Stop mrÂŽnji!

Evo za one besposlene i željni web ideja. Napravite portal gdje će se javno ličnovati bez izuzetka svaka osoba koja bude izražavala nacionalnu mržnju.

Naime, surfajući sam naišao na Tportal-u na vijest:
http://www.tportal.hr/tehno/internet/62366/Google-Zagreb-i-Hrvatsku-prevodi-kao-Beograd-i-Srbiju.html

Pa me zanima kakav maloumnik ima pristup tako osjetljivim podatcima?

Ako mislite da je strašno to što se netko linčuje onda ćemo svi nastaviti životom mržnje da ne bi nekog uvrijedili koji vrijeđaju druge i izazivaju mržnju među narodom.

p.s. nemojte mi govoriti da greška Google-a jer očito nije, i da se samo netko poigrao. Osobno sam za to da se odgovorna osoba procesuira i kazni najstrože.

Ovim putem pozivam sve one koji imaju kontakt na ovaj ili onaj način sa Google-om da ovo proslijede i da se osoba koja je ovo učinila kazni!

Da ne bude kako branim svoje boje, isto predlažem i za Hrvata svakog da se kazni kao i za Srbina ili bilo koje druge nacionalne pripadnosti. Ovo ne smijemo sebi dozvoliti barem ne u HI-TECH svijetu, zar ne?

Mjesto ovakvim osobama nije na internetu!

Eh da, vidio sam to već, to je staro :smiley:

Slažem se da takve stvari nisu potrebne, ali teško se može nešto protiv takvih primitivaca poduzeti. Imam osjećaj da ih je sve više, a oni koji su protiv takvih idiota, njih prozivaju izdajnicima i sl.

Kad smo već kod ovoga, zanima me sljedeće… Kad objavim nešto protiv neke osobe, do koje granice smijem ići da ne kršim neke zakone tipa zakon o narušavanju ugleda i slično? Postoji li tu neka granica, kako je taj zakon definiran u vezi objavljivanja takvog sadržaja na webu? Može li me ta osoba tužiti ako sam napisao nešto loše (ali istinito) o njoj?

Ovo je nemala afera, pogotovo za google. Netko od njegovih zaposlenika je morao unjet ove pojmove i morao bi biti sankcioniran a google bi se morao ispričati!

Slažem se! Ovo nije dopustivo u današnje vrijeme, sve se više pojavljuje običnih “surfera” koji internet koriste kao ulično nadmetanje u mržnji. Vjerojatno je ovo neki urednik koji potiče možda ne iz Srbije direktno ali nije ni važno, važniji je čin koji je sramotan bez obzira koja to zemlja bila.!

Cek, vi stvarno mislite da je netko od google zaposlenika unosio pojmove ?
vjerojatno su zaposlili onda i pola kine da im pretipkavaju web stranice u bazu :wink:

meni je najlogicnije da se naslo 10-50-100 ljudi koji su kliknuli na “predlozi drugi prijevod”, 100 ljudi je predlozila Srbiju i eto odmah novinarska prica

A da pocnes s tim “STOP MRZNJI” sa sobom? :smiley:

imaš predloži drugi prijevod, i na tu šemu je to došlo, ne prevodi google ništa, google je samo logiku napravio, a sami korisnici sada prevađaju web stranice :smiley:
isto tako google nema ništa s onim autocomplete pojmovima, jer ono je fakat neko pretraživao, znate na što mislim :slight_smile: