Što vi mislite = ponuda za web dućan?

Jesam nepismen : *unificiranost

Ne, sav taj tekst postoji negdje, ali sve treba posložiti uneki excell.

Trenutno evo slažem za shopify neki import cca 500 komada sa slikama opcijama itd…

Dosta je to posla ali nije neizvedivo, ja i kolegica smo u 2 dana sredili to, a sami tražili slike i tekst preuzimali sa stranica koje su navedene. S dozvolom.

E sad za ovih više tisuća neznam još kako bude.

Pa sve što slazeš / preslaguješ …bi se moralo dati automatizirati.
Jedino je tricky ovo sa preuzimanjem slika ukoliko ti moraš doći na neku stranicu pa svojevoljno tamo birati sliku koju ćeš uzeti. Ako bi imao točnu direktivu po koju sliku ideš, ili neki univerzalni pattern gdje se slika nalazi na stranici koja di je data kao izvor… onda nebi bio problem ni to.

No, malo filozofije, čak i ako svojevoljno biraš koju sliku ćeš uzeti sa date stranice…čak i onda postoji unificiranost koja bi se mogla slijediti… Samo je tad problem ohoho teže rješiv…te bi se moralo puno dublje zaći u tajne uma da se to preslika u algoritam. Gotovo sigurno neisplativo za konkretni problem… Ali čisto da se primjeti, unificiranost postoji dok god ne ovisiš o tuđem odlučivanju…

A ti bi za svoj problem trebao striktno rasčlaniti svaki korak koji radiš po stavki, pa onda ovdje se izjasniti za koje korake ne znas kako ih automatizirati. Pa se možda ponude solucije…

Ukoliko se sve nalazi na istoj stranici.
Ni uzmimo da svaki ima xy dobavljača, pa svaki od njih svoju robu, pa svaki od njih njihov način prikaza na webu, da ne pričam imena slika su nevezana sa onim što je a slikama, nisu deskriptivna.

To je najčešća situacija.

A ne znam, koliko vidim ne ostaje mi do izrade opsežne tablice za uvoz od koje dobar dio bude ručno, no na svu sreću dio i automatika i puno copy paste radnji :slight_smile: