Sporo otvaranje web stranice u Australiji

Pozdrav,

Imam web stranicu na kojoj je wordpress. Prema pingdomu web ima 3.7 MB kada odaberem da se ucita iz New Yorka ucita se za 7 sekundi a kada iz Australie 21 sekunda. Zna tko sto mi je ciniti da se ubrza to? Hosting je na WMD-u a kazu da se nalazi u Njemackoj tj ocito su na Hetzneru. Dali mjenjati hosting radi toga ili neki Vaš savjet? Ako netko želi pomoć mogu mu poslat link na PM.

Neki još savjet? Misliš da će se drastično smanjit?

Dao ti je kolega gore link, besplatan je,a ako hoćeš bolje performanse platis. Googlaj server response, cdn i slično ,ako te zanima više INFO o temi.

Nije tebi problem sporo ucitavanje iz australije, tebi je problem sporo ucitavanje opcenito.

Najvise na brzinu se moze utjecati da smanjis web, koristi neki simple theme i pokusaj sa cache pluginovima. To se dade dosta ubrzat site, a ako zelis ultra brzine moras kupiti neki VPS gdje mozes sam napraviti optimizaciju servera i dic to sve skupa na jos jednu razinu, onda to leti.

Ja sam neki dan na svojem siteu provjeravao dali mi internet radi ili browser cita iz historya tako je brzo otvarao stranice. Ono malo da se zabezeknes, mozda bi morao malo usporiti jer bi covjek mogao cekati misleci da se website nije loadao?

Mislim da se to samo Google dogodilo, nekada na početku njegovog postojanja. Ljudi su čekali 20-30 sekundi prije nego bi počeli pretraživati. Nije nikom bilo jasno zbog čega takav delay korisnika pa su nekom analizom ustanovili da ljudi misle da se stranica još uvijek učitava…

Hahaha, da, ocekujes ono onaj krugic pa bar jednu sekundu da se vrti.