Što mislite o Protisu?

Evo jedna tema posto nisam vidio da ima na forumu, sto mislite o protisu?, online shopu informaticke opreme, kakva iskustva imate sa njima?

Ja sam cuo vecinu negativnih stvari koje nisam mogao vjerovat dok nisam prije par dana isao kupit fotoaparat.
Nasao sam da je u protisu taj fotoaparat najjeftiniji i stvarno je full prihvatljiva cijena bila, pisalo je 338 kuna, pise tamo dobavljivo i ja nazovem da pitam sta to tocno znaci i da si rezerviram pa da cu tamo doc po to da ne placam postarinu, i oni rezerviraju na moje ime i prezime i tad je cijena bila tih 338 kuna, nakon sta sam ja sa likom tamo poprico koja je razlika izmedu ovoga fotica i onog drugog koji je 420 kuna on je reko da je samo po boji, i ja to uglavnom narucim i nakon par min nakon razgovora oni promijene cijenu sa 338 kuna na 407 kuna, i ja sutra ujutro kad sam trebo doc po to nazovem o cem se radi jer sam rezerviro cijenu po 338 kuna i lik od mene radi budalu, da sam ja to krivo vidio, da to nije moguce i slicno, na kraju se uopce nije ponasao na nacin da je kupac u pravu nego je radio od mene budalu dok nisam popizdio i reko da necu na kraju nista uzet jer su promjenili…

Ne znam što bih rekao. Neki se popravljaju i kupac postaje sve više u pravu, a kod nekih sve gore.

Ako se kriza produbi, ja se nadam da će vlasnici kojekakvih naših firmi naučiti da im kupac kruh znači.

Evo, ja baš jučer bio u Se-Marku u Avenue Mallu jer sam pregledom ponude po domaćem internetu sveo izbor novog mobitela koji podržava dvije SIM kartice na dva modela, a obadva stoje u Se-Marku. I blizu mi je. Išao sam pogledati mobitel, jer sam imao već jedan takav i taj nije mogao vezati telefonski broj uz određeni SIM, što mi je bitno kako ne bih slučajno poslovni kontakt nazvao s osobnog SIM-a i osobni kontakt s poslovnog. A ti mobiteli s dva SIM-a se ponajviše rade zbog ljudi koji žele štedjeti na tarifama, što kod mene nije slučaj - ja želim imati dva broja, poslovni i privatni.

Čekam doslovno 15 minuta da prodavač (koji je sam u dućanu, a 10 ljudi mu čeka u redu) registrira novog pretplatnika u VIP - masu nekih formulara, gluposti. I onda zamolim da mi pokaže mobitele da vidim te specifične funkcije.

Skoro se uvrijedio na mene, jer da oni ne pale mobitele, pošto onda te koji su u dućanu ne mogu prodati!

Znači, ja bih trebao ruknuti 1000 kuna na logiku “pa sve vam je to isto”. Nevjerojatno.


Kako u Europatradeu nisu imali na lageru Samsunga koji sam tražio, odem u Mobis pogledati Nokiu. I frajer mi uredno izvadi mobitel, upali ga, prođem kroz njega. Još si on da truda i proba potražiti kako bi se najbolje izvelo to što me je zanimalo. I pogodi što? Prodao čovjek mobitel, najskuplji set Bluetooth slušalica i najskuplji držač mobitela za auto.

Ali i da nije, imao bi preporuku od mene drugima.


A što se tiče gluposti o nepaljenju uređaja - koja mi je najiritantnija glupost u našim dućanima, jer stvarno hebeno neću dati par tisuća kuna na temelju toga što sam vidio “na YouTubeu” - normalni dućani izložbene primjerke prodaju s popustom, u recimo 30 % cijene.

I što je najbolje, ja sam prvi koju ću kupiti upravo onu tehničku robu koja je bila izložbeni primjerak u dućanu, jer provjereno radi i provjereno je jeftina.

Protis je najjeftiniji jer nema lagera. Sve se narucuje po potrebi. Znam par ljudi koji su kupovali tamo. Nisam cuo da je netko imao problema.
Ja ipak radje kupim u linksu i platim malo vise.

Meni je iskreno najbolji ADM, tamo sve mogu nac, zaposljavaju ljude koji znaju…links isto nije los, tamo isto kupujem dosta stvari.