Što moram učiniti da vidim web-stranicu i gdje besplatno hostati?

—slobodno preskocite ovaj uvod i odite na boldano—

Pozdrav svima, dugo se nismo culi no ja vas marljivo citam i skupljam podatke…

Preko w3schoolsa sam prosao HTML i CSS (HTML jos moram na advanced HTML i image stavke u CSS-u “opacity” i sl.) no zelim poceti raditi prvu stranicu. Iako sam krdo toga vjezbo, probavo i testiro preko w3schoolsa sad zelim probat nesto izraditi u notepadu ++.

Poceo sam tamo pisat kod no kad stisnem run in mozilla ili IE nista se ne dogada.

Moje pitanje je sad - sto tocno moram napravit da vidim tu svoju stranicu - i koji su dobri besplatni servisi za hostanje (za probu i vjezbu). Dakle, sto sad?

  • sto mi preporucujete sto dalje u svrhu ucenja?
    Skino sam neke e-knjige preko neta pa to malo citam i proucavam, gledam probleme ovdje na forumu i proucavam kodove i neka rjesenja opcenito na netu no htio bi cuti od vas savjete.

Glavni cilj trenutno mi je izraditi nekoliko stranica samo u CSS-u i HTML-u te tek onda preci na JavaScript. Ne zelim prelazit na nista novo dok ovo ne savladam.
Photoshop jos nisam poceo radit iako sam ga instaliro.

EDIT: skuzio sam da je topik mozda postan u krivom podforumu, isprike ako je…

Registriro sam se na nekom besplatnom servisu i kad kliknem na stranicu dolazi error

Imam neki FTP server, FTP login…ne znam kako da to spojim sa notepadom ++…

Priznajem, nisam nista u vezi hostinga i toga jos proucavo

Na server se ne spaja sa textualnim editorima, već ftp klijentima. Najrašireniji od besplatnih je filezilla. Skini ga i biti će ti sve jasno.

Ok, hvala, evo sad ga idem skinut da vidim

Tu stranicu mozes vidjet samo ako taj komad koda koji si napisau u Notepad++ sejvas kao nekoime.html i onda ces vidjet stranicu u svom brovseru tj. samo priview-u toga sto si napravio.
Probaj si skinut od Microsofta Expresion Web 4, odlican i jednostavan upravo za te stvari.

Kada odem na filezilla server interface upisem Server Adress i Password no javi mi “unable to connect to server”…ne znam dal moram sta dirat port

napravio sam si kao besplatni host na byethost-u…imam stranicu, passoword, server i sve…mozda da probam preko njihovog cpanela?

stavi port 21

zašto ne vježbaš na localhostu? pa kada sve napraviš onda je najlakši problem prebaciti stranicu na nekakav free host…

Kako da vjezbam na localhostu?

sry zbog neupucenosti…

nije mi uspjelo sa portom 21…

Sa ove strance skinešhttp://www.apachefriends.org/en/index.html

XAMPP server ,zatim potraži na internetu kako se instalira i koristi to…

Probo sam preko xamppa…i stavim .html file u htdocs unutar xampp foldera i u browseru napisem:
http://localhost/imedatoteke

ali mi javlja gresku

dali si u xampp control panelu pokrenuo apache i mysql? može neki screenshot?

Pokreno sam apache i MySQL te sam .html dokument prebacio u htdoc

Kad u URL upisem:
http://localhost/imedokumenta

  • izbaci mi error 404 i object not found…

Sad mi je dosla poruka Index of/imedokumenta

I mogo sam kliknut na izvorni dokument, ali se samo prikazo HTML kod…inace, raden je u notepadu++ pa sam samo dodo ekstenziju .html

Nazovi taj dokument index.html

Imam li dobar ili pogrešan osjećaj da u Windowsima imaš uključenu predefiniranu postavku “Hide extensions of known file tipes”, pa si “dodajući” ekstenziju “html” preimenovao datoteku iz <x.txt> u <x.html.txt>.

O neee, tocno si pogodio…sad sam pogledo u postavkama da pise html.txt
Another day at the noob office :smiley:

Hvala na pomoci svima - eto, idem to sad sredit…

EDIT: evo, radi :D:D

Nasmijo sam se kad sam vidio paragraf: “First Fuckin’ Web Page” :smiley:

mora i da Vas vraca u neka pocetnicka vremena hehe…cujemo se do neke nove situacije