SSL i pohranjivanje podataka

Posto nikad nisam koristio SSL, a sada mi se ukazala potreba za to, zanima me kada korisnik ostavi npr. broj kartice na SSL stranici, di taj broj ide. Di se pohranjiva i na koji nacin ja njemu pristupam.
hocu li ga pohraniti u nekoj svojoj bazi ili podaci ostaju na SSL serveru, pa ja uziomam podatke od njih.

sve mi to triba da yaobidjem primanje faxa od klijenata koji placaju sa karticom.
da li je to dobro rjesenje.

zahvaljuem

Moze li se preformulirat ovo u nasloviu.
MOze li netko ukaratko objasnit put i tehnologoiju sparivanja jednog SSL certifikata i postojece web stranice.

  • sto znaci kupiti certifikat za vise domena
  • da li je ssl od godaddy-ja ok?
  • koliko mogu imati polja u formi koja je spojena sa SSL-om. da li je to ogranicemo certifikatom ili se certifikat konfigurira prema formi za unos podataka.

ako ima jos nesto neka napise ili nadoda?
ovo vjeorjatno mnoge zanima.

pozdravljam i zahvaljujem na brzim odgovorima

SSL je samo protokol komunikacije i nema veze sa pohranjivanjem podataka.

Aplikacija radi kao i bila koja druga normalna na tvom serveru i pohranjuje podatke u bazu kao i da nema SSL. Ne postoji nikakav “SSL server” na kojem bi ostali podatci.

Očito će ti trebati programer da napravi sve to - da se pohranjuju brojevi i da se ti logiraš na sustav kako bi ih pročitao.

Dakle certifikat nema ni veze sa formama ni brojem polja. Za vise domena ti ne treba jer vjerojatno krostiš samo jednu domenu (internet adresu)

Od godaddya je OK, a možeš ga i sam napraviti bez da plačaš ikome (samo ćeš morati puno puno bolje proučiti kako radi to sve)

Ukratko, traži od onoga tko ti hosta stranice da instalira SSL - ako je kod njega skupo predloži mu da koristi neki drugi.

p.s.
Ne mogu vjerovati da još ima ljudi koji kartice šalju faxom - pretpostavljam da onda zoveš banku kako bi izvršio naplatu?
Ili imaš neki terminal gdje možeš ukucati broj kartice? postoje hardwareski i softwareski preko neke stranice kojoj plaćaš…

Ako imaš educirane klijente koji bi ti trebali uplatiti online, sve da imaš i SSL konekciju malo njih bi to napravilo. Postoje sustavi za online plačanje poput 2checkout.com i kojima ljudi vjeruju. Ima ljudi koji brojeve primljene preko SSL-a šalju na email koji je apsolutno nesiguran kako bi aplikacija bila jednostavnija, a sve da ih i pohraniš u bazi nisu sigurni.

pozdrav evo ja obnavljam ovu temu pa ako je neko u mogucnosti volio bih da mi pomogne ovako ja sam danas kupio na go daddy SSL standard certifikat koji je kostao 12$ za citavu sljedecu godinu zelim ga instalirati na sajt kako bi on ukazivao na povecanu sigurnost mog sajta buduci da ce posjetioci moci na sajtu kupiti neke animacije koje pravim ja cu koristiti internet banke kod kojih vec imam racun kao AlertPay, moneybookers tako da mi certifikat nije pretjerano vazan jer ga imaju ove banke na svojim stranicama, eh moja domena je na go daddy a hosting na 3ix da li neko zna postupak kako se taj certifikat activira i kako se generira neki kljuc koji treba tamo u panelu da ukucam pa ima li neko iskustva s tim? hvala