Sta je bit.ly ? Da li koristiti skracene linkove

Pozdrav,
Iz naslova mozete vidjeti sta me interesira. Vidim da neki news portali koriste bit.ly za linkove (pogotovo na drustvenim mrezama, ono sto mene interesuje koliko je to dobro za SEO i da li koristiti to isto, kako funkcionise. Interesuje me vasa iskustva sa “skracenim linkovima”, i koja je vasa preporuka.

S obzirom da skraceni linkovi redirektaju na originalne linkove, s SEO aspekta ne bi trebali praviti neki problem. Ja osobno ipak preferiram regularne linkove i koristim ih gdje mogu, a skracene koristim u iznimnim situacijama kada je url predug i kada link u sklopu nekog teksta hocu podijeliti na recimo Twitteru.

Ovdje neki kratki tekst, a vise informacija na skracenom linku… bit.ly/xyz123

Malo sam paranoican po prirodi, pa uvijek gledam, sto ako bit.ly servis propadne ili odluci stavljati nekakve preload reklame…

1 Like

Nije lose cisto da vidis koliko ces dobiti poseta sa tog linka, dobro kod objava na fb stranice ili kad ti neko reklamira link na sajtu pa da vidis koliko je tacno njih sa tog sajta posetilo i slicno.

1 Like

bolje koristiti goo.gl :slight_smile: za to klikanje i ostalo bolje se praci a i izgleda sigurniji link.

rijetko koristim skraćivanje linkova,
ali mi je za sada najbolji goo.gl

1 Like

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact