Sta otvoriti oflajn

Mislim da je vreme da polako zavrsavam svoju onlajn karijeru…Crkao mi je laptop, a nemam novca za popravku i za servis…i dodje mi da napustim sve.

Sta mislite, sta se moze otvoriti u jednom malom selu gde zivim, gde ima negde oko 15000 ljudi tokom leta? Nesto vezano za hranu sam mislio…

Da nesto otvoris isto ti treba novac i to mnogo veci nego 10€ koliko kosta popravka kompjutera

8 Likeova

Pecenjaru, domaca rakija, pekmezi, dzemovi, smjetaj, rent a car

Nisi samo rekao kakvih 15 000 ljudi bude preko ljeta? Sve stranci ili ovi nasi domaci stranci? Ako su ovi domaci stranci,od njih nema 'ljeba, ti dolaze kod familije. Ako su sve stranci stranci onda ovo sto sam nabrojao.

2 Likeova

+1 za bobu

definitvno nešto takvoga, isto tako pogledaj koliko košta štand za vrijeme “sezone” (kad god to bilo kod vas) pa pogledaj sa par opg-ova ili proizvođaća da ti prodaješ njihovu robu na svom štandu za neku proviziju :slight_smile:

ili ako su ti stranci domaci stranci onda oni kad dodju oni bi da sredjuju svoje kuce… znaci, keramicar, moler, tesar, itd…

Prijatelju u 2018 godini nemožeš ići na wc bez da platiš, a kamoli biznis da napraviš. Uhvati se nekog posla pa zaradi nešto i tek onda razmišljaj o ulaganju, a budeš li mozgao kako bez novaca i rada stvoriti nešto proći će ti život.

Kakvi su ti to biznisi ako nemaš 100$-200$ za popravak laptopa, ili za kupnju novog. Drži se prijatelju ovog gore i neka ti je sa srećom, a ako budeš imao dobru klopu i cugu javi gdje si pa ćemo doći da te podržimo

3 Likeova

Motaj duhan. Kod mene 3 komsije uzimaju pare, ovi iz prodavnice ljubomorni. :laughing::grin:

Otvori puf i ima da cveta posao.

1 Like

Ili opcija da nista ne otvaras nego se zaposli kod nekoga i zaradi koji novac.

1 Like

Ne slušaj Seju. On je već jednom nogom u zatvoru. :joy::joy:

4 Likeova

Analiziraj, koliko selo ima trgovina, restorana, kafana, i kreni odatle.

Može analizirati do sutra, rekao je da nema para za ulaganje… Kako da išta otvori bez novaca? Piši sve propalo, pa nemozes naci nikog da posudi 500€ a ne za pokretanje biznisa.

1 Like

Matija Babic je nedavno za novi portal otvorio firmu u Bugarskoj. Ne znam detalje, ali vjerojatno ima dosta o tome na netu.

Balkanski preduzetnicki san: kafic :smiley:

5 Likeova

kod mene u gradu ima restoran nikad niko nista nije pojeo, skupi se njih 15 iz mahale svi cijede pivo cijeli dan hahaha tako svaki dan

I Mercedes il Audi :smiley:

1 Like

Obavezno bmw trojka oko 2000. godista :joy:

2 Likeova

ili mečka c klase :smiley:

1 Like

Kakav crni Mercedes, Bmw i Audi! Golf e to je AUTO! :joy:

1 Like

Evo ti dvije isprobane ideje, koje sigurno uspjevaju u BiH i na Balkanu.

  1. Otvori nargila bar (srednja investicija, dobar profit, rijetko kad da će raditi iza 23). Ovo govorim iuz vlastitokg iskustva jer je to jedan od naših poslova.Ako sve postaviš kako treba, automatizovan je i treba ti sat vremena dnevno da sve vodiš… Ili daš nekom rodjaku mali procenat da odtadi i taj sat :smiley:

  2. Fast food dostava - Mala investicija, mozes raditi bukvalno ti i zena ili neki drug. Evo ti razradjen plan po kojem je jedan naš klijent od biznisa u garaži i skutera, došao do lanca fast food kioska sa dostavom. U samo par godina… Ev link: https://tntgroup.ba/biznis-ideje-koje-su-se-dokazale-u-bih-2/

1 Like