Squeeze Page Seo - Pitanje

Bok,

u dogledno vrijeme želim započeti s prodajom jedne eknjige (ebook) na squeeze page stranici
uglavnom znate u čemu je riječ. E sada sam ja sve detaljno proučio i shvatio da prvo treba odabrati
root keyword koji je u mojem području kao npr… “Make Money Online”
te nakon toga iz toog root keyworda odbrati long tail keyword kao npr… “Make Money Online Fast”
gdje naravno ima barem 3000 mjesečnih pretraživanja za taj keyword i da nije prevelika konkurencija.
i nakon toga što odaberem pravi keyword taj navedeni keyword ide u ime domene npr…
MakeMoneyOnlineFast.org ili com
i naravno Squeeze Page stranicu na temelju navedenog keyworda rangiram da dospijem na prvu stranicu ?

Dali sam u pravu ili negdje griješim ? Molim pomoć.

Hvala !

Pa, mislim da griješiš

Prvo, na squeeze page-u ne prodaješ ništa. Samo ime ti kaže što radiš sa squeeze page. SQUEEZE = stiskati,istiskivati…
Jedina svrha takve stranice je istiskati nečije podatke, odn. e-mail. Na toj stranici možeš besplatno ponuditi, recimo svoju eknjigu a zauzvrat dobiješ email osobe koja je zainteresirana za tu knjigu. Tako izgrađuješ listu a kasnije toj listi predstaviš svoju prodajnu stranicu gdje prodaješ nešto drugo vezano za istu temu.

Drugo, raditi SEO na squezze page nije dobra ideja zato što tražilice ne vole takve stranice. Tražilice vole stranice sa puno sadržaja,recimo tvoja prodajna stranica.Kod izrade squeeze page-a moraš biti zanimljiv,kratak i jasan inače možeš zbuniti posjetioca i on će otići bez da je ostavio svoj e-mail. Pogledaj kako izgledaju stranice koje su visoko pozicionirane. Koliko od tih stranica su squeeze page?

Treće,imati visoko pozicioniranu stranicu je odlična stvar ali zašto se koncentrirati samo na SEO? Pravila tražilica se ionako stalno mijenjaju. Probaj na druge načine dovest posjetioce na svoje stranice. Napiši blog, reklamiraj se, napravi FB fun page…

Nadam se da sam bar malo pomogao

Pozdrav

Hvala na odgovoru. :slight_smile:

dali kod google keyword toola koristim
kod pretraživanja kod Match Types “Exact match” ili “Broad match” ? znam koje je razlika između njih ali
što je pametnije ? jer kod Exact match su zapravo keywordi koji su točno tako upisani u google search
dok kod Broad match može biti drugačiji raspored ili dodana još koja riječ. dali je pogrešno ako odaberem
keyword na temelju Broad match ?

hvala !

pa ja uvijek gledam exact i phrase, broad uopce ne gledam

pretpostavljao sam da će biti takav odgovor. može samo još pojašnjenje zakaj ?

hvala !

pa ne znam jel te zanima bas jedna rijec ili vise. Ako vise, pretpostavljam da mislis optimizirati site za tu frazu npr. “najbolji hoteli” pa je logicno da gledas na exact koliko to tocno ljudi trazi pa ak si prvi racunas s nekih 30-ak posto posjeta da ces dobiti od te fraze. Ako gledas na broad dobit ces puno vise rezultata, ali ako ne gledas exact to te moze samo zavarati jer ti ne znas koliko tocno ljudi gleda bas “najbolji hoteli” Broad moze pokazati puno pa kad ides optimizirati potrosis puno vremena i truda i na kraju shvatis da je posjeta mizerna jer tocno tu frazu trazi jako malo ljudi.