Što je ovo? Baze? Pa jel to nije ilegala?

Dakle neki dan se klijent informira o psotavljanju newslettera.
Postavio mailchimp sve, sredio par templejta, napravio šprance, sve.

I traži bazu, kažem da nemam, ne bavim se time, već da se skuplja, i objasnim cijelu priču da ne idem u detalje.
Spomenuo sam i mailchimp i druge, i SMTP, i mail servere za najam, pa i softwer sendblaster kao last resort, jer je tražio lokalno isto riješenje.

I vidim da ne koristi to, i traži neke izmjene.

I sada radim na sendblasteru preko TW, no vidim da je registriran na:
http://dot.com.hr/

Što je to?
Mislim što vade mailove iz FININFO? Pa ovi bi ih odmah prijavili…

Ne razumijem, što je to, jel to oni legalno ili što?

Jer neki pokušaji slanja su išli sa servera direktno, no naravno blokirao je te liste… pa me interesira zna li netko što o toj prodaji baza na toj stranici i što je to?

Trebalo bi pogledati što kaže Zakon.
Nemojte me držati za riječ, ako je poruka poslovnog sadržaja poslana na službenu-poslovnu adresa, te ako postoji mogućnost odjave sa liste i navadeni su svi podaci o pošiljatelju - onda to nije spam.

E sad, spam je sve što si dobio, a nisi htio. Ali opet, imaš i spam telefonom kada te pozovu na telefon (i potroše ti 5 minuta) i udave (najčešće) glupostima.

Nop, pričam o prodaji baza, i otvoreno o tome na svom webu, i nekim neistinitim informacijama koje je klijent pokupio.

Sorry, nisam detaljno pogledao.

Izgleda da je sve dozvoljeno :slight_smile:

To je iz 2013.
Puno se toga promijenilo, da li i sa zakonima?

Meni je ovo čudno, dakle selekcija po raznim branšama itd…

Znam jednog kolegu koji je cijeli dan vrtio email grabbere, pa fininfo, pa ovo pa ono…

Na kraju prodavao je smeće koje nitko neće, samo da se proda za neku sitnu paru a statistika je tipa na 100:
par postotka otvaranja a o klikovima da ne pričam.

Ide mi na živce kad se šalju ponude za sve i svašta a ja veze nemam s ničime od toga.

Dobro zato postoji spam filter, junk mail. Samo to je borba sa vjetrenjačama.

Naime taj SPAM i radi štetu a ne da se nešto proda!

Evo prije par dana istekao dig. certifikat za banking i ostalo, naravno nisam vidio obavijest jer RBA šalje samo na email, a mail i naslov su nestali u SPAMU tog dana… Zakasnio provjeriti neke uplate, poslati neke uplate itd…