Sportski Portal - Prijenos vijesti

Postovani forumasi,

Evo imam jedno malo pitanje za Vas

Dakle radi se o tome da imam u planu otvaranje nekog sportskog portala, e sad me zanimaju neke stvari:

  • Ukoliko na svom portalu objavim vijest koju sam “kopirao” s drugog portala, dali je dovoljno da na dnu teksta napisem “IZVOR” ,te dodam u nastavku link na taj portal i clanak.
    Dakle, dali je to dopusteno, odnosno dali bih mogao imati kakvih problema ako bih tako nesto napravio?

I dali moram svaki taj portal posebno kontaktirati i trazii njihova dopustenja za prijenos vijesti ili je dovoljno da postavim link i izvor?

Unaprijed hvala na odgovorima!

Da sebi skratiš muke i uskratiš probleme, najbolje ti je kontaktirati svaki portal zasebno, ja bih čak rekao svakog autora članka zasebno.

Ja sam prošle godine imao jedan sportski portal na kojem su pisali novinari volonteri, a bivši vlasnik portala je do njih došao preko

A sada mene zanima, sa googleova gledista sto je najbolje napraviti kada preuzimamo članak?
Navesti izvor, kopirati dio teksta i ostalo izmjeniti malo, ili jednostavno prepricati njegov tekst…
Jer bi najgore bilo dobiti ban zbog kopiranog teksta…

Ipak će biti od koristi članci koje sam našao prije mjesec dana… idem naći temu :slight_smile:

EDIT:

http://www.webmajstori.net/forum/tema/37326-Autorska-prava-i-intelektualno-vlasništvo

mozda uputiti upit agenciji za elektronicke medije ili novinarskom necem
pa se po tom ravnat ?

Ne razumjem zasto bi trebala vijest da je neki klub protiv drugog pobjedio
sa 20:0 kao javno dostupna preko x kanala trebala posebno biti placena
bilo kome ? Uz to onaj koji je objavljuje od nje nema direkte financijske
koristi ?!?! To je vec na granici ogranicavanja slobode interneta, medija,
ljudi i slicno. Kuzim ako se citira neciji intervju koji se napravio sa igracem
ili trenerom da se mora dobiti odobrenje novinara ili novine