Sto je sve potrebno za otvaranje web i game hostinga

Pozdrav svima
Eo zanima me ako bih ja zelio otvoriti hosting i iznajmljivati game servere i slicno…
sto bih sve trebao napraviti.Zakupiti web prostor…?
Ako mi neko moze to malo pojasniti

koliko sam ja upučen trebaš kupiti web hosting ili Virtual private server
ALi to će te jaaaaaako puuuuno koštati jer game server troše puno prostora i bandwitha tak da se tebi kao malom čovjeku to ne isplati.
Mislim da sam upravu

[quote=“Timmy”]koliko sam ja upučen trebaš kupiti web hosting ili Virtual private server
ALi to će te jaaaaaako puuuuno koštati jer game server troše puno prostora i bandwitha tak da se tebi kao malom čovjeku to ne isplati.
Mislim da sam upravu[/quote]

oke hvala :smiley:

[quote=“tommx”]Pozdrav svima
Eo zanima me ako bih ja zelio otvoriti hosting i iznajmljivati game servere i slicno…
sto bih sve trebao napraviti.Zakupiti web prostor…?
Ako mi neko moze to malo pojasniti[/quote]

Ako možeš bolje objasniti dali želiš svoj vlastiti hosting ili kao reseller iznajmljivati hosting pakete :neznam:

želi vjerojatno svoj koji će mu služiti kao game server ?

Zelio bih svoj vlastiti hosting…ali ako je to tesko ostvarivo onda ovo drugo i ako mi mozes malo objasnit… unaprijed hvala.

može kume.kupiš nekoliko desetina kanti (servera) od kojih napraviš cluster i zakupiš nekoliko desetina GBit veze što ćete koštati masno.

a ja sam mislio da bi negdje zakupio prostor na kojem bi pokretao game servere…
zar vecina hostinga neradi tako?

[quote=“tommx”]a ja sam mislio da bi negdje zakupio prostor na kojem bi pokretao game servere…
zar vecina hostinga neradi tako?[/quote]

preskupo.

Da se nebi igrali pokvarenog telefona najbolje da kontaktiraš nekoliko web hostinga i raspitaš se o cijenama tako da si možeš izračunati koliko ti se to isplati :rocjena: