šta mislite o www.shutterstock.com?

šta mislite o ovoj web stranici

upload svoje fotografije i kad ih netko skine on ti plate 1 dovnload=0.25$
znali netko kako isplaćuju uredno ili dali se zaradit

ne znam, ali ja od tamo uzimam fotke jer su predobre (placam $250 za 750 komada jel) :slight_smile:

[quote=“kromaser”]šta mislite o ovoj web stranici

upload svoje fotografije i kad ih netko skine on ti plate 1 dovnload=0.25$
znali netko kako isplaćuju uredno ili dali se zaradit[/quote]

Niti znam, niti sam cuo da netko zivi od toga.
Mislim da, ako hoces uzeti neku paricu $ moras biti jako dobar fotograf i imati par hiljada fotografija u stock-u.

Dobar hobi. Ali nista vise.

Nebih se bas slozio sa tobom user999 , tesko jeste kao i sve ostalo,ali shutterstock je vise nego hoby kao sto znam iz nekoliko primjera… naravno u svemu u cemu zelis uspjeti moras biti dobar,inace bi svi zaradjivali sjedeci u fotelji ispred laptopa…

Na zalost nisam jos korisio shutter medjutim sam ga posjecao nekoliko puta gledao kakva je situacija i takodjer bih volio da ukoliko neko zna vise o nacinu rata stranice,potpise ovdje pa da naucimo jos nesto korisno danas :wink:

Prosli tjedan sam kupio DSLR i kada se vratim doma za par tjedana, podici cu par fotki na shutterstock, pa cu vam javiti kakve su reakcije.

Ja osobno skidam sa
http://www.123rf.com/
i zadovoljan sam.

jasili nije stvar skidanja fotografija,stvar je koliko pouzdano placaju vlastite fotografije nakon sto se neko odluci za kupovinu :wink: skidam i ja samo more stranica,ali me zanima gdje mogu pouzdano prodati koju vlastitu fotografiju !

user999 , hajde bilo bi odlicno da nam javis kakva je situacija,cak ako ti nije problem javis mi na PM , a ja trenutno radim sa Fuji finepixom s6500 fd :wink:

Probaj ovdje vidjet:
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=13694

Rasprava je ista.

Drug mi na shutterstock-u zaradjuje $30 za 10 dana i svakim danom zarada se povecava. Kaze da mu uredno placaju

Isplačuju, zašto nebi.
U svemu se da dobro zaradit ako si dobar i uporan. Na tim fotografijama se okreče jako velik novac, sječam se da je jednom na htvu bio prilog o servisu fotolia.com , mislim da je vlasnik govorio kako je u prvoj godini zaradio 5 miliona $.

Treba imati dosta dobrih i dobro pozicioniranih fotografija i može se živjet od toga.

da, slazem se sa Simetom. I sam sam kupovao slike od tamo. Znaci slike se kupuju i tu se vrti dobra lova, e sad je druga stvar kako doci do pozicija da se tvoje slike skidaju tj. da ti zaradis. Ocigledno je da ih moras imati dosta, da moraju biti dobre (znaci da ih ljudi zele kupiti) i da su na dobrim pozicijama. E sad, kako doci do tih pozicija pojma nemam, ne znam kako funkcionira taj servis. Eto, tako nesto mi logika kaze pa sad jel sam u pravu ili ne ne znam…