Sta kaze google, jel smije vise reklama od sadrzaja?

Sta kaze google, jel smije vise reklama od sadrzaja

2 Likeova

Kakva katastrofa, blaženi aff sajtovi, čak i kad su krš bar izgledaju normalnije od ovog

To nije Adsense, ne brinite, a za AdX vrijede druga pravila.

3 Likeova

Ovo na Indexu nije adsense? Ti si vjerovatno mislio da pricamo o geek hr, al screenshot je s indexa

Znam da je screenshot s Indexa ali veliki portali koriste AdX (CPM) s header biddingom, ne Adsense (CPC) i tamo su Googlova pravila fleksibilnija.

3 Likeova

on je govorio: vox populi, vox dei

Zar google ne penalizira ovakve stranice s masu reklama gdje korisnik nezna gdje je sadrzaj od masu reklama?
Ima li kakvog negativnog utjecaja i ako se radi o CPM a ne CPC?

google ne penalizira kada su google reklame u pitanju :slight_smile: ako na sajt stavis popunder/popup reklame - sajt ce ti oznaciti kao ‘abusive ad experience’, blacklistaju ga i gubi pozicije ali zato mozes natrpati 15 adx oglasnih jedinica i nece biti problema :slight_smile:

Hmmm…

Cuj ovo. Ako je google reklama onda nema problema.
I oni su maheri…

Meni se cini da kada sam aktivirao automatic ads od adsensa i reklame se pocele pojavljivati posvuda po stranici i rusiti mi strukturu stranice da je stranica prestala rasti u impressionima…

Je li to moguce?

ima i tu nekih pravila ali ne gledaju isto na svoje reklame i reklame neke druze mreze

broj posjetilaca sajta prestao rasti ili su ti prestale rasti impresije oglasnih jedinica?

Broj impressiona na serp… nisam kupovao oglasne jedinice pa nemam podatke o tome.

Google kaže: daj kupi više taj hibrid, imamo mi i drugih oglasa za tebe :slight_smile:

Ma svašta taj govori. Možda i ode sa čela Twittera, ali dok ne ode u zatvor, nije dobro :wink:

jesi li sajt dodao u google search console? tu imas statistiku … impresije, search terms, pozicije, klikovi … sve

ako je pao broj prikaza na serpu, vidjet ces tu

Naravno da je moguce jer ako je sajt prepun reklama to korisnika tjera da stisne close. Kladim se i da je bounce rate porastao.

1 Like


Malo li je istih reklama…

JOOOj i ja se grozim kada vidim na svom sajtu (a koristim adsense) kada izbaci po 2-3 iste reklame. Bilo bi dobro kada bi asdsense (a i ostale publisher network) uvele pravilo po jedna reklama na jedno oglasno mesto
Ovo na klix-u je da se šlogiraš :face_with_spiral_eyes: ili dobiješ epilepsiju :face_with_spiral_eyes:

Bolje bi bilo da se cpc cpm itd poveca na balkanu pa da ima neke koristi od nasih pregleda

A zbog cega bi Musk trebao ici u zatvor, svega ti?

Indbeks, globalisticka najamna laprdala
Ne cudi me da za njih ne vrijede pravila

cpm cpc za balkan ce se povecati kada se poveca broj advertisera … broj advertisera ce se povecati kada se u nasem regionu poveca broj proizvoda/usluga koje se mogu prodati preko interneta i kada kupovna moc potrosaca ojaca kako bi mogli priustiti te proizvode/usluge … malo toga zavisi od googlea … a s obzirom gdje nas vode politicari, vjerovatno ce cpc/cpm biti jos nizi, a mozda osvanemo i na nekoj crnoj listi moneyvala (ako vec nismo)

1 Like