Sporo otvaranje PDF-a i WORD-a

Imam problema sa sporim otvaranjem pdf-a i worda pa ne znam da li je to normalno.
Pdf od 200 kb mi otvara oko 90 sekunda,a word od 11 kb 30 sekunda.
Za brže otvaranje pdf-a sam Adobe Reader zamijenio Foxit Readerom ali nije pomoglo.
Na disku C je slobodno 11 od 39 GB.
Ako se otvaranje može ubrzat molim da mi savjetujete kako da to učinim.

Unaprijed hvala!!

otvori command prompt pa pukni

defrag c:

i to ponovi sa d, e. f… već koliko imaš diskova. Možda pomogne.

Napravio sam defragmentaciju ali nije pomoglo.

40 GB ti je kapacitet HD-a? Pretpostavljam da se onda radi o starijem računalu, a ako se radi o starijem računalu onda vjerojatno imaš malo radne memorije i slab procesor. Na to sve nadodaj da vjerojatno imaš podosta procesa koji rade u pozadini (ctrl+alt+delete pa provjeri u upravitelju zadataka) i eto ti odgovora zašto toliko dugo čekaš na otvaranje PDF-a.

Definitivno su ti problem resursi kompjutera.

Moje računalo je laptop emachine star 1.5 godinu.Ovo su vam tehnički podaci pa vas samo molim da mi potvrdite da li je uzrok sporog otvaranja pdf-a slab procesor i malo memorije.ACER EMACHINES E725-432G25MI DUAL CORE 2.10GHZ 2GB 250GB INTEL GMA 4500MHD 15.6" WXGA DVD RW WINDOWS 7

Resursi sigurno nisu, po ovim tvojim novim tehničkim podacima. Word i pdf bi trebali solidno raditi. Pogledaj servise koji ti rade u pozadini, i u task manageru ‘potrošnju’ memorije i procesora. Koliko mu treba da ‘podigne’ cijeli sustav? Definitivno mora raditi vrlo dobro kad se sve podesi kako treba. Npr, ja imam kantu iz 2005 godine, jednojezgreni atlon na 2,2 GHz, 1 gB ddr1 memorije, graf od 256 mb neku radeonku i sasvim solidno otvara većinu fajlova poput pdf, doc, docx, odt i sl. no kad je u pitanju facebook i neke igre na njemu - farmvilovi onda ‘šteka’ ko lud, čak se i restartira :).

Ja se slabo razumin u računala, tako da ne znam protumačit podatke task menagera o upravljanju računalom.
Nakon šta sam par puta ulazio i izlazio iz task menagera pdf se počeo normalno otvarati (kroz 2-3 sec.)
Zatim sam resetirao računalo i dalje se pdf normalno otvarao da bi nakon 10min.opet počeo po starom sporo se otvarati.
Evo stavljam slike task menagera da vidite u čemu je problem i ako mi možete šta pomoći.
Prva slike prikazuje rad računala dok je normalno otvarao pdf, a druga slika prikazuje kad se sporo otvarao pdf.

[attachment=1]performanse računala kad brzo učitava PDF.jpg[/attachment][attachment=1]performanse računala kad sporo učitava PDF.jpg[/attachment]

Unaprijed hvala!