Sporo učitavanje stranice

Kako ubrzati učitavanje wordpress stranice?

Najpopularniji nacini su da cachiras stranicu sa slijedecim pluginovima:
W3 Total Cache i
WP Super Cache .
Sa WP Super Cache imam iskustva radi dobro jednostavan za instaliranje, ali u zadnje vrijeme sve se vise prica o W3 Total Cache nisam ga isprobao ali sam procitao dosta pozitivnih komentara.

Probao sam ova 2 gore što je dabars napisao, ali imao sam problema sa pluginom koji vuče zadnje teme sa foruma na wordpress, pa sam se prebacio na WordPress › Quick Cache ( Speed Without Compromise ) « WordPress Plugins

Neki clanovi na ovom forumu su se tuzili na WP Super Cache da ga jedan od antivirusnih detektira, neznam jeli se stanje popravilo update-om jer ne koristim taj antivirus a i zaboravio sam o kojem antivirusnom programu se radi. Mozda se neko sjeti tog posta.

bio je avast.

WP Super Cache sam instalirao, ali nije se neki napredak dogodio.

ja sam ubacio W3 Total Cache ocistio kes i primeti se malo ubrzanje na oba sajta al nista drasticno…

Validan i dobro napisan html / css kod, JS. Optimizacija fotografija, backenda…

To i je najvaznije ovi cache pluginovi mogu samo stvar jos dodatno optimatizirati ali ako je html i css katastrofa onda tu bas nema puno pomoci s pluginovima.

SEO Friendly Images nije se iskazao loš kad su u pitanju fotografije.

Ja koristim Wp Super Cache i WP Smush.it, stranica se učitava brže ali nisam u potpunosti zadovoljan. Zanima me ako netko zna da li WP multi site instalacija doprinosi sporijem učitavanju stranice

W3 Total Cache, uključiš Object Cache i Database Cache i sve super :slight_smile: