Sponzorisanje vesti na portalu, da li "fejs" to ceni (MIŠLJENJA)

Ljudi, do sada niko nije otvorio ovu temu, ali sam napravio jedan test koji je trajao oko 3 meseca, naime po po padu “riča” i svih stvari koje se desiše na fejsu probao sam da puštam svaki dan 2-3 dolara dnevno po nekoj vesti i to bi bilo baš svakodnevno, gde god bio bilo ko okačio moj link, doseg bi bio i do 5 puta veći, nisu “click bait” vesti, uglavnom je sport u pitanju. Posle toga desilo se da mi je nalog flegovan za reklamiranje iz potpuno nejasnih razloga, faktički nisam ni dobio odgovor, sad ne sponzorišem već 10 dana i rič je i dalje dobar, ali sam se bacio u razmišljanje posle ovo bana, želi li fejsbuk uopšte sponzorisane linkove portala ili to jednostavno pretrpava početnu stranu nečim što njima faktički smeta. Zanima me vaš odgovor. Svako dobro :slight_smile:

ključni faktor kod fejsbuka su reakcije posjetilaca … ako post ima dosta komentara, šerova, lajkova bit će nagrađen i post i stranica … ako se zareda 5 postova koji imaju malo lajkova i ostalih reakcija - cijela stranica ce biti kaznjena

iskreno mislim, sponzorisati vijesti nema smisla … sponzorisi na instagram storijima vijesti … i to ključne vijesti … uz dobro targetiranje

Kod mene bude obrnuto haha, ako jedan post dobro prodje, narednih par dana bude katastrofa sve.

@Kole to sto govoris bas i nema logike, valjda im je u cilju vise sponzorisanja i vise $ za njih.

2 Likeova

Jer si “ograničen” sa reachom :smiley:

I kod mene ista situacija :smiley:
image

Traže keš, nema druge. A sad je opet ovih dana došlo do “curenja podataka” od 50 miliona korisnika, pa je verovatno sve to uticalo i na pad “riča”. Rade dosta na tim zaštittama pa sve živo ne radi kako treba