Što upisati? Informatiku ili Računarstvo?

Dakle, ove godine planiram upisati ili informatiku ili računarstvo. Pošto su to dosta slične grane i nisam baš odlučljiv, molio bih vas za mišljenje.

Čitajući Wikipediju, informatika je objašnjena više kao nauka o informacijama vezanim za tehnologiju, dok je računarstvo baš u cijelosti znanost o računalima (softver i hardver) pa sad neznam što upisati. Računarstvo je tehnička, a informatika društvena znanost. Premda su to jako srodne znanosti, ima i razlika, no što se tiče zapošljenja ne možeš fulat niti s jednom. Naglasak po težini predmeta u semestrima ide na računarstvo jer sam vidio da ondje ima podosta prirodnih predmeta, dok se u informatiku više plete ekonomija.

Zahvaljujem na savjetima.

Prema prijašnjim postovima ti si rođeni trgovac. :zub:

xD
Ne mora bit.

Samo bih molio da u ovoj temi ne bude osobnog vrijeđanja kao na onoj od prije. Situaciju možemo komentirat i obrazložit, ali osobna vrijeđanja ne.

To što si zajebo ljude sa ovog foruma i još nemaš srama tražiti savjet ?
Odi za pekara da naučiš raditi bureke pa nečeš ljude krasti dok ogladniš, svinjo debela :guz:

Iz mojeg iskustva, financijski najbolje prolaze oni koji iza sebe ne ostavljaju trag.
To su razni konzultanti, savjetnici, predavači i slični.
Na žalost, do tog stupnja ne možeš doći odmah iz škole, prvo treba pokupiti znanje.

Moj savjet je balansirati između informatike, financija i marketinga.

[quote=“webjumfer”]To što si zajebo ljude sa ovog foruma i još nemaš srama tražiti savjet ?
Odi za pekara da naučiš raditi bureke pa nečeš ljude krasti dok ogladniš, svinjo debela :guz:[/quote]

Gle, ako ćemo se vrijeđat onda ćemo se vrijeđat.

Ovo je moj odgovor na tvoju poruku:
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!
NABIJEM TI MAMU NA ■■■■■ 100000 PUTA!!!

Edit: Sad me neće čudit da će moderatori reagirat jer obično jedan povuče ostale tako da računam na ban od par dana radi budala kao što je webjumfer.
A bilo bi dobro da moderatori odmah rade svoj posao pa da ni ne dolazi do ovakvih konflikta. A kad se svi slože kontra jednog onda mi je jasno da WM živi od prihoda jer koja bi budala gledala pravdu pojedinca kad gleda većinu kao izvor zarade (pa makar ta većina blatila jdnoga i da bude tisuću puta u pravu).

A šta da drugo kažem??

Ovakvi kao ti ne vole moja nedjela, nego mene patološki mrze kao osobu. Mislim, nemam komentara.

[quote=“trnac”]Iz mojeg iskustva, financijski najbolje prolaze oni koji iza sebe ne ostavljaju trag.
To su razni konzultanti, savjetnici, predavači i slični.
Na žalost, do tog stupnja ne možeš doći odmah iz škole, prvo treba pokupiti znanje.

Moj savjet je balansirati između informatike, financija i marketinga.[/quote]

U redu, tako sam i ja mislio. Informatika, znači.

ovdje fale administratori, moderatori… Otkako nema tserega stvarno je tu koma…

[quote=“matneki”]
A bilo bi dobro da moderatori odmah rade svoj posao pa da ni ne dolazi do ovakvih konflikta. [/quote]

Da moderatori rade svoj posao, nebi više postojao jer si zajebo čovjeka i opet češ jer si u krvi lopov. Pazi što ti kažem, ti ćeš kad tad završiti u Remetincu, samo da se oslobodi mjesto jer na žalost takvih je sve više u ovoj državi. Neću se spuštati na tvoj nivo i prostačiti tako ružne riječi, al imam pravo reći da si [color=green]xxxxxxxxx xxxxxx xxxx[/color] jer drugo ne zavrjeđuješ. I više ništa ne pišem jer ne želim imati posla sa [color=green]xxxxxxxx[/color] kao što si ti, hvala.

OVAJ PUT TI ■■■■■ MAMU ZA JEDNU NULU VIŠE!

Uredu.

ko? šta? di? ko je najeba?

:yo:
:rotfl: Matija ne bojiš se neke zalutale šake u glavu? Za čovjeka koji je nešto zajebo, a da bude moralan si poprilično bahat. Prije il kasnije takvi kao ti dobe što zaslužuju.

