STARTUP SRIJEDA: Rudarenje kao izvor zarade by Krešimir Radoš

Pozdrav ekipa,

Pozivam Vas i sve zainteresirane da poslušate predavanje vezano uz rudarenje, blockchain i kriptovalute organiziran od strane mog iskusnog tima.

U klasičnim novčanim sustavima vlade mogu tiskati novi novac ako im zatreba, no, u svijetu kriptovaluta to funkcionira sasvim drukčije - “novotiskani novac” dobivaju rudari!

Računala diljem svijeta održavaju mrežu kriptovaluta, točnije, rudare kriptovalute. Posao rudara je potvrđivanje i zapisivanje transakcija u glavnu knjigu “ledger”, a kao nagradu rudar dobiva određenu svotu kriptovaluta. Rudarenje kriptovaluta njihovu tehnološku infrastrukturu čini decentraliziranom, transparentnom i pravednom.

Predavač još jedne Startup srijede u organizaciji Hrvatske mreže poslovnih anđela - CRANE bit će Krešimir Radoš, kripto i blockchain entuzijast, koji se kripto rudarenjem profesionalno bavi od 2016. godine.

Ako vas zanima na koji način ući u svijet pravedne i pametne ekonomije omogućene blockchain tehnologijom, dođite na predavanje našeg Krešimira na kojem će vam objasniti otkuda početi i kako postati kripto rudar!

Predavanje će se održati 04. travnja u 18:30 sati na Ekonomskom fakultetu Zagreb (EFZG) u Kongresnoj dvorani, na adresi Trg J. F. Kennedyja 6.

Ulaznice rezervirajte na linku:
[https://www.entrio.hr/event/startup-srijeda-by-kresimir-rados-rudarenje-kao-izvor-zarade-5049](http://entrio.hr startup srijeda)

Vidimo se! :slight_smile:

24 posts were split to a new topic: Kako nastaje novac?

Ma ja, ljudi vidjeli da je neko ulozio 10$ i napravio 100,000$ i svi se nalozili kako je to ekstr ai odlicno a trenutno je katastrofalno i uopste se ne koristi za ono sto je bilo planirano (samo crno trziste, al nista normalno)…

Nije ni cudo sto ima gomila bitconnecta, usi-techa i ostalih ponzi shema koje nemaju veze sa bitcoinom al se reklamiraju kao nesto vezano za bitcoin (besplatna reklama kad pocnu spominjat bitcoin a svi culi kako je bitcoin dobar) :smiley:

3 Likeova

Upravo to. 95% ljudi ulazi jer se nadaju da će nešto zaraditi.

1 Like

A preostalih 5% su mazohisti koji se nadaju da će izgubiti ? :wink:

Ja ne rudarim, ali to je prilično mjerljiv biznis i otprilike možeš unaprijed imati točnu računicu. Velika je razlika između špekuliranja sa kriptovalutama i rudarenje uz momentalnu prodaju izrudarenog.

Ja mislim da uopće nije katastrofalno. Cijena je i dalje (nakon svih ovih padova, rušenja itd) puno veća nego što bila prije godinu dana. Crno tržište je glupo spominjati jer je to zanemariv dio ukupne kripto ekonomije i doslovno ne mjerljiv u odnosu na crno tržište gdje je uključen fiat.

Mislim da ćemo iduće godine imati jebačku ekonomsku krizu i da bi to moglo lansirati Bitcoin. Čak i da sad padne na samo $1,000, opet će cijena otići na ATH, a nije isključeno niti da u jeku krize ode na ATh u roku od svega nekoliko dana, s koje god razine.

Bezveze je napdat ljude koji rade seminare o kriptu, osim ako kažu da ćete 100% zaraditi. Svi koji spomenu da postoji rizik su po meni ok. Itekako se isplati informirati o kriptovalutama, mogućnostima investiranja, rudarenja itd. Rizik postoji, kao i kod svih investicija, ali je potencijalni prinos itekako zanimljiv. Risk/reward je još uvijek među najboljima na tržištu. Da li može uskoro na $5,500, može (i ne bi čak niti čudilo). Da li je “stabilna” Facebookova dionica u 5 dana pala sa $185 na $164, je. Da li BTC može uskoro opet na $10,000+, može. Da li bude u roku par dana, ne znam, ali znam da će kad-tad na novi ATH.

Niti je FED nezavisan, niti je centralna banka :wink: Sve je otišlo u krasan *urac u zadnjih stotinjak godina. Isto tako Hrvatska nema nezavisnu centralnu banku, baš kao što nismo niti nezavisna država. Isto tako Draghi je kriminalac koji krade vrijednost novca svih nas svaki mjesec kada ubacuje u sustav 80 milijardi eura bez pokrića. Isto tako burze su postale ovisne o tom novcu kao narkoman o heroinu i baš će biti zanimljivo gledat kad iduće godine sve pukne, od burzi, preko gospodarstva SAD-a, vrijednosti dolara itd. Doći će to Novog svjetskog poretka, ali sumnjam da su ga baš zamislili sa Putinom, Salmonom i Xijem na čelu :wink: Ali to je sve previše kompleksna tema i ne stane u par rečenica.

1 Like

Ne, mislio sam da je tih 5% ušlo jer vjeruju u svu tu priču ili aktivno koriste za plaćanje ili naplatu nebitno da li je u pitanju BTC, ETH ili neki drugi. Velika većina ulazi jer misle da će zaraditi, jedan dio njih i zarađuje, jedan jako mali postotak njih i obrće velike pare :smiley:

Rudarenje je OK, ako ima zarade zašto da ne. Da nije bila nestašica grafičkih možda bih i sam krenuo u to :smiley:

Podsjetnik! Ulaznice su besplatne! Vidimo se :wave:

Ako ima negdje video online ili ako je netko bio neka kaze sto je bilo.

P.S. malo cudno kako Blockchain na Ekonomskom fakultetu a taj Blockchain prijeti toj istoj ekonomiji…

Bilo je snimano i snimka ce biti objavljena, javim link…predavanje je bilo ok i vecina informacija je za bas pocetnike koje zanima sta i kako u vezi rudarenja. Jos smo na afteru u maksi pubu, pa ko je za pivce nek navrati:beers:

To se zove lojalan clan, javljanje direktno iz puba :slight_smile:
Sala mala… Cekamo link na YouTube ako ima?

Evo i ja cekam, nadam se da ce se ici nesto u detalje, ne samo osnove :slight_smile: