Sto se svi bune?

nemozes da ne naletis na tu politiku od koje mi je vec pun kufer.

Sad se bune studenti, prije su se ugostitelji, pa i mi smo se nesto bili bunili sto sad nesto ce vise porezna provjeravat i tako.

Pa sto se bunite? Imali ste prije 2-3 mjeseca izbore, odabrali ste, sto se sada bunite?

jedino sto znam da vise necu posjecivat svoj omiljeni restoran, ne zato jer mi je postao preskup nego zato da ovoj bagri slucajno nedam 25% PDV-a. I svugdje gdje mogu placam bez racuna.

A ono njihovu reklamu bez racuna se ne racuna nek si strpaju u guzuci, od sad sve sto kupujem, sve gdje mi lupaju porez cu se dogovarat da mi dadu bez racuna po istoj cijeni, nek si oni uzmu tih 25% lopovluka jer ovoj bagri nedam ni to.

2 Likeova

Za koga kod glasas isti je qurac, evo pdv su rekli da ce dici za 2% zbog recesije, pa evo recesija prosla ostali na istom qurcu!

Ma znam, ali ovi studenti sto se bune vecina glasa SDP - HDZ, neznam sta se oni imaju sada buniti?

Da su sad ponovno izbori opet bi ko ovce blejile i glasale za svoje, kao da su se predplatili, zasto? Tko im je i kako do te mjere isprao te mozgove, pa ipak se radi o studentima koji su ili ce biti inteligentni, akademicari ili akademicari u ovoj lijepoj nasoj nemaju svoju glavu, nemaju svoje oci?

Jel su oni normalni? Ja sam preko ljeta ko student nosio brasno u mlinu, nekad i po 16 sati na dan, ali sam mjesecno znao zaraditi 8000 kn. Bolje u 3 mjeseca zaraditi lovu, pa tokom akademske godine raditi nesto na pola radnog vremena, jer ko hoce zavrsiti faxu roku i redovito uciti nema sanse da radi cijelo radno vrijeme, ide na predavanja i redovito daje ispite. Tih 15000 kn godisnje nije dosta da platis stan (ako nisi dobio dom), a ne da bi normalno zivio. Ako nisi u domu, pazis koliko trosis, ides besplatno na fax i sve dajes u roku, godisnje ti treba minimalno 35000kn za stan, hranu, skripte, obucu, odjecu, kartu za autobus/vlak/tramvaj i tu i tamo koji izlazak. Nekima roditelji ne mogu izdvojiti ni lipe ili mogu jako malo, zar bi svi ti trebali odustati od faxa? Glavno da se grade crkve i fontane, studenti se nek je*u.

problem je kaj tu svi imaju hrpu nekih prava i povlastica i cim se uto dirne odma dreka…zas bi ugostitelji imali manji pdv neg svi mi ostali i zas bi studenti bili izuzeti od poreza…iskreno sam se nadao da ce ovi neki flat tax uvest od 20% npr i mir…drzava je zvjer koja jede svoje gradjane kak to rece neki s meme…

1 Like

Mene svako malo pitaju treba li mi fiskalni. U zadnje vrijeme odgovorim ne treba ali mi dajte 17% popusta. Malo tko skuzi sta ja hocu… Pa sve lijepo na kraju zavrsimo sa fiskalnim.

Koliko god ne volim drzavu i naravno poreze, opet je to stvar koja je osnova svake imalo ozbiljnije piramidalne strukture (sto drzava na kraju i jeste).

Jasno je meni da su oni sad nabili studente kolcem. Svima je to jasno, ali sta se bune? Ti isti studenti da ih se jos 5 puta tako nabije kolcem bi glasali za jedno te iste. Pa mi nije jasno, zasto se bune ako su i ce zauvijek glasat za svoje?

Ugostitelji se bune, sve 5, i njih razumijem, ali sta se bune kada su digli cijene. Nece ugostitelj platiti taj povecani porez nego ja. Drzava je lupila ugostitelja po djepu, a on , jebe se njemu, on je lupio svoje klijente. E pa nece ici, barem ne kod mene, u lokale vise ne zalazim. Znao sam redovito narucivat i dostavu i svasta, e pa sad vise necu, iz principa, pa da vidimo ako ima jos ovakvih kao ja, brzo ce ta drzava mjenjat zakone. Ako nema, nikom nist, budale nek placaju, ja necu.

EDIT: Vecinu robe, uvijek gledam da kupim da nedam porez ovim lopovima. Uskoro kad ljudi shvate stvari ce se mjenjat. Kupujmo hrvatsko, bez racuna se ne racuna. To su reklame kojima oni peru mozak, ne kupujem nista Hrvatsko sem povrca i voca, uvijek gledam da kupim negdje vani da ne platim porez. A ovo s racunom sam vec objasnio, znaju automehanicari, tu obicni radnici s firmicama rqadit bez racuna… Bolje dat malom covjeku nego multimiljunskim lopovima.

2 Likeova

Tebi ocito nije jasno o cemu se radi. Poslodavci (u nekim slucajevima oni odbiju studentima) daju 17.5% zarade drzavi + sad za prihode iznad 15000kn godisnje hoce uzeti studentima jos 25% poreza na to. Pa jel normalno da jedan redovni student koji radi da bi zavrsio fax daje drzavi 42.5℅ svoje ionako mizerne zarade?

Ova nasa drzava je skrenula do kraja. umjesto da poticu proizvodnju i potrosnju, pomazu studentima koji kao sto citam nemogu krpat kraj s krajem. Studij kosta jako puno, a na kraju se nemozes ni u toj lijepoj nasoj zaposliti.

I sad citam kaze Plenkovic da ce nesto smisliti. pa kakva je to vlada koja nezna problematiku prije nego donese takve nebuloze? Znaci da se nitko nije bunio to bi proslo, a mozda ce i ovako proc, buduci ovaj novi Ministar Financija ne popusta i zeli tu blagajnu napuniti.

Naravno blagajna se puni na malom covjeku, dok banke i ostale multimiljunske korporacije naravno doniraju u toku kampanje, pa se njih ne dira.

sad su na vecernjem napisali da je doslo do neke krive komunikacije i da ipak ostaje ko i prije…

meni je itekako jasno da drzava voli uzimat pola love… zas bi studenti bili bolji od ostalih…odi van pa dobijes bruto plaju i sam to placas… to je sam jos kod nas da je teret doprinosa na poslodavcu…bili bi ljudi svjesniji kaj im drzava zapravo radi

U životu ne postoji ništa dugotrajnije od vladine privremene mjere.

1 Like

Ne znam ali ovdje možda nema puno ekipe koja je studirala negdje drugdje, došla iz nekog manjeg grada HR u grad s visokom školom…

Kada nemate para na bacanje jer roditlji nemaju za više od preživljavanja a ponekad ni to, onda rad uz faks jedino ostaje. DA željeli su više za dejcu i poslali ih na faks.

Tako se nakupi neka svota za hranu odjeću faks itd… i puno puno manje vremena za faklutet učenje …

NO bitno je koliko love država zgrne sada… boli njih za studente.

Mislim da je potez u banani i da zapravo uopće nema veze s studentima, već sve kroz računicu.

ALi dobro glavno da se odvaja za školstvo…da baš…