Stranica u React.js kao preduvjet

Dakle neki dan dogovorim updejt tj prebacivanje prastare stranice na WordPressu iz 2015 na listu instalaciju i sve kako spada bez ikakvih dodataka its. Dakle dizajn kako je bio, podebljati SEO i sve kako spada ako treba litespeed server,cdn itd.

Onda tu dobijem email
“da li stranica može biti rade na u React.js???”

Naime U priču se uvela jedva punoljetna osoba bliska gospodinu i idemo iz početka…

Naravno da može no ni po jednoj stavci to nije ikakva potreba ni apsolutno nikakva preporuka.

I što sad opet pokušati educirati ekipu koju valjda ne možeš pomaknuti sa mjesta ili napraviti mu baš to stranicu u reactu pa neka pukne gdje pukne.

Dajte mi objasnite u kojem slučaju to bi bilo dobro riješenje?

Očekuje da i sami uređuju web naravno nitko nema pojma ni što alert znači.

U nijednom slucaju a pogotovo je tricky za SEO.

1 Like

Nije sramota reći ne.

1 Like

Danas se javili nakon kraćeg emaila s par primjera jednog i drugo, i odlučili su se na WP makar sam bio spreman i čisti react/css raditi ali zaista nakon onog što znam da trebaju nije mi imalo smisla.

Cilj je da je stranica landing page za oglase i cijelu priču, ta ima opciju da sami nešto uredđuju, te da potencijalno se gradi jači seo po tematici.

Mislim da sam dobro preporučio, i valjda dobro objasnio.

Pa no mislio sam da sam ostario pa da sam fulao neku priču, jer ovu koju sam čuo, nisam vjerovao u vezi Adwords i react.js, to je negdje krivo izvučeno iz konteksta očito, pa memorirano krivo kao neki standard. Valjda=? :wink:

Pa iskreno ne bi mi se radilo, jer je overkil za ovo što se traži. Ali eto ako klijent želi bio sam spreman, no opet morao sam proći objašnjavanje jednog i drugog naspram cilja.

Ako nije tajna, kako dolazis do klijenata, Freelance sajtovi ili nesto drugo?

Evo još jedne dobre :rofl:

Radio za jednog klijenta web firme i djelatnosti, napravili generički SEO predobar, web jednostavan moderan.

Uletio mu netko, to je presporo - što je bilo skror prosječno zapravo, složio čovjek, react i vidi vraga stranica leti.

SEO, ravno u smeće, i na to zaliven cement. :negative_squared_cross_mark:

Nema više branda na webu, nema niti redirekcija, nema niti title -svuda isti, meta desc nema nigdhe, niti ikakvog smisla osim da mu je to napravio netko tko radi za konkurenciju ili nešto slično, jer prodao mu je smeće glavno da su se koristile velike riječi tokom prodaje očito.

Klijent moli da vratim nazad, ja mu kažem “nema se više što vratiti” jer od tog kraha prošlo je 3 mjeseca cca. kao čekao je da obećanja da sve bude bolje sada, kako je sada stranica brza da će upiti letiti sad non stop.

A sada posjeta ima ni 10 dnevno… pola ih zaluta…

Bravo za prodavača.
Sada je stalno nedostupan, kao stalno je van HR.
Eto nekome škola. Još jedna.

Svakako da je brzina učitavanja bitna ali daleko od toga da je bitnija nego on page SEO.
Šta ćeš, ljudi ne znaju pa svašta vjeruju…