Stackoverflow profil kao referenca za zaposljavanje

Pozdrav.

Recimo da trazite developera, i on vam kao referencu da link od njegovog Stackoverflow profila (gdje ima 5k+ reputaciju - vecinom odgovori), koliko bi vam to znacilo, i da li bi vam uopste znacilo ?

Ja sam se zadnja 3-4 mjeseca aktivirao tamo i za sada mi ide Ok, blizu sam 1000, pa me zanima da li cu to moci mozda nekada iskoristiti.

Jeli moze netko pogledati koje, i kakve odgovore si dao? To bi bilo jako dobro. Inace vidim da na stackoverflow mnogi traze kvalitetne ljude za posao na daljinu, ili uz jamstvo za (vizu) preseljenjeā€¦

Da moze se vidjeti na profilu gdje si tacno pokupio reputaciju, da li je to odgovor ili pitanje.

Pitanje je bilo. Pa onda to moze biti dobra referenca. Da netko vidi kako pristupas pitanjima, problemima i kakva rjesenja nudisā€¦

Meni bi značilo jer većinu odgovora pronalazim upravo tamo, zahvaljujući osobama kao Å”to si ti koji daju odgovore tamo, tako da daā€¦svakako je to plusā€¦to je moje miÅ”ljenjeā€¦

Koga zanima evo moj profil - 2 i pol godine sam tamo, ali nisam uopste bio aktivan do prije neka 3-4 mjeseca

Ups ovo ā€œda li je to odgovor ili pitanjeā€, se odnosilo na Stackoverflow - posto se i za postavljeno pitanje moze dobiti vote up odnosno reputacije - uglavnom sve je vidljivo :slight_smile:

Naravno. Tu se nalaze ozbiljniji developeri i na takvim mjestima ozbiljne firme traze buduce uposlenike. Lično bih dao veliki plus.

Jako dobro pitanje :slight_smile: mislim da definitivno pomaze ako imas dva developera slicnih referenci i edukacije posao bi trebao dobiti onaj koji ima dobar github ili stackoverflow tako da sigurno pomaze :slight_smile:

Znaci na dobrom sam putu, kad sam odlucio da tamo gradim profil :slight_smile:

Uglavnom sam se fokusirao na Javascript (ukljucujuci neke alate - webpack, gulp i slicno) i vue.js jer mi se dosta svidja, pa zelim da contributam na neki nacin.

OK je to, dapace, ali sami broj ne znaci puno. Ja bi ti, ako bi mi usao u neki uzi krug, pogledao zadnjih par zanimljivijih odgovora detaljnije. Stackoverflow odnedavno omogucava i da si slozis prakticki CV tamo. Definitivno za developera primjerenije od linkedina ili tipicnog CVa. Taj profil + github je odlicna i dovoljna kombinacija za prezentirat sve bitno buducem poslodavcu.

Juri ti neke matorke napolju za udaju, dok si lep i mlad.
Uz programiranje idu i gubitak kose, iskrivljena kicma i visak kilograma.
To zaborave da naglase u tutorialima i knjigama.

Btw, dosta njih trazi Github reference isto, svasta nesto, samo da vide konkretno radove.
I uvek im malo.

1 Like

Pa dobro 10k nije mala stvar, naravno ako je ta reputacija stecena 95% davanjem odgovora, a ne postavljanjem pitanja.

@kixxxstarter cekam sezonu dolaska dijaspore u Bosnu :smile: Ne znam, kako ko, al ja volim programiranje, jer je interestantno i nije uopste monotono.Ja sam onaj tip osobe, koji hoce i moze raditi samo ono sto ga zanima.

Za sada samo iskrivljena kicma :slight_smile:

Sto se tice Githuba, imam jedan repo tamo, VueJS i WP REST API komunikacija - bilo mi dosadno, pa hajde reko da i to odradim, mada planiram razviti neku komponentu za Vue.js, samo da skontam sta nema odradjeno.Inace ovaj trenutni repo ima 16 starts i 1 fork, a od publisha na Git nisam nista dodavao, mijenjao - da bacim neki demo mozda bi bilo i vise, jer ga ljudi ovako koriste vecinom da vide kako neke stvari rijesiti, i kako posloziti projekat ukoliko ne koriste Vue CLI koji odradi sve te stvari za njih.