Što napraviti ako ste prevareni za dogovoreni posao odnosno isplatu novca?

Zanima me da li ste bili u situaciji da dogovorite s nekim posao i odradite ga u najkracem mogucem roku, i onda ta osoba ne zeli da vam uplati novac??? Sta je najpametnije za uraditi???

Imas li kakav dokaz prepiske ili tako nesto, koja je vrijednost odradjenog posla…ako imas dokaze unajmi advokata.

Imam prepiske i sve, stalno govori kao uplatit cu dok bude ovo dok bude ono… Pa me zanimalo sta mogu uradit po tom pitanju, bezobrazluk se ne tolerise

Tražiš pola unaprijed, napraviš ugovor, ili ideš preko escrowa, eto kako.

Sto je jos zanimljivije, uopste vise ne odgovara na poruke a prije vise od dva mjeseca sam odradio posao.

nažalost možeš zaboraviti na lovu… :frowning:

zato ja uvijek tražim unaprijed love. a ne da poslje moram moljakat.

Posalji postom racun na njegovu adresu i napisi da ces kod ne uplate pokrenuti ovršni postupak. Ako ne uplati, odes kod javnog biljeznika i pokreni postupak. Ne znam od kud si, tako su radili moji poznanici iz Hr.

1 Like

Upravo imam takvu situaciju sa jednim likom :smiley:
Smarao me 2 mjeseca da mu sredim web, napravim sve i tražim smiješnu lovu ali jok i ne odgovara na poruke.

I ne stresam se sekunde, nije mi teško kupiti domenu njegovo ime i prezime, kao i ovaj sad trenutni web, i podijeliti svugdje na društvenim mrežama, fb grupama itd…

A inače je trgovac na internetu (prodaja garderobe i namještaja) tako da bi mu baš naškodio time. Čekam par dana da vidim da li će se sam javiti ili ću to fakat uraditi i onda će me moliti sa lovom da to pobrišem :smiley:

Znam da je tu aktivna i da sigurno cita ovo iako je stavila tamo do not disturb, imam prepiske, i dat cu joj jos neko vrijeme da se sama javi i da rijesimo to sto smo odradili, inace cemo na drugi nacin, ko sto ti kazes mozda je ona zeznula mene ovdje, ali necu ni ja ostat imun.

Da li je to neko sa ovog foruma, o kome se radi? I ja pisem neke clanke za nekoga sa foruma, nadam se da nije ista osoba :frowning:

Da osoba je sa foruma, moguce da je ista…

Pa napisi ko je…

1 Like

Šta ga štitiš onda :slight_smile:

Uglavnom rijec je o aplikacijama, skupljanje recenzija… Mozda vam je poznato

Što prije kažeš ime, to ćemo prije saznati da li se radi o lopovu, ili o nekome poštenom sa neplaniranim problemima.

Da nije opet ono smece mirko katic?

Na forumu se zove kaputic

Lijepo sam napisao da je lik lopov, trebao si kliknuti na njegov profil i citati sto se pisalo…

Bravo za procjenu :clap:

1 Like

jel imo neko loseg iskustva sa ovim kaputicem?