Što znači kod internacionalnog plaćanja banka posrednik i dva swifta

Pozdrav,

pokušavam napraviti jednu uplatu u Ukrajinu…i nikako nam ne polazi za rukom. Em ne može PayPal…em je WU iz nekog razloga odbijao napraviti transakciju…i odlučimo na bank to bank transfer. I pošalje mi dotični ovo:

Korisnik (Beneficiar)
IBAN: XXX…
Broj računa: XXX…
Prijamnik: XXX …

Račun kod institucije (Bank Beneficiara)
Banka
JSC UNIVERZALNA BANKA
Grad
KIJEV, UKRAJINA
Swift
UNJSUAUKXXX

Posrednik (Bank posrednik)
Banka
DEUTSCHE BANK TRUST CO. AMERICAS
Grad
NEW YORK, SAD
Broj računa
4452477
Swift
BKTRUS33XXX

Znači dobio sam dvije banke i dva swifta, jel zna slučajno netko o čemu je riječ? Hmm …

Jedno je posredicna banka, jedno je njegova banka, i onda njegov racun u toj istoj banci.

Znaci imas neku manju banku, i onda ne moze direktno primati novac iz tvoje banke (koja je mozda isto mala banka). Onda novac ne ide direktno iz tvoje u njegovu, nego ce prvo otici u posredicnu banku (gdje njegova banka ima svoj “racun”) a odatle u njegovu banku, pa ce biti proknjizeno njemu na racun.

Jesi ikada slao na devizni?

Meni ovaj amerikanac kad salje- salje preko posredicne banke, tj potreban mu je taj podataka, a koliko se sjeca kad sam sredjivao google isplate- posredicna banka nije bila potrebna

Svega jednom i mutno mi je kako ta forma izgleda…
Skužio sam čak to za posredičnu banku da bi ona očito mogla biti posrednik. …ali mi nije jasno u kojim situacijama je posrednik i kako ću ja to isklikati u svojoj online-banking aplikaciji. (Ok, možda i postoji to polje za unos.)

Ako dobro shvatih, posrednik je samo ako ne postoji direktna veza između moje banke i target banke …onda mi ne preostaje nego probati prvo izvršiti normalno uplatu kao da posrednika i nema… pa možda prođe. Valjda neće pare ostati u cloudu. :slight_smile:

Nazovi banku i neka ti oni objasne.

Znači agenti iz te banke su toliko u banani…da mi se više neda ni pokušavati. Na pola mojih upita odgovore: “Nažalost, ne znamo”.

PBZ inače i poslovni račun.

kad popunjavas za usplatu, jer nemas nigdje prazno polje za posrednicku banku (trebalo bi bisat mozda “intermediary bank”)