvodi iz Srbije.

Npr. nešto ovako:
http://joxi.net/Dr8Pyo8H4q5LOr
Na screenshotu je primjer sajta koji promoviše Hendels Goji Cream

Aha, znaci ja moram neke tekstove sam da napisem i u okviru teksta da linkujem kao sto je u primeru, ili se tekstovi automatski preuzimaju sa vaseg sajta, nekim embedovanjem?

Mi imamo gotove tekstove (prelanding), oni se mogu na svom sajtu koristiti ili uraditi upload prelandinga. A može se i svoj koristiti. Ne mora tekst, može i baner da se koristi, ako već postoji sajt sa drugim tekstovima.

Nebi ovo stavio na neki normalni sajt ni da plačate 0.1$ po pregledu…
Ovo jedino moze proci na @brane333 sajtovima.
Web shop za goji kremu niti pise ukupna cijena, niti tvrtka, itd…
Jedino mi nije jasno kako ljudi mogu biti tako naivni i naruciti tako nesto…

Svako ima izbor. :slight_smile: Na landing stranici piše cena, a i sajt proizvođača se može pogledati.

Pise cijena i dalje pise sitnim slovima + pdv + troskovi dostave, a nigdje ne pise koliki su.
Gdje se moze vratit proizvod unutar 14 dana?
Kako se zove tvrtka koja prodaje?
Načini plaćanja?

Također lažne recenzije su kazneno djelo…

Tvrtka se zove Hendel.
Način plaćanja je plaćanje pouzećem i kada operater pozvoni kupca, dogovara se oko rokova i troškova dostavke (u većini EU zemalja je besplatna dostavka). Također se daje kontakt kupcu.
U pitanju je affiliate marketing i landing stranice se izrađuju u skladu sa tim što kupci žele vidjeti. Što se tiče recenzija, kupci nam šalju i prave pozitivne recenzije, neki od njih se koriste na landing stranicama. Može se napraviti i svoja landing stranica i ukloniti recenzije. U internet marketingu svako može da odlučuje sam šta će da naruči, a preko 2000 konverzija u Hrvatskoj po offerima je dokaz da ljudi žele da kupuju ove proizvode.

una de nam pričaj kako idu adult gelovi po tajlandu hahah

Dobro, mada su za adult gelove u Europi top Srbija, Bosna i Hrvatska. :rofl::rofl::rofl:

@Una_AdCombo , šta je sa AdSense mrežom i da li AdCombo krši kakva AdSense pravila, može li jedno s drugim i sl.

Nisam još toliko ovo sve istraživao s vama, pitam “onako na prvu” :slight_smile:

Pozdrav @Q_Line Nisam baš 100% upućena u Adsense pravila, ali bolje je ne riskirati jer su u pitanju affiliate linkovi do offera, a landing stranice su više u affiliate stilu.