I šta sad, čovjek je otvorio temu s namjerom da me oblati radi moje greške (koju sam naknadno shvatio)? 270kn nemam. vBulletin isto tak. I šta sad?? Ajmo sad u svakoj temi pisat o tome! Prvi put u životu da mi se takvo što zalomilo. Možda sam na krivi način njemu odgovorio na pitanje i ostavio pogrešan dojam.

Nekanim više raspravljat na takav način. Ova tema se zove kako se zove i u njoj ćemo pisat o njoj, a vrijeđanja uzvraćam istom mjerom. Sad, radi jedne greške koja mi se zalomila ćemo pravit od buhe slona. Da dublje ne ulazim u raspravu, molim da se vratimo na ovu temu, a ako bude napada radi osobnih razloga ili zato tko je kako odjeven vraćam isto tako kao što sam vratio webjumferu.

Možemo kometirat ono što ljudi rade, ali osobna vrijeđanja (zato što ti se netko sviđa/ne sviđa) nemaju smisla. Svako živo biće, pa i ono bez ruku i nogu je čovjek. To ne treba komentirat.

Racunarstvo!

Može pojašnjenje?

Ja sam to usporedio s Intelom i AMDom. AMD je informatika, a Intel je računarstvo.

Ovisi s cime bi se ti zelio baviti. Zanimanje bi treba gledati po vlastitim preferencama, a ne tudjim. :slight_smile:

Ja sam inace bio u tvojoj dilemi prije upisa fakulteta, odabrao sam pomalo naivno racunarstvo. Naivno jer nisam znao sta se tocno uci na racunarstvu (znao sam da je to nesto vezano uz racunala), zato se dobro informiraj prije upisa. Na pocetku sam se razocarao jer me je zanimala informatika, a napocetku studija racunarstva se uce matematike, elektrotehnike i sl. Cak i kasnije kad sam sam birao predmete nije bilo previse predmeta koji su bili meni po gustu. Ali mislim da je racunarstvo puno bolje od informatike, jer se na njemu dobije jedan inzenjerski nacin razmisljanja, sta mislim da se ne moze dobiti na informatici. Mozda bi na informatici naucio korisnije stvari, ali se te stvari kasnije puno lakse uce sa inzenjerskim nacinom razmisljanja.

Pa i izabrao sam ono što volim: informatika ili računarstvo. Pravo i medicinu nisam napisao. :slight_smile:

Dobro je pojašnjenje.

[quote=“ivan.skugor”]Ovisi s cime bi se ti zelio baviti. Zanimanje bi treba gledati po vlastitim preferencama, a ne tudjim. :slight_smile:

Ja sam inace bio u tvojoj dilemi prije upisa fakulteta, odabrao sam pomalo naivno racunarstvo. Naivno jer nisam znao sta se tocno uci na racunarstvu (znao sam da je to nesto vezano uz racunala), zato se dobro informiraj prije upisa. Na pocetku sam se razocarao jer me je zanimala informatika, a napocetku studija racunarstva se uce matematike, elektrotehnike i sl. Cak i kasnije kad sam sam birao predmete nije bilo previse predmeta koji su bili meni po gustu. Ali mislim da je racunarstvo puno bolje od informatike, jer se na njemu dobije jedan inzenjerski nacin razmisljanja, sta mislim da se ne moze dobiti na informatici. Mozda bi na informatici naucio korisnije stvari, ali se te stvari kasnije puno lakse uce sa inzenjerskim nacinom razmisljanja.[/quote]

Ne pomaže 14 fakulteta za naučit razmišljati ako ti nemaš urođenu logiku. I kakav je to inzenjerski način razmišljanja, daj molim te pojasni?

[quote=“matneki”]Može pojašnjenje?

Ja sam to usporedio s Intelom i AMDom. AMD je informatika, a Intel je računarstvo.[/quote]

Šta je bolje po tebi, AMD ili Intel? Odmah ćeš znati odgovor, pitanje si postavio na pogrešnom mjestu, jer nitko ovdje ne zna kako ti razmišljaš i koje su tvoje zanimacije. To pitanje bi ti morao sam sebi postaviti, na papit staviti + i - i za jedno i za drugo i na temelju toga, razgovora s profesorima i možda roditeljima ili s nekim koji to rade profesionalno odlučiti što ćeš i kako ćeš. Ja preporučujem računarstvo.